SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Waga 100kg - pytanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 325
Witam, ostatnio oddawałem krew i oczywiscie musialem sie zwazyc, waga pokazala 101kg przy wzroscie 193cm. Ogolnie wygladam dosc szczuplo, rece jak patyki, wieszkosc tluszczu idzie mi w brzuch i uda. Usłyszałem od lekarki, że nie powinienem tyle ważyc i powinienem nawet te 2kg zrzucic, żeby tylko stówki nie przekroczyć jak nie chce później chodzić w ortezach na kolanach. Troche mnie zdziwiło jakby waga 100kg była jakaś straszna, a wystarczy, że schudne 2kg i bedzie ok. A co maja powiedziec sportowcy z bardzo dobra sylwetka ale tez przekraczajacą 100kg, tez musza schudnac, zeby tylko nie przekroczyc magicznych 100kg? Co o tym wszystkim myslicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 359 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11570
Nic magicznego w 100kg nie ma, szczególnie, że jesteś wysoki.

Jeśli chcesz trochę zredukować to na tym forum znajdziesz wszystkie potrzebne informacje jak to zrobić. Jeśli jesteś zadowolony ze swojej wagi i wyglądu to granica 100kg nie ma żadnego znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
waga nie jest wyznacnzikiem zdrowia, bo kg kilogramowi nie jest równy. Wystarczy postawić obok siebie gości 180cm wzrostu i jeden 90kg 10% bf, a drugi 90kg i 40% bf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Tylko trzeba pamiętać że sama waga ciała ma jedną, bardzo dużą wadę. Nie bierze pod uwagę kompozycji ciała. To znaczy, dla niej nie ma żadnego znaczenia, czy stanie na niej stukilogramowy kulturysta o zawartości tkanki tłuszczowej w ciele, w granicach 10%, czy Pan Kowalski o tej samej wadze, którego brzuch uniemożliwia mu odczytanie wyniku. Oprócz tak przyziemnych wartości, waga ciała nie sprawdzi, jak się czujemy, jaki jest stan naszego zdrowia i jak wyglądamy w rzeczywistości. Wiec lepiej stan sobie przed lustrem i ocen .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 325
tak wlasnie myslalem, ze troche głupoty gada, ale nie chcialem sie wdawac z nia w dyskusje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 325
Czasami mam wrazenie, ze wiekszosc starszych lekarzy ma wiedze sprzed sredniowiecza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Osobiście trafiłem kiedyś do jednej pani doktor , która zapytała mnie o wagę . Gdy jej podałem bez zawahania stwierdziła ze muszę schudnąć i najlepiej żebym zapisał się do poradni chorób metabolicznych To było Jednorazowa wizyta, gdyż jeżeli ona podchodzi do pacjenta tak super indywidualnie i przy zwykłej kontroli Wagi chcę wysłać do poradni chorób metabolicznych to co by było jakbym przyszedł z jakimś problemem zdrowotnym. Aż strach pomyśleć. No ale kiedyś też miałem przypadek u ortopedy. Przyszedłem z bólem pleców. Pan doktor pisał w kartotece zerknął tylko na mnie i mówi”Bo to trzeba się ruszać trzeba wzmacniać mięśnie to plecy nie będą boleć”Po czym kazał mi się rozebrać. Gdy się rozebrałem zaczął krzyczeć”Przecież to jest nadmiernie rozbudowane masa mięśniową itd.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów. Dlatego też kilogramy nie świadczą o tym jak wygląda nasza sylwetka. Istotny jest poziom tkanki tłuszczowej, czyli ilości mięśni w stosunku do tłuszczu w organizmie. Można ważyć 70 kilogramów i być otłuszczonym, co bez wątpienia wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Można również ważyć 110 kilogramów i mieć niski poziom tkanki tłuszczowej. Jeżeli chcesz zmienić swoją sylwetkę i być zdrowym, to polecam wprowadzić aktywność fizyczną, której podstawą jest trening siłowy i dobrze zbilansowaną dietę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
A ja rozumiem o co jej chodziło z kolanami.... inaczej pracują stawy wzmacniane regularnie, kiedy mięśnie również trzymają - a inaczej jak niećwiczące, słabe stawy dźwigają 100kg....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Oczywiście, masz racje, że im słabsze mięśnie i mniej dostosowany organizm do wysiłku, przy większej masie ciała, tym większe ryzyko stopniowego uszkadzania stawów i ogólnie negatywnego wpływu na aparat ruchu. Szczególnie gdy dojdzie dot ego wieloletnie złe odżywienie. Podobna sytuacja jak w przypadku biegania po twardej nawierzchni. Im większa masa ciała i technika biegu, tym większe uszkodzenia wraz z latami biegania. Zmieniać w takiej sytuacji należy niekoniecznie masę ciała, a dietę, czy odpowiednią aktywność fizyczną. Tak samo jak w bieganiu technikę, obuwie, czy nawierzchnię. Poza tym nic nie zmieni to, że ktoś będzie ważył 99kg, a nie 101kg.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie słuchaj jej i tyle, tak jabyś ważył 98 i by było ok, to pewnie jak w wycisakaniu jest 100 kg to magiczna liczba

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej

Następny temat

LC do oceny

WHEY premium