SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
masakra z ta warga :-/

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 470 Napisanych postów 2438 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 47582
Dałbyś mu buzi za 10000$?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Alistair Overeem jak nowy! Po brzydkim urazie nie ma prawie śladu

Fani Alistaira Overeema, którzy obawiali się o jego stan zdrowia i psychikę po przegranej walce z Jairzinho Rozenstruikiem na UFC on ESPN 7 mogą odetchnąć z ulgą.

Rywalizujący w wadze ciężkiej UFC Alistair Overeem wygląda już nieporównywalnie lepiej po makabrycznym urazie górnej wargi, którą rozpłatał mu jednym ciosem Jairzinho Rozenstruik niecałe dwa tygodnie temu. Overeem wygrywał w pojedynku wszystkie rundy, ale na cztery sekundy przed końcem walki, Rozenstruik trafił go jednym ciosem, którym rozerwał wargę Alistaira. Sędzia zdecydował się natychmiast przerwać pojedynek.


Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Kontuzja nie złamała ducha Overeema. Niedługo po walce opowiadał dowcipy o swojej kontuzji, a w czwartek podczas jednego z dni medialnych przed UFC Fight Night 165 w Busan, pokazał się przed kamerami dziennikarzy udzielając wywiadów.

To niewiarygodne, że niespełna dwa tygodnie po walce, praktycznie nie widać śladów po tak poważnym urazie. Co więcej, „The Reem” powiedział w wywiadzie dla South China Morning Post opowiedział co sądzi o pojedynku z Rozenstruikiem i przedstawił przybliżony termin powrotu do Oktagonu:

Alistair Overeem
"Według mnie, znowu jestem prawie ładny. Właściwie, znowu jestem ładny w porównaniu do zeszłego tygodnia. Bo jak to wygladało 10 dni temu? Uważam, że teraz wygląda to wspaniale.

Wcale mnie nie bolało. Nie czułem żadnego bólu.”


Overeem nie przejmuje się już urazem, jednak nie zgadza się co do wyniku pojedynku. 39-latek miał praktycznie pewną wygraną i nie chce, aby jego błąd w ostatnich sekundach starcia definiował jego ogólny wynik.

Alistair Overeem
"Dla mnie to było moje zwycięstwo, ponieważ pokonałem go w każdej rundzie. Sędzia nie powinien interweniować. Nie zaliczyłem KO. Wstałem z powrotem, zostały dwie sekundy, trzy sekundy, jedna sekunda – według mnie to było moje zwycięstwo. Ja zawsze walczę dla siebie. Oczywiście, masz fanów, to świetnie, pieniądze również są świetne, ale ja walczę dla siebie i widzę w tym zwycięstwo.

Pokonałem go bardzo łatwo w całej walce Ok, dostałem uderzenie w ciągu ostatnich pięciu sekund. Moja warga została uszkodzona, ale kogo to obchodzi?"


Overeem powiedział, że chciałby walczyć ponownie w marcu lub kwietniu, choć nie ma żadnych preferencji co do swojego potencjalnego przeciwnika.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dobrze, ale oby tylko mózgi się tak goiły jak wargi

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Gdyby nie przerwanie mógłby przetrwać do gongu, i wygrałby decyzję.
Praktycznie nie odcięło go dłużej niż sekundę, natychmiast wstawał.
Sędzia podejrzewam dostrzegł.warge i stąd przerwał od razu, wyglądało to masakrycznie

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Trochę się nie dziwię sędziemu bo pewnie widząc taki uraz sam bym przerwał walkę w pierwszej chwili. Gdyby z kolei nie przerwał walki, to zarzucaliby mu, że nie interweniował przy takim urazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Cóż, trzeba być czujnym do końca, ta walka i Yair vs Zombie to pokazuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Walka slusznie przerwala, nie powinien byc dopuszczony do kontynuowania walki z takim urazem. Swoja droga - czy ta warga to to bomba atomowa Rozenstruika czy feralne trafienie i niefortunny przypdek? Nigdy czegos takiego nie wdizailem, a Overeem zbieral juz KO od chociazby Ngannonu czy innych heave strikerow

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221389
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Wiadomo dlaczego przerwal walke, dokladnie jak pisze Yoshi.

Natomiast gdyby nie rozciecie pewnie by nie przerwal i Alistair mialby duze szanse przetrwac, to bylo kilka sekund


Zmieniony przez - grind w dniu 12/24/2019 12:27:02 AM

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Ta walka jest nieunikniona” – Valentina Shevchenko o trzeciej walce z Amandą Nunes

Następny temat

Leon Edwards twierdzi, że Jorge Masvidal odrzucił propozycję walki

WHEY premium