SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Underek - coraz dalej do mety

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 96590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
FighterX
Ślężański daje w kość


Wszyscy straszyli a moim zdanie trzeba przeanalizować profil trasy i wybrać jakąś taktykę. Zwolnić na podbiegu jeśli tak to o ile jak się przygotować na ostatni podbieg przed samym miastem? Podobno mają być jeszcze dwa taki treningi jeśli się uda pojechać to sprawdzę swoje pomysły na trasie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
To prawda, już kilkanaście razy robiłem tą trasę i uważam, że nie da się utrzymać stałej prędkości. Lepiej na podbiegach zwolnić i przyśpieszyć na zbiegu puszczając nogi luźno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
A wydawać by się mogło, że tylko się biega a jednak taktyka i pewna analiza trasy jest niezbędna aby osiągać jak najlepsze wyniki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
Myślę że dokument Breaking2 od Nike pokazuje jak bieganie powoli zamienia się w "naukę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020296
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
W większości sportów trzeba mieć taktykę i umiejętnie rozkładać siły. Jakby nie patrzeć mamy jej ograniczoną ilość.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-06 10:30:30

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
3 stycznia musiałem odpocząć, praktycznie do weekendu odpoczywałem. W czwartek wpadła jedna sesja mobility ( a byłem bardzo pospinany ). Piątek czyli wizyta u fizjoterapeuty poprzedzona treningiem z gumą oporową i plankami. Za to w weekend dowaliłem


Sobota:
Lekkie 5 km. (około 5:00/4:50)
Kolejne 6 km. to już tempo startowe (4:15) które na początku nie było mocno komfortowe ale przy prawie 5 kilometrze stwierdziłem że zejście do 4:00 to dobry pomysł. Nie pytajcie!

Niedziela:

Zadanie było jedno pokonać 15 km. bez przekraczania tempa 5:00 Udało się ale pogoda wybitnie nie ułatwiała. Dodatkowym plusem jest to że moje średnie tętno to 155 bpm gdzie zazwyczaj jest znacznie większe.




Do wykresu dodałem też wysokość, wiem bez szału ale celowo wybieram trasy gdzie są "małe mosty" nad lokalnymi rzekami. Na zmęczonych nogach pod wiatr nawet taka zmiana boli.

Dzisiaj standardowo sesja sprawności - dzisiaj głownie swingi i pompki z przekładaniem kettla.





Zmieniony przez - Underekk w dniu 2018-01-08 17:18:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
Wczorajszy trening był trudny. Niby tylko 12 km. ale temperatura na siłowni zrobiła swoje. Wykresy poniżej



Co bardzo cieszy to fakt że po każdym treningu udaje się wcisnąć sesję wzmacniającą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
To się jeszcze pochwalę!

Zostałem pacemakerem na H2O Wrocław Półmaraton. Czas 2:00
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 223 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84763
Krótko! Treningowo idzie dobrze tabelka poniżej.



Dwa dni "kolarstwa" to testy trasy do i z domu a 11 przed biegiem była jeszcze mobilki około godzinę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wioslarz

Następny temat

Dziennik treningowy - redukcja 2017 Cel Ultrachojnik

WHEY premium