SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z użyciem sztangi i sztangielek.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Nawet nie pomyślałem o tych stojakach :) No chyba, że robiłbym przysiady hack?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
hackprzysiady to izolacja bardziej więc w tego typu planach -jak widze powyżej- raczej nie mają sensu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jeżeli masz stojaki,rób przysiad tylny/przedni na 1 miejscu.Wtedy na barki zostanie sam press,bez zarzutu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Da radę. Sytuacja się trochę zmieniła, bo przenoszę mój sprzęt do kolegi i tam będę z nim ćwiczył. Do sprzętu o którym pisałem dochodzi jeszcze ławka. Tak więc przysiady mogę wykonywać już normalnie. Rozumiem, że mam teraz zastąpić floor press normalnym wyciskaniem na ławce i tak samo z "francuskim" wyciskaniem? No i jeszcze co z goblet squat. Czy mam zrezygnować teraz z tego ćwiczenia skoro będę wykonywał normalne przysiady ze sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
1.Przysiad
2.Wyciskanie sztangi
3.Military press
4.Wykroki z hantlami
5.Wyciskanie skos hantli
6.Wyc. wąski flarowy(łokcie kieruj w bok)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Rozumiem, że pull bez zmian? Prosiłbym jeszcze o podanie ilości serii oraz powtórzeń i od pon. mogę zacząć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Pull jest ok.W głównych ćwiczeniach nie mniej jak 5s(tj. wyciskanie,przysiad,mc),reszta może i być po 4s.Zakresy od 6 do 8/10 w uzupełniających.

Ale żeby nie faworyzować danego łańcucha funkcjonalnego,proponuje przeplatać:

Tyd. 1- Push/pull/Push

Tyd. 2- Pull/push/Pull

I tak na zmianę.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-02-03 15:14:45

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Ok. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze tylko jedno krótkie pytanko. Kolega, który będzie ćwiczył ze mną ma coś z kolanem i nie może na razie ćwiczyć nóg. Dlatego prosiłbym jeszcze tylko o podanie rozkładu 3 dniowego splita dla niego. Gdzieś w jednym z tematów przeczytałem, że podstawowe rozpiski takie jak klatka triceps, plecy biceps, barki (nogi) są najpopularniejsze, ale nie są najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie są ani najpopularniejsze ani najlepsze- zresztą całość treningu u choćby średniozaawansowanego "splitowca" raczej musi sie mieścić w conanjmniej czterech dniach- w tym jeden na nogi- więc bez nóg można taki plan na 3 dni łatwo przysposobić[odejmując ów dzień]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Czyli jak ma wyglądać taki przykładowy 3 dniowy plan bez nóg?
klatka i triceps/biceps
plecy biceps/treceps
barki
Ten podałem z tradycyjnego najpopularniejszego splitu 3 dniowego, ale już bez nóg, więc jest lżej i ławtwiej. Jest ok, czy jednak inne partie połączyć ze sobą w takiej sytuacji dla lepszego rozwoju?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy na siłe

Następny temat

Jak ćwiczyć ???

WHEY premium