SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WIELKI ZASTÓ OD DAWNA!!!!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8427

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 660
.

Zmieniony przez - T1G3r w dniu 2008-05-15 15:06:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
przerwy robie średnio co 2-3miesiące,zawsze tygodniowe, ale mimo to i tak mam dosyć spore spadki po tym czasie i strach myśleć i po miesiącu bym stracił...może za kilka dni zrobie sobie 2 tygodniową przerwe i zobacze czy będe szybciej rósł...

przetrenowanie raczej nie bo nieczujem się zmęczony

Zmieniony przez - mentol555 w dniu 2008-05-15 15:20:46

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
przetrenowanie wyglada troche onaczej niz stagnacja :P
stagnacja jest po przetrenowaniu... czyli jak juz nie czujesz zmeczenia

darek62 chcialem CI to juz powiedziec wczesneij i troche mniej lgodnie, ale zostaw te uwagi dla siebie bo jak czytam jak sie wymondrzasz to mi sie plakac chce, i tak maja Cie wszyscy za trutnia ktory nie pomaga tylko zrzędzi i spamuje temat......jak chcesz cos dodac, to troche lagodniej, dodaj jakas usmiechnieta buzke pociesz potrzebujacego i benda Cie lubic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
zapomnialem.... ja tygodniowe przerwy robie dla regeneracji miedzy treningami np. jak z masy na rzeźbe chce sie przezucic to robie 7 dni pauzy zeby zregenerowac jak nalezy miesien

minimalny czas regeneracji całkowitej to 2 tygodnie, ale skoro nie robiles to polecam ten 1 miesiac... Wszystko bendzie dobrze

ps.: skoro robiles takie krótkie przerwy a masz 2 lata stazu, to bardzo prawdopodobne ze jestes w stanie stagnacji miesniowej

Zmieniony przez - Bodzio16 w dniu 2008-05-15 19:24:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
[...]bo jak czytam jak sie wymondrzasz to mi sie plakac chce, i tak maja Cie wszyscy za trutnia ktory nie pomaga tylko zrzędzi i spamuje temat......- no nie do konca tak jest, lacz aby nie wdawać sie w niepotzrebna dyskusję z możliwymi poźniejszymi konsekwencjami mam nadzieję, że na tym sie zakończa te wszystkie odbiegające od tematu uwagi...

natomiast jesli chodzi o temat to mysle,że miesiąc przerwy nie jest konieczny/chyba, że na przemyslenie tych wszystkich rzeczy/ a konieczny jest wlaściwie prowadzoony trening i odżywianie.
jedno co nie zgadza mi sie to, że nastepuja spadki podczas tygodniowej przerwy- bo u mnie często nawet masa idzie mi jeszcze podczas takich małych odpoczynków- ale odżywiam sie normalnie wtedy, jakbym nadal trenował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Mentol555
przerwy robie średnio co 2-3miesiące,zawsze tygodniowe, ale mimo to i tak mam dosyć spore spadki po tym czasie i strach myśleć i po miesiącu bym stracił...może za kilka dni zrobie sobie 2 tygodniową przerwe i zobacze czy będe szybciej rósł...

przetrenowanie raczej nie bo nieczujem się zmęczony

Nie słuchaj śmiesznych,a - w tym wypadku - co gorsza
szkodliwych rad o jakiś miesięcznych przerwach.
Rób cykle 6-8 tygodniowe ( 3 miesiące to za długo ) i potem tydzień przerwy.
Po przerwie wchodzisz na zaniżone ciężary - powiedzmy 75 - 80 %
tego czym kończyłeś ostatni cykl- i stopniowo dokładasz obciążenie. W końcówce cyklu powinieneś trenować cięzarem
większym niż w poprzednim.
I bardzo ważne: weź sobie do serca uwagi o zmianie diety.
O sterydach zapomnij - jesteś w najlepszym wieku do naturalnego
rozwoju.



Zmieniony przez - Darek62 w dniu 2008-05-15 20:25:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...wlaściwie to samo chcałem napisać - już nie muszę.

dodam tylko jeszcze -bo chyba nie wspomiąlem bezpośrednio o tym- żebys nie przejmował sie ciężarami jakie podnosisz, skup sie na technice wykonywania ćwiczeń.
a także na realizowaniu planow wedle powyzszych ram- nieodzowne jest wlaśnie stopniowanie obciążeń.
bo gdy trenujesz ciągle na tych samych/maxymalnych lub bilskich nim/ to siłą rzeczy wtedy można nie doczuwając nawet przetrenowania cofac sie w stecz- szczeólnie jeśli chodzi o siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
chcialem napisac tylko, że jeżeli ma stagnacje musi zrobic weekend....

podziel to sobie tak:
Trening na masę: 4-8 tygodni
Trening na poprawę siły: 4-8 tygodni (nie dłuzej)

Przez te pierwsze tygodnie jw. przysrosty ida najlepiej



Regeneracja-Poza przemyślanym i dobrze skomponowanym treningiem oraz odpowiednią dietą, jest to najważniejszy czynnik decydujący o przyroście(lub jego braku)masy mięśniowej. Należy pamiętać, że mięsnie rosną właśnie podczas odpoczynku i bez stworzenia im odpowiednich warunków do niego, nie można liczyć na ich rozwój. Takie warunki to m.in.:

-adekwatny do wykonanego wysiłku treningowego czas wypoczynku,

-wspomaganie procesu regeneracji stosowaniem odnowy biologicznej (sauna, masaż, automasaż, pływanie oraz ćwiczenia na basenie, itp.)

-właściwa dieta-dobrana pod kątem wykonywanych treningów i celów postawionych sobie w planie treningowym- wspomagana odpowiednimi suplementami.


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, i myslę, że te 3 ostatnie wypowiedzi - każdego z nas- wreszcie ujmuja sprawę całościowo.
w każdym jest wiele elementow zbierznych- troche ujmowanych inaczej ale przy wyciagnięciu odpowiednich wniosków w pewnym stopniu moga sie uzupelniać.

wszystko juz chyba pozostaje w rekach autora postu- jak to wszystko wykorzysta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
teraz musimy cierpliwie poczek miesiac, i autor sam sie wypowie czy jego przyrosty poszly do przodu, czy cale te klutnie i pisanie nie mailo sensu

pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

o co chodzi?czy tak ma wyglądać trening?

Następny temat

Trening kolegi do sprawdzenia.

WHEY premium