Znane są już szczegóły zawodów „Kamienna Rzeźba” w Strzegomiu. Zawody, jak zwykle, będą otwierały jesienny sezon startowy w Polsce. Odbędą się w dniach 7-8 września br. w Hali Sportowej OSiR przy ul. A. Mickiewicza 2 w Strzegomiu. Weryfikacja będzie prowadzona w sobotę, 7 września, w godzinach 16:00-19:00 w miejscu zawodów. A same zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 10:00.

Znalezione obrazy dla zapytania kamienna rzeźba strzegom SFD.PL

Będą obejmowały następujące konkurencje:

Biorąc pod uwagę, że jest to impreza eliminacyjna do Arnold Classic Europe w Barcelonie (20-22 września), zezwala się na to, aby w konkurencjach z limitem wagi ciała dopuszczalna była nadwaga 2 kg w stosunku do docelowej kategorii na Arnold Classic.

Ponadto, PZKFiTS zgodził się, aby czołowi zawodnicy kraju, mogli zgłosić się do reprezentacji na Arnold Classic Europe bez startu w eliminacjach w Strzegomiu. Ale dotyczy to tylko medalistów Mistrzostw Europy oraz Diamond Cup rozgrywanych w pierwszej połowie roku. Łącznie około 15 osób, choć nie wszyscy z nich mają w planie start na Arnold Classic Europe. Wszyscy pozostali powinni przejść przez eliminacje w Strzegomiu. W konkurencjach, których nie ma w programie zawodów w Strzegomiu a są na Arnold Classic Europe, będą rozgrywane dodatkowe rundy eliminacyjne, w zależności od zgłoszeń. No, ale na tych zawodach startuje także wiele osób, które do Barcelony się nie wybierają.

Znalezione obrazy dla zapytania kamienna rzeźba strzegom SFD.PL

Po przeniesieniu do obszernej Hali Sportowej OSiR, zawody w Strzegomiu zyskały na atrakcyjności i cieszą się coraz większą popularnością. W roku ubiegłym startowało w nich prawie 120 zawodników i zawodniczek, a rywalizacja sześciu asów w wadze ciężkiej w kulturystyce: Mateusza Zagórowskiego, Tomasza Słodkiewicza, Bartosza Janiszewskiego, Rafała Tasiemskiego, Tomasza Kornalewskiego i Łukasza Sosińskiego stała się niezapomnianym wydarzeniem w historii naszych sportów sylwetkowych. Wygrać mógł tylko jeden (wygrał Zagórowski) a pozostali, tak jak na Mr. Olympia, byli raczej niezadowoleni ze swoich miejsc. Potem Tasiemski i Zagórowski wygrali swoje kategorie w Barcelonie, a Sosiński został wicemistrzem. Następnie Zagórowski wywalczył tytuł absolutnego mistrza Arnold Classic Europe w open. Niedawno Zagórowski uzyskał Licencję zawodowca IFBB Elite Pro i być może zobaczymy go w turnieju Elite Pro w Barcelonie.

Zgłoszenia na „Kamienną Rzeźbę” dopiero ruszają, więc o tym, które nasze gwiazdy wybierają się do Barcelony w tym roku, podyskutujemy trochę później (po 30 sierpnia, kiedy to upływa termin nadsyłania z głoszeń).

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)