Legendarny kulturysta Chris Dickerson (80 l.) miał rozległy zawał serca i jest podłączony do respiratora. Dickerson w 1970 roku został pierwszym afroamerykańskim zwycięzcą tytułu Mr. America federacji AAU oraz zdobył tytuł Mr. Olympia w 1982 roku. O jego stanie zdrowia poinformował kulturysta Bill Pearl, który był również partnerem treningowym Dickersona. Na Facebooku napisał: 

„15 marca 2020 r. Odebrałem telefon od mojego długoletniego przyjaciela / mistrza kulturystyki Joe Distinti. Joe poinformował mnie, że nasz bliski przyjaciel i były partner treningowy Chris Dickerson wcześniej upadł w domu i złamał biodro. Podczas pobytu w szpitalu Chris doznał poważnego zawału serca i pozostaje na oddziale intensywnej terapii. Respirator pomaga mu oddychać. Joe i ja modlimy się za Chrisa i mamy nadzieję, że zrobicie to samo.”

Najważniejsze osiągnięcia Dickersona w kulturystyce to:

Przeszedł na emeryturę po wygraniu zawodów 50+ Mr. Olympia w 1994 roku i został wprowadzony do Galerii Sław IFBB w 2000 roku. Jest więc wybitną postacią w historii kulturystyki. Świat kulturystyki już w ubiegłym roku stracił jedną legendę Franco Columbo i mamy nadzieję, że Chris Dickerson szybko wyzdrowieje... Wieści jednak nie napawają optymizmem, ponieważ jest w stanie krytycznym.

Komentarze (6)
Bydlak83

Dobre łydy.

0
anubis84

Kiedyś to mieli dobre sylwetki, swoje lata ma już.

0
domosos

Jak na ten wiek to i tak sporo przeżył, moja babcia ze złamania biodra już nie wyszła,

0
seba5700

Gej, naturysta i śpiewak operowy, wspaniały zawodnik.

0
AdamZx

Taka sylwetka wystarczyła na mr.O poszło jednak w złą stronę pomimo że lubię obecną scenę

0
anubis84

Kanony "piękna " się zmieniają obecnie by nie miał pewnie z czym startować z taka sylwetką.

0