SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 156 wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44089

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
A jak miał analizować walkę przed nią? Ale teraz się namieszało w HW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
@ziumol: jak "bylo wiadomo", to bylo wiadomo przed walka. Ja nie rozumiem tego cwaniactwa Reem'a, ktory zawodnik bawi sie w opuszczone rece ? Wirtuozi jak Spider czy Floyd ... Nawet Szpilka dechy dostal przez to ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 999 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11125
Reem zawsze walczy asekuracyjnie w tym sensie ze malo atakuje i raczej wyczekuje, na Silve to nie zadzialalo bo jest zbyt twardym zawodnikiem, a dokladajac do tego slabe cardio i opuszczone rece mamy efekt taki jaki widzielismy na poczatku 3. rundy.
Nie mozna mowic tutaj o farcie Silvy, bo dobrze podszedl do tej walki, ale Reem sprawial wrazenie, ze jakby w 1 rundzie intensywniej zaatakowal, to moglby ta walke byc moze zakonczyc w zupelnie inny sposob. Nie rozumiem jego strategii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 298 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8482
hektor1800
R
Nie mozna mowic tutaj o farcie Silvy, bo dobrze podszedl do tej walki,


Ja tam nigdzie nie wdziałem dobrej walki Silvy, przez dwie pierwsze rudny nie zadał chyba ciosu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
walka reem vs silva dla mnie na razie fight of the year

Zmieniony przez - w0jt w dniu 2013-02-04 18:59:42

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 999 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11125
Reventos
hektor1800
R
Nie mozna mowic tutaj o farcie Silvy, bo dobrze podszedl do tej walki,


Ja tam nigdzie nie wdziałem dobrej walki Silvy, przez dwie pierwsze rudny nie zadał chyba ciosu


Tak, poza paroma lokciami jak byl na plecach to za duzo nie atakowal, ale przetrwal 2 rundy bez wiekszych problemow a w 3 rundzie jednak wykazal sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1663 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14465
Mnie w tej walce zaskoczył spokój Silvy. Dwie rundy w plecy, ale cały czas był spokojny, na glebie nie panikował. Po tym jak wstali i przed końcem drugiej rundy zadał parę ciosów pomyślałem sobie "coś się dzieje, może być ciekawie". Kto wie, może w pewnym sensie taki był jego plan, dać się wystrzelać koksowi i przycisnąć później. Lubię niespodzianki i ta walka mile mnie zaskoczyła, a raczej jej wynik.

A co TS w ciężkiej to najchętniej teraz zobaczyłbym Cormiera z Cainem, póki nie pozna się zwycięzcy Werdum vs. Big Nog. Szkoda że są w jednym campie to nie będą chcieli się bić ze sobą

"Odwaga to przeciwstawianie się bojaźni, przezwyciężanie strachu, a nie brak lęku"
M.Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
Śmieszne to forum się robi czasami... Żeby nie było: czytam je bo pojawia się na nim dużo ciekawych i ważnych informacji ze świata sportów walki i niektórzy z użytkowników potrafią naprawdę fajnie zanalizować walkę, realnie ocenić szanse zawodników i ciekawie się wypowiedzieć. Ale nieraz można naprawdę się ubawić po pachy czytając niektóre wypowiedzi. Przed walką z Silvą praktycznie wszyscy pisali coś w stylu- Stopa zabity, Reem urwie mu głowę gilotyną, Uberknee przebije Bigfoota na wylot itp. Po walce- ale ten Oveerem słaby, ale ma słabą szczene, ale ma słaba obronę itd... Żeby nie było- sam byłem za Reemem i nie widziałem szans stopy. Nie musze chyba pisać czemu. Mimo to nie robiłem też z Reema półboga i nie wypisywałem bzdur że rozjedzie JDSa i Caina jedną ręką. Ale nie róbcie z niego teraz leszcza bo po długiej serii zwycięstw w końcu przegrał. To że zdarzyło się to akurat w UFC gdzie dostał Ko od niezbyt ogarniętego stójkowicza to nie oznacza że jest parówą. Do momentu nokautu pokazał parę swoich atutów. Siłę, klincz, przyzwoity G&P... Może miał po prostu gorszy dzień? Może olał przygotowania? Może zawazyło zderzenie głowami na początku 3R? Tego nie wiemy. Zaczekajmy na to co powie Reem. Może to coś wyjaśni. Nie wyciągajmy po prostu od razu pochopnych wniosków że jest przereklamowany bo dostał nokaut w walce którą wygrywał aż do momentu w którym dostał serię uderzeń od Antonio. Caina też skreślaliście i potem zapewne lekko was zaskoczył. Podobnie może być z Alistarem. Ta porazka może wpłynąć na niego pozytywnie i dać mu motywację do cięższych treningów i być może da mu sygnał że trzeba wprowadzić pewne zmiany które by się przydały. Na przykład unikanie podwójnej gardy itd... Może to zdarzenie da mu nauczkę na całe życie i nie zlekcewazy już przeciwnika nastepnym razem bawiąc się w Spidera. Natomiast to że wygrał K1 pod nieobecność najwiekszych gwiazd K1 nie oznacza że jego kickboxing jest słaby. Mimo wszystko po drodze zwycięzył ze Spongiem który stójkę ma naprawdę fenomenalną. I polecam jeszcze raz obejrzeć całą galę bo nie przypominam sobie żeby w każdej walce stał za podwójna gardą i czekał na kontrę. Sam też inicjował ataki. Natomiast to że stójka w K1 i MMA to dwa inne światy to jest oczywiste więc raczej nie ma co na ten temat dyskutować... Na koniec napisze jeszcze raz: dajmy Alistarowi jeszcze jedną szansę na pokazanie się z czołówką. Nie oceniajmy go na podstawię jednej przegranej. Co niektórzy jeszcze wplatują w tą ocenę pojedynek z Werdumem. Tylko, że akurat tamten pojedynek był tak dziwny i tak brakowało tam aktywności zawodników że ciężko było z niego coś wywnioskowac. Bo to że defensywa Reema kuleje to było wiadome już od dawna, o czym świadczyły porazki z wcześniejszych lat przez Ko i przebieg tamtych walk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Nareszcie jakaś rozsądną wypowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Chyba nikt tu nie skazuje Reema na Bellatora, po prostu stwierdzanie, że może olał przygotowania albo miał gorszy dzień jest niezbyt uczciwe wobec Bigfoota.

Co do gorszego dnia, to mogli go mieć najwyżej Rashad i Camus, nie wiem, jaki był ich plan na walki.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 156 LIVE

Następny temat

letnie obozy mma

WHEY premium