SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images Sport

Alistair Overeem o tym, co sprawia, że jego kariera jest tak długa i bogata oraz czego mu w niej brakuje

Alistair Overeem (45-17, 1 NC) jest weteranem sportów walki, który w ciągu 20-letniej kariery zdobył tytuły mistrza organizacji Strikeforce, Dream oraz K-1 i nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery.

Przed zbliżającym się pojedynkiem z Jairzinho Rozenstruikiem (9-0) z którym zmierzy się w walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 zaplanowanej na 7 grudnia w Waszyngtonie, Overeem opowiedział w rozmowie z UFC.com o swoim nastawieniu psychicznym, które od tak dawna utrzymuje go na najwyższym poziomie.

Jak sam mówi, w dużej mierze jest to zasługa tego, że posiada mentalność wojownika – mentalność, którą zawsze posiadał.

Alistair Overeem
"Myślę, że zawsze byłem wojownikiem. Zawsze obijałem tyłki – nawet zanim zostałem profesjonalnym zawodnikiem. Walczyłem na ulicy, co kilka razy wpakowało mnie w kłopoty.

Niektórzy ludzie nigdy nie będą wojownikami, a inni ludzie rodzą się wojownikami".


Overeem twierdzi też, jego kariera trwa tak długo, ponieważ czuje niesłabnącą miłość do walki.

Alistair Overeem
"Myślę, że my, zawodnicy tworzymy niesamowite historie. Moja kariera to była szczególnie długa przygoda. Myślę, że zostałem do tego stworzony. Zwiedziłem cały świat. Walczyłem w 89 pojedynkach w kickboxingu i MMA. Po prostu robię swoje. Podążam za moją pasją. To była wspaniała przygoda, a ja nadal rosnę w siłę".


Jeśli Alistair Overeem będzie w stanie pokonać Jairzinho Rozenstruika – niepokonanego i dobrze zapowiadającego się zawodnika wagi ciężkiej – znów zbliży się do pojedynku o tytuł wagi ciężkiej UFC. Holender mówi, że zdobycie tytułu UFC byłoby wisienką na torcie jego niesamowitej kariery.

Alistair Overeem
"Mam swoje własne cele – oczywiście: pas UFC. Zdobycie tytułu byłoby wspaniałym zwieńczeniem mojej kariery".




1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Da Man!

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jairzinho Rozenstruik Instagram

„Każdy błąd zostanie ukarany przez KO. Każdy błąd, kropka” – Jairzinho Rozenstruik zapowiada szybki finisz w walce z Alistairem Overeememv

Jairzinho Rozenstruik stoi przed szansą pokonania bardzo mocnego i doświadczonego rywala, którym jest Alistair Overeem, a w przypadku zwycięstwa może okazać się mocnym graczem w dywizji ciężkiej UFC.

Warto zauważyć, że niepokonany Jairzinho Rozenstruik swoją pierwszą walkę w UFC stoczył w lutym tego roku, gdzie w drugiej rundzie pokonał Juniora Albiniego. To był imponujący debiut, ale Rozenstruik poradził sobie jeszcze lepiej w następnych walkach w których znokautował w 9 sekund Allena Crowdera, a następnie w 29 sekundzie znokautował Andria Arlovskiego.

Teraz, w walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie, Rozenstruik musi postarać się tak samo, a nawet jeszcze bardziej w starciu z Alistairem Overeemem. Kiedy zaproponowano mu walkę, nie wahał się jej zaakceptować.

Jairzinho Rozenstruik
„Byłem gotowy na wszystko. To idealny czas, bo właśnie wyszedłem z walki i nie doznałem żadnych urazów. Dla mnie było to dobre wyczucie czasu i dobra okazja. Jeśli mam myśleć o przyszłości, to kiedy dostanę tę szansę ponownie? Nigdy. Dlatego zaapelowałem o tę walkę i zaakceptowałem ją”.


W walce przeciwko Overeemowi, Rozenstruik zmierzy się z kolejną legendą, z czego jest bardzo szczęśliwy. Wie, jak wiele będzie znaczyło to zwycięstwo dla jego kariery i kraju.

Jairzinho Rozenstruik
„To naprawdę ważne. Wygrana z Overeemem zbliży mnie do walki o tytuł i nie mogę się doczekać, żeby tak się stało. Jestem pierwszym Surinamczykiem w UFC, występ w walce wieczoru jest dla nas czymś wielkim. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i reprezentuję mój kraj na najwyższym poziomie w MMA”.


Biorąc pod uwagę, że zarówno Jairzinho Rozenstruik jak i Alistair Overeem wywodzą się z kickboxingu, Rozenstruik spodziewa się, że będzie to walka w stójce. I choć pojedynek jest zaplanowany na pięć rund, Surinamczyk uważa, że walka nie będzie trwała przez pełne 25 minut.

Jairzinho Rozenstruik
„Każda walka jest inna. Staram się być o krok przed moim przeciwnikiem, chodzi o to, że jestem gotowy. Jestem gotowy na Overeema i jak tylko popełni błąd, będę mógł zakończyć walkę. Każdy błąd zostanie ukarany przez KO. Każdy błąd, kropka”.


Jeśli Rozenstruik to zrobi, znajdzie się w pierwszej szóstce dywizji. Stamtąd będzie mógł celować na przykład we Francisa Ngannou albo walkę o tytuł. Niezależnie od tego, Rozenstruik chce pozostać aktywny i udowodnić, że jest jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie po gali UFC Washington.

Jairzinho Rozenstruik
„To zbliży mnie do mistrzostwa. Cieszę się, że mogę zrobić kolejny krok w górę rankingu, ponieważ walczę od 15 lat i teraz otrzymałem tę wielką szansę. Jeśli będę mógł otrzymać walkę o tytuł, to idziemy za nim. Chcę jednak być aktywny”.


Bardzo śmiałe plany Jairzinho Rozenstruika biorąc pod uwagę trudny test jakim będzie pojedynek z Alistairem Overeemem. Zwycięstwo na pewno podbije jego pozycję w rankingu dywizji ciężkiej, ale wydaje się, że na walkę o pas będzie musiał jeszcze trochę poczekać, ponieważ UFC planuje pojedynek rewanżowy między mistrzem Stipe Miocicem a Danielem Cormierem,. Poza tym w kolejce po pas czekają Francis Ngannou i Alexander Volkov, którzy mówią o pojedynku między sobą mającym być eliminatorem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Auburn Police / Aniah Blanchard Instagram

Podano przyczynę śmierci córki Walta Harrisa. Prokuratorzy domagają się kary śmierci dla mordercy

Znana jest przyczyna śmierci 19-letniej Aniah Blanchard, pasierbicy zawodnika wagi ciężkiej UFC Walta Harrisa. Prokurator żąda kary śmierci dla mordercy.

Według patologa sądowego, Aniah Blanchard została zastrzelona, a jej ciało porzucono w lesie. Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Blanchard, 29-letni Ibraheem Yazeed, został oskarżony o morderstwo zagrożone karą śmierci, której domagają się prokuratorzy z Alabamy w której kara śmierci jest dozwolona.

Prokurator okręgowy Lee County Brandon Hughes potwierdził na konferencji prasowej dotyczącej śmierci Blanchard w poniedziałek, że podniesiono zarzuty wobec Yazeeda.

Brandon Hughes
„Uaktualniamy zarzuty od porwania pierwszego stopnia do morderstwa podlegającego karze śmierci. I w tym przypadku, morderstwo było zamierzone podczas porwania. Dlatego będziemy również dążyć do skazania pana Yazeeda na karę śmierci”.

https://twitter.com/WVTM13/status/1201627856528388101

Prokurator dodał, że prokuratorzy uważają, że Yazeed jest „jedyną osobą odpowiedzialną” za morderstwo Blanchard, chociaż w sprawie zatrzymano jeszcze dwóch innych mężczyzn. Antwain Fisher jest oskarżony o zacieranie dowodów porwania oraz zbrodni, a Davida Johnsona Jr. oskarża się o utrudnianie śledztwa. Yazeed jest obecnie przetrzymywany w więzieniu bez możliwości wyjścia za kaucją.

Ibraheem Yazeed i Antwain Fisher są znani wymiarowi sprawiedliwości, ponieważ mają na swoim koncie ciężkie przestępstwa. Yazeed był oskarżony o porwanie, próbę morderstwa, rabunek i posiadanie marihuany, ale w październiku tego roku wypuszczono go z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 295 tys. dolarów. Fisher poszedł siedzieć w 2007 roku za próbę zabójstwa, ale zamiast 20 lat pozbawienia wolności, zwolniono go po trzech latach.

Jak widać na tych dwóch przypadkach, wymiar sprawiedliwości zawiódł wypuszczając na wolność groźnych przestępców, którzy kolejny raz dopuścili się czynu, którego skutkiem była śmierć młodej dziewczyny.

Zaginięcie oraz śmierć Aniah Blanchard wywołała olbrzymie poruszenie w społeczności MMA. Jej ojciec Walter Harris miał walczyć z Alistairem Overeememem w walce wieczoru UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie, jednak kiedy pojawiła się wiadomość, że Blanchard zaginęła, Haric, co zrozumiałe, wycofać się z pojedynku, aby być z rodziną w tych trudnych chwilach. Zarówno fani MMA, zawodnicy oraz szef UFC Dana White wspierali Harrisa i jego bliskich. Kiedy w zeszłym tygodniu potwierdzono, że Aniah Blanchard nie żyje, Harris umieścił na swoich mediach społecznościowych wzruszający wpis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jairzinho Rozenstruik Instagram

Jairzinho Rozenstruik chce walczyć z Francisem Ngannou, jeśli pokona Alistaira Overeema

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Jairzinho Rozenstruik już planuje następny krok i zamierza rzucić wyzwanie Francisowi Ngannou, jeśli w ten weekend pokona Alistaira Overeema w walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Jairzinho Rozenstruik wszedł do pojedynku jako zastępstwo za Walta Harrisa i jest gotowy do podjęcia zdecydowanie największego wyzwania w swojej dotychczasowej karierze MMA, gdy w ten weekend zmierzy się z Overeememem. Choć Rozenstruik musi najpierw rozprawić się z Overeememem, już teraz myśli o tym, komu chce rzucić kolejne wyzwanie, a tym zawodnikiem jest pretendent do tytułu Francis Ngannou.

Rozenstruik powiedział ostatnio w rozmowie z Arielem Helwani, że chce walczyć z Ngannou, ponieważ uważa to za wyzwanie, a także dlatego, że byłaby to interesująca walka dla fanów pomiędzy „dwoma dużymi, strasznymi facetami”. Oto, co Rozenstruik miał do powiedzenia na temat tej walki.

Jairzinho Rozenstruik
„Dla mnie pokonanie Alistaira Overeema wiele znaczy, ale walka, której szukam, to pojedynek z Francisem Ngannou. To duży, przerażający facet i myślę, że byłby to niesamowite starcie. Byłby to pojedynek dwóch dużych ciężkich, którzy są silni i mocno uderzają, to byłoby jak bomba w Oktagonie. Lubię ekscytujące walki. Dla mnie byłaby to wspaniała walka. Taki jest cel na razie.

Chcę być najlepszym zawodnikiem na świecie. Żeby być najlepszym, trzeba pokonać najlepszych. Jesteśmy profesjonalistami i podoba mi się ta walka, ja przeciwko Francisowi Ngannou, dwóch wielkich, strasznych facetów. To dla mnie ekscytujące, duże wyzwanie. Naprawdę chcę to zrobić również dla siebie, a także żeby dać rozrywkę fanom UFC. Myślę, że każdy chce zobaczyć tę walkę”.

https://www.instagram.com/p/B5oYLazHCVr/

Jairzinho Rozenstruik jest jak dotąd niepokonany i posiada rekord 9-0 w swojej zawodowej karierze w MMA, w tym 3-0 w Oktagonie z trzema nokautami. Alistair Overeem (45-17, 1 NC) jest jak dotąd jego najtrudniejszym wyzwaniem, a w dodatku były mistrz wagi ciężkiej Strikeforce, DREAM i K-1 zdaje się być w dobrej formie po dwóch zwycięstwach z rzędu. Jeśli ręka Rozenstruika zostanie uniesiona w geście zwycięstwa podczas nadchodzącej gali, walka z Ngannou, który obecnie nie ma przeciwnika, ma sens dla obu zawodników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 7: Overeem vs. Rozenstruik – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC on ESPN 7, która odbędzie się w Capital One Arena w Waszyngtonie w stolicy USA. Walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między Alistairem Overeemem a Jairzinho Rozenstruikiem.

Wczesne ważenie odbędzie się o godzinie 15:00 czasu polskiego. Oficjalna ceremonia ważenia przed galą nie jest zaplanowana

Karta główna (godzina 3:00 Polsat Sport)

Walka wieczoru
265 lbs.: Alistair Overeem (248) vs. Jairzinho Rozenstruik (250.5)

Co-main event
115 lbs.: Cynthia Calvillo (120.5)* vs. Marina Rodriguez (115.5)

265 lbs.: Ben Rothwell (265.2) vs. Stefan Struve (265.3)
135 lbs.: Yana Kunitskaya (135.1) vs. Aspen Ladd (136)
135 lbs.: Cody Stamann (135.2) vs. Song Yadong (135.2)
135 lbs.: Rob Font (135.1) vs. Ricky Simon (135.2)

Karta wstępna (godzina 1:00)
170 lbs.: Thiago Alves (171) vs. Tim Means (171)
145 lbs.: Jacob Kilburn (145.3) vs. Billy Quarantillo (145.2)
145 lbs.: Bryce Mitchell (145.2) vs. Matt Sayles (148.5)**
155 lbs.: Joe Solecki (155.6) vs. Matt Wiman (155.3)

Karta przedwstępna (godzina 00:00)
115 lbs.: Virna Jandiroba (115) vs. Mallory Martin (115.5)
205 lbs.: Makhmud Muradov (185.3) vs. Trevor Smith (185.5)

*- Cynthia Calvillo przekroczyła limit wagi w związku z czym została ukarana odjęciem 30 procent wypłaty, jeśłi Marina Rodriguez zgodzi się na walkę.

**- Matt Sayles przekroczył limit wagi w związku z czym został ukarany odjęciem 30 procent wypłaty.







Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-06 17:54:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Alistair Overeem nie wyklucza rewanżu z Francisem Ngannou, jeśli wygra na UFC on ESPN 7

Alistair Overeem rywalizujący w wadze ciężkiej UFC powiedział, że jest otwarty na rewanż z Francisem Ngannou, jeśli w ten weekend pokona Jairzinho Rozenstruika w walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Overeem i Ngannou spotkali się po raz pierwszy na UFC 218 w grudniu 2017 roku. W tym czasie obaj byli na drodze do walki o tytuł i była to ważna walka dla obu stron. Jednak Ngannou okazał się lepszym tamtej nocy, kiedy brutalnie znokautował Overeema atomowym podbródkowym, który został uznany za nokaut roku.





Francisowi Ngannou przyznano potem walkę z mistrzem Stipe Miocicem, którą przegrał przez decyzję.

Teraz, pod koniec 2019 roku, jest szansa na to, że Overeem i Ngannou ponownie staną naprzeciw siebie w Oktagonie. Overeem od czasu, gdy przegrał z Ngannou, stoczył trzy walki przegrywając z Curtisem Blaydesem przez TKO i wygrywając dwie kolejne walki w których pokonał przez TKO Alexeya Oleynika i Sergeia Pavlovicha. Tymczasem Ngannou znokautował Curtisa Blaydesa, Juniora dos Santosa i Caina Velasqueza w ostatnich trzech walkach.

W rozmowie z mediami podczas dnia medialnego, Overeem został zapytany, czy widzi siebie w rewanżu przeciwko Ngannou, gdyby pokonał Rozenstruika. Oto, co powiedział dziennikarzom The Reem:

Alistair Overeem
„Może, nie wiem. Zobaczymy. Być może tak. Może dojść do tego rewanżu.”


Francis Ngannou miał trudności z zestawieniem kolejnej walki i znalezieniu przeciwnika i rzucił wyzwanie Alexandrowi Volkovowi do walki na początku przyszłego roku. Volkov wyraził chęć zmierzenia się z nim na gali w Paryżu, ale nic nie zostało jeszcze ustalone. Jeśli jednak Overeem zwycięży w nadchodzącej walce, być może Ngannou skieruje swoją uwagę na niego, wiedząc, że już wcześniej go pokonał, a także dlatego, że Overeem jest znacznie większą osobowością w tym sporcie.

Oczywiście, wszystko to zależy od tego, czy Alistair Overeem pokona w ten weekend Jairzinho Rozenstruika na UFC Washington. Ta walka może się jednak okazać dosyć trudna. Jeśli jednak Overeem wygra, otwiera przed nim wiele możliwości w dywizji ciężkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Muradov, Jandiroba, Solecki, Mitchell, Quarantillo, Means, Simon, Yadong, Ladd, Rothwell, Rodriguez, Rozenstruik. Moje typy na całą galę.


Zmieniony przez - Darksheep w dniu 2019-12-08 02:43:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Remis w walce Stamanna z Yadongiem zasłużony. 1 runda 9:9, bo kolano Songa, 2 runda 10:9 Song 3 runda 10:9 Stamann
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
ale cyrk z tymi kopnięciami na torbę
Rothwell bez tych fauli by nie wygrał


Zmieniony przez - Revek w dniu 2019-12-08 05:21:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Ta walka jest nieunikniona” – Valentina Shevchenko o trzeciej walce z Amandą Nunes

Następny temat

Leon Edwards twierdzi, że Jorge Masvidal odrzucił propozycję walki

WHEY premium