SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Underek - coraz dalej do mety

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 96593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
FighterX
Rezonans może się przydać. A gdzie i co boli?


Boli prawa pachwina, czworogłowy uda z promieniowaniem na pośladek.
Rolowanie, rozciąganie nic nie daje :(

Rezonans jest zbyteczny tak twierdzi 2 ortopedów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja bym jako pierwsze podejrzewał przywodziciel uda a w drugiej kolejności dolny odcinek kręgosłupa.

A co podejrzewają ortopedzi ?

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
fsl
Ja bym jako pierwsze podejrzewał przywodziciel uda a w drugiej kolejności dolny odcinek kręgosłupa.

A co podejrzewają ortopedzi ?


Jeden że to coś związanego z ITBS ale powięź nie boli kolejny mówił coś o falach i ich pomieszaniu ale kompletnie nie wiem co to ma znaczyć. Fizjo stwierdził że to porażeni mięśnia co zostało wyśmiane przez ortopedów kolejny skupił się na kręgosłupie i jego odblokowaniu ale to też nic nie dało zwłaszcza że zablokowane było tylko coś w okolicy łopatek. Wczoraj byłem u kolejnego fizjo - godzina męczenia nogi, pośladka i okolic zero efektu.

Krioterapia też nic nie daje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
ITBS to by się raczej objawiał bólem po zewnętrznej stronie nogi z kumulacją w okolicy kolana. No ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie

Może masz gdzieś wewnątrz stan zapalny, który nie zaleczony powoduje utrzymywanie się bólu. Jeden ze znajomych fizjoterapeutów mówił mi, że stan zapalny, który leczy się między innymi przez chłodzenie, bardzo lubi ciepło. Przy czym ciepło tylko maskuje jego objawy a nie pomaga w jego usunięciu.
Idź na saunę i wygrzej dobrze to miejsce - jeżeli po solidnym wygrzaniu ból się bardzo zmniejszy lub zniknie, możesz podejrzewać właśnie stan zapalny w tej okolicy. Zanim go nie wygasisz żadne doraźne zabiegi fizjoterapeutyczne nie pomogą. Skonsultuj się z lekarzem i poproś o receptę na jakiś środek przeciwzapalny - mi kiedyś przy delikatnym stanie zapalnym biodra bardzo szybko pomógł dicloduo (dostępny na receptę).

Jak pisałem - nie jestem specjalistą ale może warto spróbować, skoro mądre głowy nie są w stanie konkretnie zdiagnozować przyczyny.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
fsl
ITBS to by się raczej objawiał bólem po zewnętrznej stronie nogi z kumulacją w okolicy kolana. No ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie

Może masz gdzieś wewnątrz stan zapalny, który nie zaleczony powoduje utrzymywanie się bólu. Jeden ze znajomych fizjoterapeutów mówił mi, że stan zapalny, który leczy się między innymi przez chłodzenie, bardzo lubi ciepło. Przy czym ciepło tylko maskuje jego objawy a nie pomaga w jego usunięciu.
Idź na saunę i wygrzej dobrze to miejsce - jeżeli po solidnym wygrzaniu ból się bardzo zmniejszy lub zniknie, możesz podejrzewać właśnie stan zapalny w tej okolicy. Zanim go nie wygasisz żadne doraźne zabiegi fizjoterapeutyczne nie pomogą. Skonsultuj się z lekarzem i poproś o receptę na jakiś środek przeciwzapalny - mi kiedyś przy delikatnym stanie zapalnym biodra bardzo szybko pomógł dicloduo (dostępny na receptę).

Jak pisałem - nie jestem specjalistą ale może warto spróbować, skoro mądre głowy nie są w stanie konkretnie zdiagnozować przyczyny.


Tabletki przeciw zapalne jem od 2 dnia po pojawieniu się bólu. Zmieniłem jakiś tydzień temu na inną substancję i nadal nic a to już powoli 3 tydzień.

Stan zapalny i sauna to raczej średni pomysł wszyscy zalecają mi chłodzenie nogi ale za wyjątkiem czerwonej skory nic to nie daje.

21 zjadłem Ketonal Active i coś z paracetamolem a ból nawet nie zmalał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
Mnie zastanawia tylko to że po zjedzeniu sporej ilości leków nic się nie zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
Leki nie sa rozwiazaniem, zacznij jeść diete o niskim obciążeniu dla stanów zapalnych. Zlikwiduj wegle, wiecej tluszczu. Polecam tez zabawe z CBD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
FighterX
Leki nie sa rozwiazaniem, zacznij jeść diete o niskim obciążeniu dla stanów zapalnych. Zlikwiduj wegle, wiecej tluszczu. Polecam tez zabawe z CBD.


Zmniejszyłem węgle z obawy przed nabraniem wagi :D
Zabawę z CBD? To coś związanego marihuaną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
Na Twoim miejscu przeszedlbym na keto. Zwlaszcza, ze nie wykrecasz treningow, a ma duzo wlasciwosci antyzapalnych. CbD tak to marhunanen. Na allegro olejki mozesz znalezc ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wioslarz

Następny temat

Dziennik treningowy - redukcja 2017 Cel Ultrachojnik

WHEY premium