SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Szanuję ich, ale zwykle kibicuję tym, którzy mają tworzyć przyszłość kategorii, chyba, że personalnie ich nie lubię to nie, różnie bywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
No panowie, a ile czasu można oglądać jak się po mordach leją? Po pewnym czasie widziałeś już wszystko.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja lubię patrzeć na nowych zawodników, a kiedy do tego dobrze się prezentują i zapowiadają na przyszłe gwiazdy MMA, to tym bardziej mnie to interesuje. Tak było m.in. z Francisem Ngannou. Rzeczywiście trochę szkoda, że legendy i ci na których człowiek się wychował odchodzą i kończą kariery, ale nie jest to dla mnie powód, żeby przestać się interesować MMA. To normalna kolej rzeczy, że po weteranach przychodzą nowi i fajnie jest oglądać jak z walki na walkę pną się w górę i sami zostają mistrzami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Alistair Overeem Instagram

Alistair Overeem przeszedł operację plastyczną i skomentował swoją walkę oraz kontuzję

Alistair Overeem przeszedł udaną operację plastyczną rozerwanej wargi. Do tej makabrycznej kontuzji doszło po ciosie Jairzinho Rozenstruika, który pokonał Overeema przez KO w piątej rundzie walki wieczoru na gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Overeem wygrywał w pojedynku i gdyby nie cios Rozenstruika na cztery sekundy przed końcem walki, „The Reem” zostałby zwycięzcą. Uderzenie Jairzinho było tak mocne, że rozerwało górną wargę Alistaira.

Charakter urazu był tak poważny, że Overeem został zmuszony do poddania się natychmiastowej operacji plastycznej, aby naprawić uszkodzoną wargę. Ariel Helwani z ESPN przekazał wiadomość, że operacja zakończyła się sukcesem.

Ariel Helwani
„Jak twierdzi jego zespół, Alistair Overeem przeszedł ubiegłej nocy udaną operację plastyczną wargi. Odpoczywa teraz w hotelu”.

https://twitter.com/arielhelwani/status/1203704916721713153

Dla Overeema była to 14 przegrana walka przez nokaut w jego karierze MMA w tym 7 porażka przez KO w UFC. Jest to również trzecia przegrana Overeema w pięciu ostatnich walkach. Francis Ngannou i Curtis Blaydes skończyli go odpowiednio przez KO w pierwszej rundzie i TKO w trzeciej rundzie. Dwie wygrane przez TKO w pierwszych rundach przyszły w pojedynkach z Sergeiem Pavlovichem i Alexeyem Oleynikiem.

Mimo że doznał kolejnej porażki, Overeem wydawał się być w dobrym nastroju, pisząc w niedzielę rano na Twitterze o walce i mówiąc fanom, że nic mu nie jest.

Alistair Overeem
„Jestem pozszywany. Warga nie wygląda w tej chwili zbyt seksownie. Jeśli zapytacie mnie o walkę, uważam, że była trochę za wcześnie przerwana – mam jednak nadzieję, że walka się wam podobała.”

https://twitter.com/Alistairovereem/status/1203577518206443520

To dobra wiadomość, ale po tej porażce przez nokaut, pojawiło się wiele komentarzy ze strony części fanów i dziennikarzy, którzy uważają, że Overeem powinien przejść już na emeryturę z powodu tak wielu ciężkich nokautów. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Yoshi87
Ja lubię patrzeć na nowych zawodników, a kiedy do tego dobrze się prezentują i zapowiadają na przyszłe gwiazdy MMA, to tym bardziej mnie to interesuje. Tak było m.in. z Francisem Ngannou. Rzeczywiście trochę szkoda, że legendy i ci na których człowiek się wychował odchodzą i kończą kariery, ale nie jest to dla mnie powód, żeby przestać się interesować MMA. To normalna kolej rzeczy, że po weteranach przychodzą nowi i fajnie jest oglądać jak z walki na walkę pną się w górę i sami zostają mistrzami.


No mi bardziej przeszkadza te całe CTE niż przegrywający weterani czy ci którym po prostu kibicuję. Kiedyś jak ktoś padł na deski to sobie myślałem "WOW", teraz jest "wow, ale oby mu się nic nie stało". Dlatego też interesują mnie style tych co albo w stójce dobrze unikają ciosów albo mają wybitne obalenia i parter
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Co obaj pokazlai w walce?

Reem dobry klincz, swietne obalenia, dobre precyzyjne pojedyncze ciosy. Niestety w stojce / dystancie byl jakis powolny, wypalal pojedyncze udaje strzaly, ale zero kombinacji, malo mobilny, no i szczena - przeyebal jak zawsze.

Rozenstruik pokazal na pewno mocna szczeke - obrywal czyste ciosy Reema na szczene i niezachwiany po nich byl, byl bardziej mobilny od Reema no i potezny cios. TDD raczej slaby. IMHO za wczesnie na walke z Ngannonu, ktory powinien walczyc o pas

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 470 Napisanych postów 2438 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 47582
Co tam się porobiło. Wara mu pękła jak dupa hejterom Najmana po ostatniej walce .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Rychło w czas Grunia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 470 Napisanych postów 2438 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 47582
Jestem zacofany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Alistair Overeem pokazuje się po raz pierwszy po operacji rozerwanej wargi

Alistair Overeem pokazał się światu po raz pierwszy od czasu przegranej walki z Jairzinho Rozenstruikiem na gali UFC on ESPN 7 podczas której doznał makabrycznej kontuzji górnej wargi.

W konsekwencji ciosu Jairzinho Rozenstruika, Alistair doznał rozerwania górnej wargi. W walce wieczoru, Overeem prowadził na kartach sędziowskich, ale to wszystko zmieniło się w ostatnich sekundach piątej rundy, kiedy to Rozenstruik zadał mu potężny cios po którym sędzia przerwał walkę. Ten cios Rozenstruika zostawi Overeemowi pamiątkę w postaci blizny na całe życie.


Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Pomimo tak drastycznej kontuzji, która rozerwała wargę Overeema, 39-latek ocenia tę walkę jako dobre widowisko i pogratulował swojemu przeciwnikowi dobrego występu.

Oto, co Overeem powiedział w rozmowie z ESPN po operacji plastycznej mającej za zadanie naprawienie uszkodzonej wargi.

Alistair Overeem
„To była dobra walka.

To był dobry pojedynek. Wygrywałem wszystkie rundy, robiąc swoje. Zbyt szybkie zatrzymanie, jeśli o mnie pytasz. Nie zostałem znokautowany, zaliczyłem nokdaun po którym od razu wróciłem do stójki.”

https://www.instagram.com/p/B6MTgldp3rp/


ESPN MMA

Efektowne i szokujące zwycięstwo powiększyło nieskazitelny rekord Jairzinho Rozenstruika i awansowało go na piątą pozycję w rankingu wagi ciężkiej UFC. Z kolei Overeem zajmuje obecnie ósme miejsce w dywizji.

W marcu 2020 roku Jairzinho Rozenstruik ma zmierzyć się z innym mocno bijącym zawodnikiem i byłym pretendentem do tytułu Francisem Ngannou. Bardzo możliwe, ze zwycięzca tego pojedynku dostanie szansę walki o pas.

Z kolei Alistair Overeem będzie musiał się wyleczyć, a następnie zdecydować, czy chce dalej kontynuować swoją legendarną karierę w MMA mimo wielu głosów za tym, aby ją zakończył.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Ta walka jest nieunikniona” – Valentina Shevchenko o trzeciej walce z Amandą Nunes

Następny temat

Leon Edwards twierdzi, że Jorge Masvidal odrzucił propozycję walki

WHEY premium