SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 157 wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Walka o tytuł mistrzyni wagi koguciej
135 lbs.: Ronda Rousey pok. Liz Carmouche – poddanie (balacha), runda 1 (4:49)

205 lbs.: Lyoto Machida pok. Dan Henderson – niejednogłośna decyzja
135 lbs.: Urijah Faber pok. Ivan Menjivar – poddanie (duszenie zza pleców), runda 1 (4:34)
170 lbs.: Court McGee pok. Josh Neer – jednogłośna decyzja
170 lbs.: Robbie Lawler pok. Josh Koscheck – TKO (uderzenia w parterze), runda 1 (3:57)

265 lbs.: Brendan Schaub pok. Lavar Johnson – jednogłośna decyzja
170 lbs.: Mike Chiesa pok. Anton Kuivanen – poddanie (duszenie zza pleców), runda 2 (2:29)
145 lbs.: Dennis Bermudez pok. Matt Grice – niejednogłośna decyzja
155 lbs.: Sam Stout pok. Caros Fodor – niejednogłośna decyzja
170 lbs.: Kenny Robertson pok. Brock Jardine – poddanie (dźwignia na kolano), runda 1 (2:57)
170 lbs.: Neil Magny pok. Jon Manley – jednogłośna decyzja
170 lbs.: Nah-Shon Burrell pok. Yuri Villefort – jednogłośna decyzja

Bonusy w wysokości $50,000 otrzymali:
Walka wieczoru – Dennis Bermudez vs. Matt Grice
KO wieczoru – Robbie Lawler
Poddanie wieczoru – Kenny Robertson









Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-02-24 14:02:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Ronda Rousey: $90,000 (includes $45,000 win bonus)
def. Liz Carmouche: $12,000

Lyoto Machida: $200,000 (no win bonus)
def. Dan Henderson: $250,000

Urijah Faber: $100,000 (includes $50,000 win bonus)
def. Ivan Menjivar: $17,000

Court McGee: $40,000 (includes $20,000 win bonus)
def. Josh Neer: $16,000

Robbie Lawler: $105,000 (includes $10,000 win bonus)
def. Josh Koscheck: $78,000

Brendan Schaub: $36,000 (includes $18,000 win bonus)
def. Lavar Johnson: $29,000

Mike Chiesa: $30,000 (includes $15,000 win bonus)
def. Anton Kuivanen: $8,000

Dennis Bermudez: $20,000 (includes $10,000 win bonus)
def. Matt Grice: $8,000

Sam Stout: $52,000 (includes $26,000 win bonus)
def. Caros Fodor: $15,000

Kenny Robertson: $16,000 (includes $8,000 win bonus)
def. Brock Jardine: $8,000

Neil Magny: $16,000 (includes $8,000 win bonus)
def. Jon Manley: $8,000

Nah-Shon Burrell: $12,500 (includes $7,000 win bonus)
def. Yuri Villefort: $6,550*

* Burrell missed weight and a percentage of his fight purse
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Przeczuwam, że Kosa niedługo pożegnamy Machida słuszna wygrana, Hendo nie był w tej walce takim czołgiem jak się ludzie spodziewali. Gratulacje dla Rondy, ale mam nadzieję, że ktoś ją w końcu ustrzeli

Lepsza jest od Rondy


Zmieniony przez - ziumol w dniu 2013-02-24 14:49:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Sroga gala, nie da za bardzo rady na co narzekać, oprócz Dentysty który strasznie cieńko wyglądał niestety i chyba poleci. I oczywiście Schaba i Lavara, na których nawet szkoda słów Saleta z El T. dali lepszy grappling.

Myślałem przez chwilę, że Rondzie trzaśnie kark, było gorąco.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Burrell/Villefort - Burrell - lepsza stójka i dobre ucieczki z parteru, ale Villefort lepszy parter, to była dobra walka i ciekawe czy Villefort wyleci w obecnej sytuacji.. imo tak, ale ma 21 lat więc może dadzą mu jeszcze jedną szansę.. zasłużona wygrana Nah-Shana

Magny/Manley - ten Magny to niezły byk jak na WW - 191cm wzrostu i 206cm zasięgu! Walka dupy nie urwała, Magny był lepszy, pewnie Manley pożegna się z UFC.

Robertson/Jardine - ten leglock był zaj**isty, pierwszy raz coś takiego widziałem (mówił, że sam go wymyślił w collegu, ale jak wiadomo to g**** prawda, bo to robota Seagala ). Tak więc tym oto sposobem Jardine żegna się z UFC (rekord 0-2). BTW dobrze, że Robertson dostał SotN a nie Ronda - należało mu się bardziej

Stout/Fodor - bardzo bliska walka, Stout słabo w stójce, ale w parterze zwłaszcza w I rundzie dobrze się pokazał, też był trochę bardziej agresywniejszy i więcej kontrolował Fodora w klinczu, bliska walka, ja jeśli miałbym wytypować zwycięzcę też byłby nim Stout, ale remis byłby najsprawiedliwszy w sumie.. Ciekawe czy Fodor wyleci imo nie powinien.

Bermudez/Grice - dobra wojna! w I rundzie Grice zaskoczył, II runda bliska (już nie pamiętam trochę) ale w III rundzie to byłem pod wrażeniem, że Grice jeszcze stał na nogach.. Zasłużona wygrana Bermudeza, ale Grice nie powinien wylecieć, bo dał bardzo dobrą walkę.

Chiesa/Kuivanen - po początkowych kłopotach Chiesy w końcu sprowadził walkę do partery i bardzo dobrze wypracował pozycję do RNC. Przydałby się teraz poważniejszy test dla niego a Kuivanen prawdopodobnie żegna się z UFC chociaż w sumie nie, bo to jedyny Fin a zapowiadają galę we Francji (ponoć w tym roku) więc może na prelimsy go zostawią jeszcze.

Schaub/Johnson - były 2 opcje: Schaub wyzywając Lavara do walki chciał:
a) pokazać, że ma jaja i podejmie walkę w stójce i udowodni, że nie ma takiego szkła i spróbuje znokautować Lavara a takie zwycięstwo dałoby mu 2x większy krok w przód.
b) za wszelką cenę zostać w UFC i wybierając przeciwnika z najsłabszym parterem w HW i słabym TDD albo mooocno średnim.
Schaub wybrał 2 opcję, szkoda, że Lavar tym podbródkowym potężnym bodajże w II rundzie nie trafił i że Lavar nie dał się poddać, jak Dana wyrzuci Lavara z UFC to będzie idiotą, może Morecraft na odbudowanie teraz o być albo nie być w UFC
a dla Schauba może Miocic - imo Miocic ma szanse go znokautować
wk***ił mnie Schaub, bo zapowiadał fajerwerki a wygrał najbezpieczniejszą drogą z możliwych.

Lawler/Koscheck - ciekawe czy pożegnamy Koschecka.. Jest szansa, że skończy jak Fitch.. właśnie sprawdziłem: o ile Koscheckowi się kontrakt od UFC 143 nie zmienił to zgarnia $73/$73 a Fitch $66/$66 tyle, że Koscheck lepiej walki sprzedaje, ale jest w ch** drogi, bo jeszcze % z PPV ma więc może wylecieć i też jest nudny jak Fitch.
Podsumowując 5 jego ostatnich walk:
- przegrana z GSP - to akurat żadna ujma,
- wygrana z Hughesem - Hughes w stójce można powiedzieć, że na początku wygrywał, ale to już post prime Hughes i KO by Koscheck
- bliska walka z Piercem i nudna
- bliska walka z Hendricksem i nudna
- przegrana przez TKO z Lawlerem
imo 60/40 że wyleci nawet 70/30 szans

McGee/Neer - myślałem, że McGee go skończy w I rundzie a już na pewno w 2 dalej atakując naruszoną wątrobę a tu comeback w II rundzie Neera, ale w III McGee przejął kontrolę, dobra walka, ale jednak to była walka o być albo nie być w UFC, Neer wyleci, obaj dali dobrą walkę dziwi mnie, że McGee tego nie skończył..

Faber/Menjivar - ciekawe kto teraz dla Fabera, pewnie max 1 wygrana od walki o pas jest, bo teraz na bank nie dostanie.. ale good performance

Machida/Henderson - o ile tj mówił Hendo na konferencji po gali, że zrobił błąd, że był za mało agresywny aczkolwiek Machida ewidentnie sp*****lał i jeszcze te wk***iające miny i ruchy karateki.. po ch** on zapowiadał, że będzie chciał skończyć Hendo!? Nie dziwię się gwizdom o ile się dziwię gwizdom jak wygwizdują niskie kategorie wagowe, klincz, kontrole w parterze, klincz itp. o tyle się nie dziwię jak wygwizdują jak Machida spieprza całą walkę i jeszcze te swoje miny nap*****la.
Co do decyzji to w sumie sam nie wiem ja punktowałem:
I runda 10-10 - Dan był bardziej agresywniejszy, ale Machida pod koniec haczeniem obalił, ale Machida ciągle na wstecznym a agresja jest punktowana poza tym imo Hendo zadał więcej ciosów, fakt te leg kicki może nic nie robiły Henda, ale atakował..
II runda - 10-9 Machida, fakt Machida na wstecznym, ale wygrał tą rundę.
III runda - obalenia Henda i kontrola z 2 minuty w tym parterze daje 10-9 Hendo więc remis, normalnie powinien być rewanż, ale to może identycznie wyglądać.. szkoda Hendo, bo Machida dał fatalną walkę i wykorzystał to, że jest szybszy poza tym NIC.
Nie powinien dostać TSa, bo na niego nie zasłużył, ale Dana mówił, że dostanie dlatego War Jones! Mam nadzieję, że znowu Machida odpłynie.
Oby tylko teraz Hendo Evansa nie dostał, bo jego marzenia o TSie legną w gruzy.. może Sonnen wypadnie przez kontuzje i Mousasi i zrobią Jones vs. Machida i Hendo vs. Gustafsson - o następnego TSa to by było coś zaj**istego, ale wk***ił mnie Machida tym co zrobił albo czego nie zrobił i zepsuł walkę no, ale w sumie ch** to też Hendo wina mógł przyspieszyć bardziej..

Rousey/Carmouche - już myślałem, że Ronda będzie klepać, początek walki kompletnie nie po myśli Rondy, Liz kompletnie niwelowała jej judo i ten neck crank był bliski! ale siła fizyczna Rondy, szybkość, zwinność i konsekwencja i kolejny armbar.

Gala średnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
johnson ubił Schauba jak dziwke z pleców,widzieliście tą obronę przed duszeniem w 1 rundzie? Myślałem ,że Schaub zaraz odpłynie, jak dla mnie Lavar prawdziwy zwycięzca więcej zrobił schaubowi z pół gardy nawet niż Schaub jak był z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Jakie bullshity. Machida wygrał zasłużenie i dobrze. Bo z szybkością i mobilnością może zagrozić Bonesowi. A teraz jestem pewien,że Hendo by nie usadził Kościstego. Machida się cofał blablablabla, ale jak Condit wygrał z Nickiem, to ło świetna taktyka, pokazał jak walczyć z Diazami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Mi się walka Machidy z Hendo podobała i podobał także styl Machidy. Jest strasznie szybki i precyzyjny, chyba wciąż robi progres. Zadał więcej ciosów i próbował nokautować wbrew pozorom no ale Hendo to Hendo.
A sam Hendo był całkowicie bezradny i jeśli żadna z jego H-Bomb nie była nawet blisko ryja Machidy to pomyślcie sobie co Jones by zrobił z Danem. Powtórka z walki z Andersonem to byłoby minimum. Albo w HW albo Machida fuksem - nie innej możliwości porażki Jonesa chyba że Cormier pójdzie do lhw
W każdym razie zasłużona wygrana Lyoto, a te k***y buczące powinni rozstrzelać

A Ronda jest dobra, tylko Cyborgowa może ja pokonać jak by się dogadały w sprawie wagi.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
o kurde znalazłem fightmetric z Schuab-Lavar niespodziewałem się aż takiej różnicy

Fighter KD Sig. Str. Sig. Str. % Total Str. TD TD % Sub. Att. Pass Rev.
FIGHTS TOTALS
Schaub 0 18 of 31 58% 77 of 108 5 of 8 63% 1 8 1
Johnson 0 36 of 52 69% 170 of 213 1 of 1 100% 0 1 0
ROUND 1
Schaub 0 4 of 6 67% 12 of 18 2 of 3 67% 1 3 1
Johnson 0 16 of 22 73% 46 of 54 1 of 1 100% 0 1 0
ROUND 2
Schaub 0 7 of 12 58% 24 of 34 1 of 3 33% 0 2 0
Johnson 0 13 of 19 68% 76 of 92 0 of 0 0% 0 0 0
ROUND 3
Schaub 0 7 of 13 54% 41 of 56 2 of 2 100% 0 3 0
Johnson 0 7 of 11 64% 48 of 67 0 of 0 0% 0 0 0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
tak to wkleiłeś, że się nic doczytać nie można a Schaub wygrał zasłużenie w 100% i tylko ktoś kompletnie nie znający się na MMA może twierdzić inaczej, mnóstwo obaleń, kontrola przeciwnika w parterze przez większość czasu, próby poddań, nawet w stójce wbrew pozorom Lavar tak nie dominował i klinczu mimo, że większość walki była w parterze, ale tj pisałem ta jego wygrana jest g**** warta.. tylko dla niego, że jeszcze go z UFC nie wyp******ą.

Puar ja się nie dziwię, że Ci się walka Machidy podobała, bo Ty kochasz karateków i tym podobne sprawy..
Różnica między Condit/Diaz jest taka, że Condit przynajmniej tymi leg kickami puntkował i kopnięciami i było widać, że punktuje a Hendo/Machida, Hendo cały czas do przodu (oprócz 3 rundy gdzie Hendo po obaleniu wiedział, że wygrywa rundę), Hendo cały czas na cepa poluje i kopie tymi swoimi leg kickami aczkolwiek punktuje a Machida front kicki, które były bezproduktywne i już mniej miały dmgu niż leg kicki Henda no i na wstecznym przyznam w kontrze siadło więcej Machidzie, ale Hendo też trafił, Machida zepsuł tą walkę, nawet sobie wyraźnej przewagi nie zapracował, przecież nie było by dużych kontrowersji jakby to Hendo splita wyłapał..
ja uwielbiam Hendo, ale też potrafię go skrytykować, że jeszcze bardziej nie ruszył i dał się podciąć w I rundzie, bo gdyby to
on obalił to by wygrał walkę a nie Machida, ale takie bronienie Machidy i podniecanie się tą walką jest na maksa żałosne i wk***iające..

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-02-24 15:47:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
" takie bronienie Machidy i podniecanie się tą walką jest na maksa żałosne i wk***iające.. " ktos ma inne zdanie, wiec jest na maksa zalosny i wk***iajacy? zgadzam sie z tym, co napisal puar. mi sie walka podobala. jednym sie podoba walka na cepy jak u garcii, a jedni wola subtelnosci taktyczne i techniczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Ja tam rozumiem, że lubi się Hendo, bo sam go lubię, ale ta split decision to była granda.


Tylko pokazuje, że te statystyki z UFC są g**** warte, pokazywały jakąś przewagę Hendo w kopnięciach, a tymczasem Machida zadawał raz za razem jedyne liczące się ciosy.

Mocne kopnięcia na korpus, nogi, front kicki..

Machida tak walczy od zawsze i nie bardzo łapię oburzanie się, że teraz poskładał tak Hendo.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 157 live

Następny temat

Szukam trenera bjj no gi Żyrardów do nowego klubu

WHEY premium