SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

26 marca - UFC on ESPN 33: Curtis Blaydes vs. Chris Daukaus

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Nieoficjalnie Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakic w walce wieczoru gali UFC Fight Night 26 marca

Według najnowszych informacji, Jan Błachowicz stoczy swoją pierwszą walkę od czasu utraty tytułu mistrza w wadze półciężkiej. Rywalem Błachowicza ma być Aleksandar Rakic.

Sklasyfikowany na #1 miejscu w rankingu Jan Błachowicz (28-9 MMA, 11-6 UFC) zawalczy z zajmującym #3 miejsce Aleksandarem Rakicem (14-2 MMA, 6-1 UFC) w głównym pojedynku gali UFC Fight Night planowanej na 26 marca. Karta nie ma jeszcze ogłoszonej numeracji, miejsca ani lokalizacji.

Dwie anonimowe osoby posiadające wiedzę na temat tej walki poinformowały MMA Junkie o rezerwacji, ale organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Były mistrz dywizji 205 funtów Jan Błachowicz został zdetronizowany przez Glovera Teixeirę w przegranej walce przez poddanie na UFC 267 w październiku. Wcześniej 38-latek wygrał pięć walk z rzędu, w tym obronę tytułu nad niepokonanym wcześniej mistrzem wagi średniej UFC Israelem Adesanyą.

Aleksandar Rakic, który ma za sobą zwycięstwa nad byłymi pretendentami do tytułu Anthonym Smithem i Thiago Santosem, będzie walczył o szansę otrzymania pierwszej karierze walki o tytuł. Austriak ma na koncie tylko jedną porażkę w Oktagonie, przez niejednogłośną decyzję z Volkanem Oezdemirem w grudniu 2019 roku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Curtis Blaydes i Neil Magny sporo przed resztą zawodników – wypłaty po UFC Fight Night 205

Pięciu zawodników otrzymało sześciocyfrowe gaże.

Komisja Sportowa stanu Ohio podała wysokości wypłat jakie zainkasowali zawodnicy walczący na sobotniej gali UFC Fight Night 205. Najwięcej, 262 000$, otrzymał Curtis Blaydes, który w walce wieczoru znokautował Chris Daukausa. Nie wiele za nim, z wypłatą w wysokości 230 000$, uplasował się Neil Magny, który na punkty pokonał Maxa Griffina. Daleko za wymienioną dwójką znaleźli się Bryan Barbarena, Matt Brown i Kai-Kara France.

Poniżej pełna lista wypłat.

Curtis Blaydes: $262,000 (zawiera $131,000 bonusu za zwycięstwo)
Chris Daukaus: $80,000

Alexa Grasso: $86,000 (zawiera $43,000 bonusu za zwycięstwo)
Joanne Wood: $70,000

Kai Kara France: $102,000 (zawiera $51,000 bonusu za zwycięstwo)
Askar Askarov: $26,000

Bryan Barberena: $122,000 (zawiera $61,000 bonusu za zwycięstwo)
Matt Brown: $105,000

Manon Fiorot: $80,000 (zawiera $40,000 bonusu za zwycięstwo)
Jennifer Maia: $60,000

Neil Magny: $230,000 (zawiera $115,000 bonusu za zwycięstwo)
Max Griffin: $53,000

Marc Diakiese: $66,000 (zawiera $33,000 bonusu za zwycięstwo)
Viacheslav Borshchev: $12,000

Sara McMann: $88,000 (zawiera $44,000 bonusu za zwycięstwo)
Karol Rosa: $28,000

Chris Gutierrez: $72,000 (zawiera $36,000 bonusu za zwycięstwo)
Batgerel Danaa: $28,000

Matheus Nicolau: $44,000 (zawiera $22,000 bonusu za zwycięstwo)
David Dvorak: $35,000

Aliaskhab Khizriev: $20,000 (zawiera $10,000 bonusu za zwycięstwo)
Denis Tiuliulin: $12,000

Luis Saldana: $24,000 (zawiera $12,000 bonusu za zwycięstwo)
Bruno Souza: $12,000
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC

Anthony Smith jest niezadowolony z planowanej walki Błachowicz vs Rakic

Anthony Smith wyjaśnił, dlaczego nie podoba mu się zestawienie pojedynku byłego mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakicem.

W zeszłym roku Aleksandar Rakic pokonał Anthony’ego Smitha przez jednogłośną decyzję i zbliżył się o krok do walki o pas wagi półciężkiej UFC. Od tamtej pory pokonał również Thiago Santosa, podczas gdy Smith zaliczył świetną passę, pokonując Devina Clarka, Jimmy’ego Crute’a i Ryana Spanna, dzięki czemu powrócił do rywalizacji o tytuł.

Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że to Rakic może otrzymać szansę zmierzenia się z byłym królem dywizji Janem Błachowiczem na gali planowanej na 26 marca, a „Lwie Serce” skorzystał z okazji, aby wypowiedzieć się na temat tego zestawienia.

Anthony Smith
„Obawiam się, że ponieważ jestem obojętny (co do tego, z kim będę walczył w następnej walce), zostanę pozostawiony na lodzie” – powiedział Smith w rozmowie z MMAFighting. „To byłby naprawdę gówniany interes, jeśli Jiri Prochazka dostanie walkę o pas, a potem Rakic i Błachowicz zawalczą ze sobą i to pozostawia mnie na lodzie.

Wiem na pewno, że on odrzucił kilka walk od czasu jego ostatniej walki z Thiago Santosem. Byłoby to bardzo niefortunnie, gdyby Rakic – który odrzucał walki, których nie lubi – dostałby największą walkę dostępną w dywizji. To zraniłoby moje uczucia, zwłaszcza, że jestem facetem, który bierze każdą pojedynczą oferowaną walkę i te, których nikt nie chce.”


Anthony Smith wyrażał zainteresowanie walką z Janem Błachowiczem, ale w przypadku zestawienia byłego mistrza z Aleksandarem Rakicem, Smith będzie musiał zadowolić się innym pojedynkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Walka Michelle Waterson vs Amanda Ribas w planach na marcowej gali UFC

Czołowe zawodniczki wagi słomkowej UFC Michelle Waterson i Amanda Ribas już wkrótce zmierzą się na gali UFC Fight Night planowanej na 26 marca.

O pojedynku pań poinformowali Guilherme Cruz i Damon Martin z MMA Fighting. Gala ma się odbyć w UFC APEX w Las Vegas, a w walce wieczoru były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem.

Amanda Ribas (11-2 MMA, 5-1 UFC) odbiła się od swojej pierwszej porażki w UFC przez TKO w drugiej rundzie ze wschodzącą pretendentką Marinę Rodriguez. Ribas pokonała przez decyzję w ostatniej walce w październiku byłą mistrzynię Invicta FC Virnę Jandirobę. Ribas, notowana na #10 miejscu w rankingu UFC, ma zwycięstwa nad takimi zawodniczkami jak Mackenzie Dern, Paige VanZant czy Randa Markos.

Michelle Waterson (18-9 MMA, 6-5 UFC), która zajmuje #9 miejsce w rankingu wagi słomkowej, przegrała przez decyzję z Mariną Rodriguez w swoim ostatnim występie w Oktagonie w maju, osiem miesięcy po zwycięstwie przez niejednogłośną decyzję nad Angelą Hill. Była pretendentka do tytułu wagi atomowej Invicta FC, „The Karate Hottie” ma na koncie zwycięstwa nad Karoliną Kowalkiewicz, Felice Herrig i Paige VanZant w UFC.

Waterson miała zmierzyć się z Ribas 24 stycznia 2021 roku na UFC 257, ale Waterson wycofała się z walki z powodu śmierci dziadków. Zastąpiła ją Marina Rodriguez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC

Aleksandar Rakic traktuje Jana Błachowicza jako trudnego przeciwnika, ale dziwi go postawa Polaka w walce w obronie tytułu mistrza

Aleksandar Rakic przyznaje, że nie spodziewał się, że Jan Błachowicz straci tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC, ale to nie znaczy, że nie traktuje go poważnie.

Jan Błachowicz został poddany przez Glovera Teixeirę na UFC 267 i w obliczu spodziewanej pierwszej obrony tytułu przez Brazylijczyka w walce z Jirim Prochazką, Aleksandar Rakic (14-2 MMA, 6-1 UFC) zmierzy się z byłym mistrzem w walce wieczoru gali UFC Fight Night zaplanowanej na 26 marca w Columbus w Ohio.

Błachowicz (28-9 MMA, 11-6 UFC) wszedł do walki z Teixeirą po tym jak pokonał mistrza wagi średniej Israela Adesanyę, więc Rakic nie spodziewał się, że przegra z Teixeirą. W związku z tym Austriak spodziewa się, że Błachowicz podejdzie do ich walki ze sportową złością.

Aleksandar Rakic
„Byłem bardzo zaskoczony” – powiedział Rakic w wywiadzie dla MMA Junkie. „Rozmawiałem z wieloma przyjaciółmi i trenerami, pytali mnie o walkę, a ja powiedziałem: „70 procent dla Jana i 30 procent dla Glovera”. Tak więc walka się odbyła, a Glover zrobił swoje. To była jego ostatnia szansa w życiu, a on wszedł i w zasadzie zrobił to, co robi najlepiej – wyszedł do przodu w stylu Mike’a Tysona, poruszał głową i wywarł presję pod siatką, wyprowadził kilka sierpów i poszedł po obalenie za obydwie nogi. W zasadzie wykonał świetną robotę i był w stanie kontrolować Jana przez całą pierwszą rundę, a w drugiej poddał go.

Ale nie chcę lekceważyć Jana Błachowicza. On był mistrzem, pokonał Israela Adesanyę, miał kilka dobrych walk w UFC. Może to nie była jego noc i przypuszczam, że będzie zmotywowany w walce ze mną. To trudny przeciwnik, na pewno, jest byłym mistrzem. Ale spójrzcie, za kilka miesięcy skończę 30 lat i jestem teraz w swoim prime i czuję to na treningach. Także mentalnie i fizycznie będąc w swoim prime, to będzie dobra walka i będę na nią dobrze przygotowany.”


Błachowicz twierdził, że po prostu to nie była jego noc w walce przeciwko Teixeirze i że przegrałby z każdym tej nocy. Rakic kwestionuje jednak niektóre decyzje Błachowicza w parterze i jego brak pilności.

Aleksandar Rakic
„Walka jest walką i możesz być najlepiej przygotowany na świecie, ale jeśli to nie jest twój dzień – wierzę mu” – powiedział Rakic. „Wierzę mu, ale to czego nie rozumiem to to, że uważam, że mógł zrobić o wiele więcej niż zrobił w walce. Na przykład, w pierwszej rundzie, kiedy Glover kontrolował go i był w pełnej gardzie, dlaczego nie zaczął podnosić pozycji? Dlaczego nawet nie próbował wstać? Dlaczego się nie skulił? Dlaczego nie położył się plecami do siatki i nie wykorzystał jej do wstania. Nawet tego nie spróbował.

Zadawałem sobie pytanie, dlaczego on tak długo akceptował taką pozycję. On jest świetnym grapplerem, jest czarnym pasem jak Glover. To może być prawda co powiedział. Był zdenerwowany, to widać. Ale jeśli to nie jest mój dzień i czuję, że to nie jest mój dzień, to nadal będę dawał z siebie wszystko w tym momencie i postaram się skończyć walkę w najszybszy sposób, aby zakończyć tę walkę i zakończyć przynajmniej ten dzień. On jest niesamowitym zawodnikiem, szanuję go jako zawodnika, jest świetny. Ale tak jak powiedziałem, mam przed sobą misję. Mam za sobą piekielnie mocny team i wchodzę w swój najlepszy okres.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC pracuje nad walką Askar Askarov vs. Kai Kara-France na gali zaplanowanej na 26 marca

Do bardzo ważnego i równie ciekawego starcia w wadze muszej ma dojść w marcu, kiedy to w Oktagonie naprzeciw siebie staną Askar Askarov i Kai Kara-France.

Askar Askarov (14-0-1 MMA, 3-0-1 UFC) i Kai Kara-France (23-9 MMA, 6-2 UFC) mają się spotkać na gali UFC Fight Night zaplanowanej na 26 marca, która odbędzie się w Nationwide Arena w Columbus w Ohio.

Organizacja UFC nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Wygląda na to, że 29-letni Askarov spełni swoje życzenie. Po tym jak Kara-France rozpoczął kampanię na rzecz walki o tytuł, były mistrz Absolute Championship Berkut (obecnie ACA) zasugerował, że mogą walczyć o miejsce pretendenta numer jeden. Niepokonany w swojej karierze Askarov pokonał Alexandre’a Pantoję i byłego wielokrotnego pretendenta do tytułu Josepha Benavideza. W swoim debiucie w organizacji Askarov niejednogłośnie zremisował z obecnym mistrzem UFC w wadze muszej Brandonem Moreno.

Z kolei 28-letni Kara-France może pochwalić się największym zwycięstwem w karierze po znokautowaniu w pierwszej rundzie byłego mistrza wagi koguciej Cody’ego Garbrandta na UFC 269. Znokautowanie Garbrandta zagwarantowało mu drugi z rzędu bonus „Performance of the Night”, po tym jak na UFC 259 rozprawił się z Rogerio Bontorinem.

W walce wieczoru tej gali, były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakićem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Jan Błachowicz uważa, że walka z Aleksandarem Rakicem "da mu kilka odpowiedzi" w kwestii dalszej rywalizacji o tytułu UFC

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz radził sobie już z porażkami, ale jego ostatnia przegrana i utrata mistrzowskiego pasa wyraźnie zabolała go bardziej niż wszystkie inne.

Jan Błachowicz
„To było trochę gorsze, bo straciłem pas” – powiedział Błachowicz w rozmowie z MMA Junkie.


Błachowicz po raz ostatni stanął w klatce w październiku, gdzie został pokonany przez weterana Glovera Teixeirę, przegrywając przez poddanie w drugiej rundzie.

Cieszynianin żartował po walce, że zostawił swoją „legendarną polską moc” w hotelu w Abu Zabi. Teraz, gdy zastanawia się nad tym występem, przyznaje, że przed walką nie był w 100 procentach przygotowany do walki.

Jan Błachowicz
„To był trudny przeciwnik, ale i tak nie byłem sobą” – powiedział Błachowicz. „Nie chcę się tłumaczyć, ale to nie była moja noc, to nie był mój dzień. Ta walka nie powinna się odbyć tego dnia, nie dla mnie. Ale wiecie, nie byłem mistrzem tej nocy. Glover był mistrzem i to wszystko. Ale tym razem nie zostawię legendarnej polskiej siły w hotelu. Zabiorę ją ze sobą i wszystko znów będzie na właściwym miejscu”.


Błachowicz (28-9 MMA, 11-6 UFC) rozpocznie tę podróż 26 marca, kiedy zmierzy się z topowym pretendentem Aleksandarem Rakicem (14-2 MMA, 6-1 UFC) w głównym wydarzeniu gali UFC Fight Night 205 w Nationwide Arena w Columbus w Ohio.

Jest to kluczowa walka, ponieważ Błachowicz jest nadal na wysokim #1 miejscu w rankingu wagi półciężkiej UFC, a Rakic jest sklasyfikowany na #10 miejscu. Jednak Błachowicz widzi w tym starciu zarówno rozrywkę dla fanów, jak i ważny moment w swojej karierze.

Jan Błachowicz
„Oglądałem jego walki, więc wiem jak walczy, jaki ma styl. To silny, eksplozywny, młody chłopak – naprawdę wysoki, więc to będzie trudna walka. Lubi walczyć w stójce. Dobry kickboxer. Ja też lubię walczyć w stójce, więc myślę, że ludziom spodoba się ta walka. Myślę, że zobaczą dużo mocnych ciosów, kopnięć i tego typu rzeczy, więc to będzie naprawdę dobra walka i jestem naprawdę szczęśliwy.

Słuchajcie – ja po prostu chcę wejść do Oktagonu, bo również ta walka da mi pewne odpowiedzi, a ja chcę tych odpowiedzi i tyle. Nowa przygoda dla mnie, nowa historia, pierwszy krok do odzyskania pasa”.


Błachowicz powiedział, że ma nadzieję, że zaimponuje na tyle w wygranej walce, że będzie w stanie uzyskać natychmiastową szansę na walkę o pas.

Jan Błachowicz
„To byłaby idealna historia – jedna wygrana i znowu walka o pas, ale zobaczymy. Jeśli walka będzie dobra, nokaut w pierwszej lub drugiej rundzie, lub poddanie, może dadzą mi walkę o pas, ale może będę miał kolejny pojedynek. Zobaczymy. Jestem gotowy, żeby znowu być mistrzem i nie ma znaczenia, czy muszę stoczyć przed tym jedną czy dwie walki.”


Jest to idealny moment, by odbić się po rozczarowującym wyniku. W końcu, w 2017 roku, był w trudnej sytuacji z bilansem 1-4 i zupełnie nie zapowiadał się na pretendenta do tytułu, zanim uzyskał bilans 9-1 w kolejnych pojedynkach i zdobył tytuł wagi półciężkiej UFC, a następnie obronił go jeden raz, zanim stracił go w walce z Teixeirą.

Błachowicz przyznaje, że porażka wywołała duże emocje, ale czuje się przygotowany do powrotu w najwyższej formie.

Jan Błachowicz
„Kiedy myślę o mojej karierze w MMA, to mam kilka wygranych, przegranych, (znowu) kilka wygranych, przegranych i zawsze po przegranej wracam silniejszy. Tym razem będzie tak samo, bo mam w sobie dokładnie to samo uczucie. Wszyscy to widzą na siłowni – widzą starego Jana Błachowicza, który niszczy prawie wszystkich.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Neil Magny powróci do Oktagonu w walce przeciwko Maxowi Griffinowi na gali UFC Fight Night 205

Zawodnicy wagi półśredniej UFC Neil Magny i Max Griffin zmierzą się na zbliżającej się gali UFC Fight Night 205 w Columbus, która odbędzie się 26 marca.

Dziennikarz MMA Marcel Dorff jako jeden z pierwszych podał informację o zestawieniu pojedynku.

Magny (25-8 MMA, 18-7 UFC) domagał się walki z szybko rozwijającym się zawodnikiem wagi półśredniej Khamzatem Chimaevem, ale negocjacje nie powiodły się. Teraz czeka go trudne starcie z Griffinem. Magny wygrał cztery z pięciu ostatnich walk w Oktagonie, w tym ostatnio z Geoffem Nealem na UFC on ESPN 24. W wadze półśredniej jest sklasyfikowany na #8 miejscu i ma na swoim koncie zwycięstwa nad Robbiem Lawlerem i Li Jingliangiem.

Griffin (18-8 MMA, 6-6 UFC) zdołał odrodzić swoją karierę w UFC dzięki trzem zwycięstwom z rzędu, w tym prawdopodobnie największemu zwycięstwu w swojej karierze nad Carlosem Conditem na UFC 264. Condit, były pretendent do tytułu, tuż po walce ogłosił przejście na emeryturę. Poprzednie zwycięstwa Griffina, to wygrane z Ramizem Brahimajem przez TKO i Songiem Kenanem przez KO.

Magny ma świetną okazję, aby zaprezentować się w walce z solidnym przeciwnikiem, jakim jest Griffin. Dzięki wygranej, Magny może liczyć na pojedynek z zawodnikiem z pierwszej piątki wagi półśredniej w swoim kolejnym występie w Oktagonie.

Griffin, który nie jest notowany w rankingach, chce się wykazać i kontynuować swój rozwój w wadze 170 funtów. Zwycięstwo może sprawić, że znajdzie się w ścisłej czołówce wagi półśredniej.

UFC planuje dużą kartę na powrót do Ohio. Głównym wydarzeniem będzie starcie w wadze półciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Janem Błachowiczem a Aleksandarem Rakicem. W wadze muszej zmierzą się Askar Askarov i Kai Kara-France, a także powróci ulubieniec fanów Matt Brown na walkę z Bryanem Barbereną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jan Błachowicz kontuzjowany, nie zawalczy z Aleksandarem Rakiciem

Polak wypadł z rozpiski marcowej gali.

Jan Błachowicz (28-9, 11-6 w UFC, #1 w rankingu UFC) musiał wycofać się z walki na UFC Fight Night 205 z powodu kontuzji, taką informację jako pierwszy podał portal MMA Cultura. Nieoficjalne doniesienia dodają, że starcie z Aleksandarem Rakiciem (14-2, 6-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) ma być przesunięte na późniejszy termin.

Dla Błachowicza miał być to powrót do klatki po stracie pasa wagi półciężkiej na rzecz Glovera Teixeirę, Polak przegrał z Brazylijczykiem na UFC 267. Jan zdobył wakujący tytuł pokonując Dominicka Reyesa we wrześniu 2020r., następnie z sukcesem obronił pas w starciu z mistrzem wagi średniej, Israelem Adesanyą.

Rakić ma na koncie 7 występów w oktagonie UFC, jedyną porażkę w największej organizacji MMA na świecie zanotował w rywalizacji z Volkanem Oezdemirem. Obecnie Austriak ma za sobą dwie z rzędu wygrane, 29-latek na punkty pokonał Anthony’ego Smitha i Thiago Santosa.

Gala UFC Fight Night 205 odbędzie się 26 marca w Columbus, w stanie Ohio. Nową walką wieczoru mianowano pojedynek Neila Magny’ego z Maxem Griffinem w limicie dywizji półśredniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dwaj ciężcy Ilir Latifi i Alexey Oleynik zmierzą się 26 marca na gali UFC Fight Night 205

Do gali UFC Columbus pozostało już niewiele ponad półtora miesiąca, ale do karty walk wciąż dodawane kolejne pojedynki.

Najnowszym z nich jest walka w wadze ciężkiej. Ilir Latifi (15-8 MMA, 8-6 UFC) i Alexey Oleynik (59-17-1 MMA, 8-7 UFC) zmierzą się w klatce UFC na gali zaplanowanej 26 marca w Nationwide Arena.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. O walce jako pierwszy poinformował portal BJPenn.com.

44-letni Oleynik, jest najstarszym zawodnikiem w UFC. Stoczył więcej zawodowych walk w MMA niż jakikolwiek inny zawodnik w obecnym składzie. Będzie starał się przełamać serię trzech przegranych walk, być może przy pomocy swojego popisowego poddania, czyli duszenia Ezekiela.

38-letni Latifi wraca do rywalizacji w wadze ciężkiej po raz trzeci i pierwszy od czasu operacji oka. Zabieg medyczny naprawił urazy, które sprawiły, że Latifi prawie oślepł. Od czasu przejścia z wagi półciężkiej, Latifi ma bilans 1-1 po przegranej z Derrickiem Lewisem i wygranej z Tannerem Boserem.

W walce wieczoru mieli początkowo zmierzyć się Jan Błachowicz i Aleksandar Rakic, ale Błachowicz doznał kontuzji i walka została przełożona na inny, nieznany jeszcze termin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Curtis Blaydes vs. Chris Daukaus na UFC Fight Night 205

Pojedynek ciężkich najważniejszym wydarzeniem marcowej gali.

Jak poinformował Ariel Helwani a następnie zostało to potwierdzone przez jednego z zawodników, podczas gali UFC Fight Night 205 dojdzie do starcie w dywizji ciężkiej pomiędzy Curtisem Blaydesem (15-3 1 NC, 10-3 1 NC w UFC, #4 w rankingu UFC) i Chrisem Daukausem (12-4, 4-1 w UFC, #7 w rankingu UFC).

Blaydes we wrześniu powrócił do zwycięstw pewnie pokonując Jairzinho Rozenstruika. Wcześniej Curtis został ciężko znokautowany przez Derricka Lewisa – ta porażka przerwała dobrą passę czterech kolejnych zwycięstw Blaydesa.

Daukaus trafił do największej organizacji MMA na świecie w 2020r. i potrzebował niewiele ponad rok by przed czasem odprawić czterech kolejnych rywali. Policjant z Filadelfii ostatnią walkę stoczył w grudniu, w walce wieczoru UFC Fight Night 199 Chris został znokautowany przez Derricka Lewisa.

Gala UFC Fight Night 205 odbędzie się 26 marca w Columbus, w stanie Ohio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 205: Blaydes vs. Daukaus

Data: 26.03.2022
Miejsce: Nationwide Arena, Columbus, Ohio – USA

Karta główna (godzina 00:00)

Walka wieczoru
265 lbs.: Curtis Blaydes vs. Chris Daukaus

Co-main event
125 lbs.: Askar Askarov vs. Kai Kara-France

125 lbs.: Alexa Grasso vs. Joanne Wood
170 lbs.: Matt Brown vs. Bryan Barberena
265 lbs.: Ilir Latifi vs. Aleksei Oleinik

Karta wstępna (godzina 21:00)
125 lbs.: Jennifer Maia vs. Manan Fiorot
170 lbs.: Neil Magny vs. Max Griffin
155 lbs.: Marc Diakiese vs. Viacheslav Borshchev
135 lbs.: Sara McMann vs. Karol Rosa
135 lbs.: Danaa Batgerel vs. Chris Gutierrez
125 lbs.: David Dvorak vs. Matheus Nicolau
185 lbs.: Aliaskhab Khizriev vs. Denis Tiuliulin
145 lbs.: Luis Saldana vs. Bruno Souza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alex Pereira kontra...

Następny temat

5 lutego - UFC Fight Night 200: Hermansson vs Strickland

WHEY premium