Tegoroczny turniej „Kamienna Rzeźba” w Strzegomiu zapowiada się rewelacyjnie! Tylu startujących (ponad 140) i tyle gwiazd sportów sylwetkowych jeszcze tutaj nie widziano. Z pewnością duży wpływ mają na to eliminacje do reprezentacji Polski na Arnold Classic 2019 w Barcelonie, ale przecież nie wybiera się tam 140 zawodników. Reprezentacja liczy zwykle 30-40 osób. Pozostali chcą po prostu sprawdzić swoją formę, przygotowując się do kolejnych wielkich imprez w kraju, które niebawem nastąpią: Pucharu Polski oraz IFBB Diamond Cup FIWE w Warszawie (13-14 września). Na Diamond Cup już zapisało się ponad 100 zawodniczek i zawodników z Polski.

A więc kto pojawi się na scenie w Strzegomiu?

BIKINI FITENSS

Zacznijmy od dwóch brązowych medalistek ostatnich Mistrzostw Świata: Anny Woźniakowskiej i Magdaleny Stawisiński. Potem mistrzyni świata juniorek Patrycja Słaby oraz wicemistrzyni świata Natalia Damek. No i wicemistrzyni Europy masters Ludmiła Wojdak. Do tego medalistki ostatnich Mistrzostw Polski: Martyna Derlat, Jagoda Tysiak i Patrycja Gospodarek plus wiele innych znanych nazwisk, łącznie 32 zawodniczki. Zapisana była też mistrzyni świata juniorek i seniorek Natalia Czajkowska, ale ostatecznie została wydelegowana na Diamond Cup w Libanie, rozgrywany w ten sam weekend, gdzie będzie mogła powalczyć o punkty w Rankingu IFBB.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

WELLNESS FITNESS

Na scenie zobaczymy mistrzynię świata i Europy Dagmarę Dominiczak. Druga nasza mistrzyni Europy, Nikoletta Sularz, wystąpi w tym czasie w Libanie. Do tego wicemistrzyni Polski Marta Brzezińska oraz czwarta zawodniczka MP – Agnieszka Andrych.

Obraz może zawierać: Nikoletta Sularz, stoi, niebo, drzewo, spodenki, na zewnątrz i przyroda

FITNESS SYLWETKOWE

Mistrzyni Polski Martyna Stępień spotka się z medalistkami MP: Michaliną Gładysz i Katarzyną Jankowiak.

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN

Finalista ostatnich Mistrzostw Świata, Marcin Bajena zmierzy się z rewelacyjnym juniorem Adamem Piwko, który 2 lata temu wygrał kategorię juniorów i seniorów na Arnold Classic Europe. Do tego medaliści Mistrzostw Polski: Sebastian Łoń i Patryk Zaniewski oraz wielu innych zawodników z krajowej czołówki. Łącznie 17 startujących.

KULTURYSTYKA KLASYCZNA MĘŻCZYZN

Wielu finalistów ostatnich Mistrzostw Polski, łącznie 22 zawodników. Zwraca uwagę zwycięzca kilku zawodów międzynarodowych w wiosennym sezonie i finalista Arnold Classic Europe 2018, Damian Kosiec.

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN

Rewelacyjnie zapowiada się pojedynek absolutnego mistrza Polski z 2018 r, Kacpra Tofila z Tomaszem Kornalewskim. W Regulaminie podane są dwie kategorie: do 90 kg oraz powyżej 90 kg, ale w kategorii ciężkiej zapisanych jest póki co 4 zawodników i być może dojdzie do połączenia tych kategorii w open. Wtedy do tego pojedynku doszliby: aktualny mistrz Europy weteranów i finalista poprzedniego Arnold Classic Europe Rafał Filipczuk oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Bartosz Bobak.

CLASSIC PHYSIQUE MĘŻCZYZN

Staje się u nas coraz popularniejszą konkurencją. Zapisanych do startu jest 15 zawodników, w tym mistrz Polski i Europy Tomasz Sadkowski, drugi mistrz Polski, Stanisław Kokot i brązowy medalista MP – Damian Radziejewski. Ale dochodzi mistrz Polski 2018 w kulturystyce klasycznej, Szymon Kuliński. Rywalizacja zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie.

Weryfikacja startujących będzie prowadzona w sobotę, 7 września, od 16:00 do 19:00 w miejscu zawodów. Zawody będą rozgrywane w niedzielę, 8 września, w Hali Sportowej OSiR przy ul. A. Mickiewicza 2 w Strzegomiu. Początek o godzinie 10:00.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)