SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - plan

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2153

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

76

Wzrost

187

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Trochę powyżej 1 roku

Uprawiane inne sporty

Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ławka, obciążenie, drążek

Dieta

Na masę, 3700kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nie

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

HST

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

54,73,43 - na 10powt
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Witam. Ostatnio tak sobie ćwiczę, ale bez większych efektów HST.

Zanim zdecydowałem się na niego byłem pewny że to odpowiedni trening w tej chwili dla mnie. Okazuje się jednak że efektów nie ma, i nie chodzi tu tym razem o odżywianie (które już opanowałem).

Próbowałem jeszcze wcześniej spróbować FBW, 15-10-5, ale nie opanowałem go, i trening jest dla mnie zbyt ciężki.

Mój plan dla HST wygląda tak:

- Przysiad
- RDL
- Wyciskanie leżąc
- Wyciskanie żołnierskie
- Uginanie ramion ze sztangą
- Wspięcia na palce

Dla 15powt - 1seria, dla 10 - 2serie, dla 5- 3serie

Poszła trochę w góra masa, ale wyniki siłowe już zdecydowanie gorzej. Załamany proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
No przeczytałem, w miarę rozumiem, że liczba serii bez znaczenia, co tydzień 1,2 kg więcej do każdej serii w zależności od ćwiczenia a liczba powtórzeń?

Z doborem ćwiczeń ok poradzę sobie.

No nie mam sztangielek, ledwo udało mi się uskładać w miarę sensowną "domową siłownię", przy czym cały czas składam na kolejne obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 54,73,43 - na 10powt

trenujesz ponad rok a wyniki jakbyś nie trenował ?

z czego startowałeś rok temu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Z czego startowałem? Na początku nie wiedziałem jeszcze co i jak, i wszystkie ćwiczenia na początkowych 10kg. Potem po 3-4 miesiącah nieudolnych ćwiczeń, stosowałem plan FBW. Wyniki były świetne, do pewnego czasu.

Aż wstyd powiedzieć, ale od ostatniego treningu FBW, (ok 4-5 miesięcy) do dzisiaj nie ma większych efektów (tylko jeśli chodzi o masę).

Nie wiem czy mia to znaczenie ale gdy startowałem ważyłem 59kg, przy tym samym wzroście, a to już prawie anoreksja.

Wydaje się więc że masy nabrałem sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Bardzo proszę o odpowiedź, będę niezmiernie wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Chłopie,weź proste FBW lub split'a i POPRAW TECHNIKĘ!
Przy tym stażu siła powinna iść jak szalona!


Zajrzyj:

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html


Etap 4 lub 5.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
"Przy tym stażu siła powinna iść jak szalona" - No właśnie, to jest ten największy problem.

Czyli uważasz że winą za moje złe wyniki jest nieodpowiednia technika, i że nie wprowadziłem 2 zestawu do FBW?

I czy jeśli to opanuję, to siła=masa powinna iść w górę? Po prostu nie chcę tracić czasu na kolejne nowe treningi z których nic nie wynika...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jeżeli poprawisz technikę i nie będziesz żyłował-siła będzie rosła.Bez obaw-szybko nadrobisz zaległości.

Polecałbym ci rampę-jako metodę progresji.

Zaczynasz od samego gryfu i dokładasz po 5/10kg(w zależności od wyników siłowych w danym ćwiczeniu)dopóki wyrabiasz założoną ilość powtórzeń z dobrą techniką.

Jak to może wyglądać w praktyce?

Powiedzmy że robisz rampę po 8p,więc:

20x8
30x8
40x8
50x8
60-przy powiedzmy 6 powtórzeniu technikę już popsułeś.W tym momencie KOŃCZYSZ ćwiczenie,mimo tego że mógłbyś zrobić jeszcze 5 czy 6 nietechnicznych.

W następnym tygodniu dokładasz 1,25/2,5kg do każdej serii i idzie.

Tak złapiesz dobre nawyki i szybko dołożysz kg na sztangę.

Zajrzyj do działu dzienniki dla początkujących.
Tam trwa projekt MASA.W dziennikach podopiecznych multum filmów i poprawianie techniki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Dziękuję za odpowiedź, doceniam to że mi pomagasz.

Co do rampy: Na pierwszym treningu robię 30x8, 40x8 itd. , czy na pierwszym treningu 30x8, i dopiero na drugim 40x8?

I co do ćwiczeń: Mam ćwiczyć na 2 zestawach FBW? Czy zostać przy podstawach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 683
Można prosić o odpowiedź, w szczególności chodzi mi o dobór ćwiczeń
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy doborze sztangi (obciążenie)

Następny temat

TRENING DO OCENY

WHEY premium