SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 4dni w tygodniu 2x Partia MASA _-- OCENA

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Witam chciałbym, aby specjaliści z dużo większym stażem i doświadczeniem wypowiedzieli się na temat tego planu. Dodam tylko, że rozpisał mi go trener siłowni, na którą uczęszczam. Celem planu jest MASA Mój staż to ok 2lat z przerwami na wakacje. Ważę 82kg, 184cm wzrostu, 22 wiosna za mną. Z odżywek posiadam kreatyne oraz białko, które systematycznie spożywam. Dieta jest wyliczona 4200kcal dziennie i staram się tego przestrzegać proszę o fachową pomoc odnośnie planu

I trening

Rozgrzewka

Klatka piersiowa
-wyciskanie skos głową w górę (12) 10 8 6
-wyciskanie hantli na płaskiej (12) 10 8 6
-wyciskanie na maszynie (12) 10 8 6

Barki
-unoszenia ramion bokiem (12) 10 8 6
-unoszenia ramion przodem (12) 10 8 6

Bicepsy
-uginanie ramion ze sztangą (12) 10 8 6
-uginanie ramion na wyciągu (12) 10 8 6

Nogi
-wypychanie nogami na suwnicy (12) 10 8 6
-prostowanie nóg 10 8 6


------------- II TRENING----------------

Rozgrzewka

Plecy
-wyciąg dolny do brzucha (12) 10 8 6
-wyciąg górny do karku (12) 10 8 6
-unoszenie nóg 15 15 15

Tricepsy
-pompki na poręczach
-prostowanie ramion na maszynie zza głowy 10 8 8 6

Łydki
-wspięcia na palce siedząc maszyna 30 30 30


============== III TRENING===================

Rozgrzewka

Klatka piersiowa
-wyciskanie na ławce płaskiej (12) 10 8 6
-rozpiętki głową w górę (12) 10 8 6

Barki
-wyciskanie sztangielek (12) 10 8 6
-unoszenie ramion bokiem w opadzie (12) 10 8 6

Bicepsy
-uginanie ramion z hantlami (12) 10 8 6
-uginanie ramion na modlitewniku (12) 10 8 6

Nogi
-przysiady (12) 10 8 6


============= IV TRENING=================

Rozgrzewka

Plecy
-podciąganie sztangi w opadzie (12) 10 8 6
-wyciąg górny do klatki (12) 10 8 6
-skłony 15 15 15

Czworoboczne
-unoszenie barków z hantlami (12) 10 8 6

Tricepsy
-francuskie wyciskanie leżąc (12) 10 8 6
-prostowanie ramion na wyciągu (12) 10 8 6

Nogi(dwugłowe)
-martwy ciąg na prostych nogach (12) 10 8 6
-uginanie nóg leżąc (12) 10 8 6

Łydki
-wspięcia na palce stojąc 30 30 30



TAK własnie wygląda ten plan a teraz mam kilka pytań.
1. Czy podział planu na mięsnie przednie i mięśnie z tyłu ma jakiś wpływ na trening ?
2. Czy dobrane ćwiczenia są ćwiczeniami, które angażują jak największe grupy mięśni i co za tym idzie czy wpływa to na mase?
3. Czy ilość serii i powtórzeń jest odpowiednia na trening masowy?



Płeć : Mężczyzna

Wiek : 22

Waga : 82kg

Wzrost : 184cm

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na słowni : 2lata

Uprawiane inne sporty : Break Dance

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : FULL opcja bez skóry i klimy

Dieta : 4200kcal dziennie
staram się

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna mono vitala, bcaa activlab, białko myofusion

No pain - No gain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
A po co kazda partie trenujesz 2 razy w tygodniu?

I jeszcze ten chaotyczny rozklad.

Z cwiczzen widze ze przykladana uwaga jest-tylko do klatki/lap-reszta to smiech na sali.

Niewiem jakie sa uprawninia trenera-ale wg mojej opini-trening lichy.
Kazda partie lepiej cwiczyc raz w tyg-ale ostro/glaskanie ich co kilka dni mija sie z celem.
Rozloz trening na 4 dni-z tym ze
nogi trenujesz same-jak nie patrzec to 2 duze i 1 mala grupa miesniowa
klatke z bicepsem/tricepsem-ewentualnie z bocznym i przednim aktonem barka
plecy-mozesz z bicepsem-ale osobiscie polecam-solo-z dodatkiem tylnych aktonow barkow /noi jak nie patrzec z kapturami
barki-mozesz polaczyc z tricepsem/bicepsem/wedle uznania.


Narazie tylko tyle mozna powiedziec.
Jezeli jednak nie przystaniesz na rady z forum-to trening kazdej parti 2x w tyg powinien wygladac inaczej

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
trening tak aby partia wychodziła 2x w tyg. jest całkiem dobrą metodą- a na tym stopniu zaawansowania mysle, ze jedna z najtrafniejszych

jednakże w tym planie jest sporo niedociągnieć- szczególnie w kwestii pleców i nóg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Mógłbym wiedzieć co dokładnie jest warte zmiany. Ronie220 wolałbym robić 2x partie w ciągu tygodnia ponieważ nie lubię i myślę, że nie do końca katowałem mięśnie jak robiłem raz w tygodniu partię. Sam poprosiłem o rozpiskę by partie były robione 2x w tygodniu. Możecie coś doradzić ?

No pain - No gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Co do nóg-wystarczy się przyjrzeć....Na klatkę robisz więcej ćwiczeń niż na nogi, a jest to mniejsza grupa mięśniowa.


Ćwiczyć partie 2 razy w tygodniu jest sens-zaleznie od tego, co na kogo lepiej działa oczywiście. Trzeba poznawać swoje ciało i samemu stwierdzić, co nas potrafi ruszyć, a co nie...



Zastanowiłbym się nad podziałem partii tutaj-nie jest on wcale"tragiczny", zastanawiają jednak dwie rzeczy:
-izolacje i do tego na małe grupy jak biceps i triceps powinny być na samym końcu, ty jednak wrzucasz na koniec nogi, jedną z największych partii mięśniowych
-triceps i biceps robisz na zasadzie"antagonicznej"tzn. triceps dajesz po układzie pull, a biceps po układzie push...Gdyby była na odwrót możnaby z tego sklecić typowy podział push & pull, jak dotąd chyba najsensowniejszy, jezeli idzie o w miarę duży objętościowo trening kazdej partii dwa razy w tygodniu

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-03-11 01:01:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Hmm jak pisałem wcześniej nie ja ułożyłem ten plan. Trener powiedział, że plan jest rozłożony na mięśnie przednie i mięśnie tylne. Nie wiem czy taki rozkład w ogóle coś zmienia w wykonywaniu. Mógłbym prosić o naniesienie szczegółowych poprawek ?

No pain - No gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dobrze byloby "traktować" mięsnie pod troszku innymi katami więc zmiany wymagałaby cała filozofia treningowa i własciwie prawie cały plan- dla przykładu pleców;

1.
-podciąganie na drązku
-wiosłowanie podchwytem

2.
-martwy ciąg
-wiosłowanie sztangielką
-szrugsy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myslicie o tym planie na BICEPS ???

Następny temat

Trening masowy do oceny

WHEY premium