SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy - klatka

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Witam wszystkich, jestem tutaj nowicjuszem :) Chcę posłuchać waszych opinii na temat tego treningu. Mam 17 lat, 184cm wzrostu oraz 74kg wagi i od miesiąca zacząłem ćwiczyć. Mój max, jaki udało mi się wycisnąć to 70kg, więc wspólnie z kolegami zaczęliśmy program, który dał nam kolega, który wcześniej według niego ćwiczył. Ćwiczenia są wykonywane technicznie dobrze, choć nie ćwiczę dużo, ale wiem to z pewnych źródeł - ludzi, którzy wypróbowali i osiągnęli efekty. Program zacząłem z myślą o 80kg, tak więc on wygląda:
1 tydzień:
Pn:
2powtórzenia po 6 serii (64kg - waga robocza, 80% tego co chcę wziąść)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

2 tydzień:
Pn:
3powtórzenia po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

3 tydzień:
Pn:
4powtórzenia po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

4 tydzień:
Pn:
5powtórzeń po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

5 tydzień:
Pn:
6powtórzeń po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

6 tydzień:
Pn:
5powtórzeń po 5 serii (68kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

7 tydzień:
Pn:
4powtórzenia po 4 serie (72kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

8 tydzień:
Pn:
3powtórzenia po 3 serie (76kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

9 tydzień:
Pn:
2powtórzenia po 2 serie (78kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

10 tydzień:
Pn:
1 powtórzenie, 1 seria (80kg)

Czy ten program jest dobry?? Czy znacie podobny? Pozdrawiam i proszę o opinię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336282
Trening może i na Ciebie zadziałał,bo w tym wieku większość rzeczy działa.Wystarczy tylko systematyka i dobre chęci.Jednak takim ciężkim treningiem w tym wieku,możesz spowodować szybkie przetrenowanie i co za tym idzie mnóstwo kontuzji.
A wtedy w wieku 23-25 lat ,będzie ci ciężko cokolwiek ćwiczyć bez bólu.

Pamiętaj SPORT TO ZDROWIE

ps.
I nie unoś się za żółtodzioba,bo to nie chodzi o Twój wiek ale o staż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Nie wiem czy jest dobry nie próbowałem/nie znam go/ jest wiele innych programów siłowych, ale na początku zrobiłbym chociaż trochę masy, a nie od razu się za siłę zaczynał, bo bez masy i siły ci dużo nie przybędzie po za tym jeśli jesteś początkujący to siła będzie ci rosła tak szybko żę chyba nie opłaca się robić tych programów

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
masz za króki staż ,skup sie na progresji od 12 powt do 6 i ci to styknie ,silówke to minimum 12,miesiecy stażu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Po pierwsze to procenty wyznacza się od bieżącego maksa, a nie od tego założonego(przynajmniej jeżeli chodzi o tą rozpiskę). Po drugie jest to rozpiska bardziej przeznaczona do przysiadów a nie do wyciskania, a po trzecie masz trochę za mały staż żeby stosować tego typu program. Potrenuj jeszcze trochę na większej ilości powtórzeń(8-5) i tak bardzo szybko przekroczysz 80kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
No wiem, że ten program jest z procentami, macie może taki? Bo szukałem w necie, znalazłem na poniedzialek, środa, piątek (to zbyt czesto 3 razy w tyg) i znalazłem Poniedziałek i czwartek. A wiem, że jest taki program. Btw to ja ćwiczę jeszcze w środę nogi, plecy i barki - tak ogolnorozwojowo... A co do doświadczenia... to nie jestem takim "mułem" który całe żecie siedział przy komputerze i nie miałem zbyt duzych zakwasów na poczatku. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
nie polecam nikomu z takim stazem schodzenia ponizej 5-6powt w seri w zadnym cwiczeniu.. pierwszy rok treningow poswiec wypracowaniu poprawnej techniki, jednoczesnie przyzwyczajajac stawy, miesnie, i wiazadla do pozniejszego typowego treningu "na sile". pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
eheh NAjpierw poćwicz sobie rok na mase bo tak to nie wiem czy wytrzymasz od razu na siłe I na dodatek Pamietaj masa = siła :p A potem Dopiero Wykorzystaj Cała ilosc masy bo teraz zapewne nie masz nic masy.

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Masa przybywa także, co prawda 3kg mi dodało, ale siła się zwiększyła rewelacyjnie.
Dla wszystkich krytyków - dziś ukończyłem program, mój max to 85kg.
I nauczyłem się jednego... zanim coś skomentujesz - sprawdź. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6258
na każdego działa co innego... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
To oczywiste, że działa. Jesteś kompletnym zółtodziobem, więc wyniki idą bardzo szybko do góry. Rozpiski nikt nie krytykował, tylko to że się za nią zabierasz. Praktycznie ten sam efekt miałbyś stosując plan kulturystyczny w zakresie 12-6powt.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Mam wiele przykładów na to, że ten program daje większe "max'y" niż inne w zakresie 12-6 powtórzeń... A z tym "żółtodziobem" to wyskakuj do kumpli, bo forum jest od doradzania.. a nie mam 12 lat. Pozdrawiam wszystkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PP StrongMan Cieszanów 29.07.07 chcecie żeby wam nagrody zgarnął w konkursie 2

Następny temat

strzelajace nadgarstki?

WHEY premium