SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcze - niezbędna ilość

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 11 Wiek 44 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 135
Naszło mnie takie rozważanie: skoro z nadwyżki węglowodanów organizm produkuje cholesterol i trójglicerydy, to czy w takim razie potrzebujemy jeszcze tłuszcz dostarczać z diety, oczywiście poza niezbędnymi kwasami tłuszczowymi?

Czy nie wystarczyłoby dostarczać na przykład 10 gramów omegi 3 i nic poza tym?

Oczywiście poza tymi śladowymi ilościami tłuszczu, które i tak znajdują się w niskotłuszczowych produktach.

Tak przy okazji, z tego co pamiętam, to polski lekarz dr Jan Kwaśniewski promował w jakiś tam stopniu dietę "japońską" gdzie spożycie tłuszczu było na poziomie do 15%.
https://optymalni-poznan.pl/slowo-eksperta/wlasciwe-zywienie/zywienie-optymalne-a-dieta-japonska/ 


Zmieniony przez - jarowink w dniu 2022-03-28 17:59:55
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Nie jest optymalnym rozwiązaniem to mało powiedziane, nie nadaję się do budowania sylwetki o ile ktoś jest naprawdę bardzo otyły to może mieć fajnie zastosowanie przez kilka lub kilkanaście tygodni aby właśnie poprawić wrażliwość insulinowa, większość osób jednak dużo lepiej reaguje jak głównym źródłem energii są węglowodany.

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
W zasadzie takie 10g tłuszczu tylko z omegi 3 byłoby wyniszczające dla organizmu na dłuższą metę. Niestety zdrowie dostałoby nieźle po tyłku, układ hormonalny po jakimś czasie pracowałby jak u 70 latka, w dodatku nie wiem czy tu chodzi o redukcję ale pewnie tak to już całkiem byłaby katastrofa. Tłuszcze w diecie, na start to 0,7-0.6g/kgmc to minimum ,optymalnie nawet 1gr
2

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23216 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278167
Jestem tego samego zdania co wyżej juz zostało wspomniane , 0.6-0.7 to z tego co się uczyłem takie minimum i dobrze dla ogółu jest trzymać tłuszcze na poziomie 1g/kg , inne źródła podają wartościo procentowe gdzie wskazują na 20-25% a nawet 30% całego zapotrzebowania kalorycznego .O ile w przypadku kilku tygodniowych epizodów przygotowowaczych sylwetke można sobie pozwolic na jakie ś cięcie tłuszczy to na dłuższą metę duże cięcie tłuszczy nie wyjdzie nam na dobre , ostatnio obserwuje na wielu grupach FB gdzie dobrze docięte osoby ( na saa ) własnie na reduckji ogranicza bardzo mocno t;luszcze a dawniej znów tendencja była raczej odwrotna że to własnie tłuszcze się podbijało kosztem wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemka, moim zdaniem dużo też zależy od etapu w jakim się znajdujemy i ile czasu będziemy na takich tłuszczach bo wiadomo jak to jest końcówka redukcji to czasami warto z tymi tłuszczami zejść jeszcze niżej ale na dluższą metę więcej szkód niż pożytku, ja bym tutaj minimum 0,6-0,7g na kg masy ciała trzymał i to nie same o3 a zróżnicowanie źródła, zarówno trochę nasyconych jak i o3-6-9 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106184
Tylko tutaj pyta raczej osoba która nie jest zawansowana więc plus minus koło 1g/kg tłuszczu będzie optymalnie. Też niema co porównywać redukcji zawodnikami gdzie "suplementacja" idzie na wysokim poziomie i o ten układ hormonalny zawodnik za bardzo nie musi się martwić. Dlatego skrajnej redukcję często w pewnych kwestiach są zdrowsze będąc on niż off;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Warto tez pamietac, ze konsumujemy w posilkach witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Brak dodatku tłuszczu do posilku powoduje, ze wykorzystanie witamin ADEK bedzie na bardzo niskim poziomie. Dlatego m.in. stosuje sie kapsulki zelatynowe z zwartoscia oleju z witamina rozpouszczana juz w srodku. Przyjmujac np. twarda witamine D, w tabletce warto zastosowac ja do psoilku bogatego w fat i tak tez bedzie z witaminami zawartymi w naszych posilkach. Organizm produkuje zbyt duze ilosci cholesterolu zazwyczaj gdy rozwija sie patologia w ciele, jak stany zapalne, jest to bardziej marker niz czynnik chorobotworczy. Oczywiscie pomijajac kwestie tego, ze zjadamy produkty obfitujace w cholesterol
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 11 Wiek 44 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 135
Pytam czysto teoretycznie, gdyż trochę interesuję się dietetyką.

Sam osobiście od ponad 16 miesięcy jestem na diecie tłuszczowej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Tam w okresie redukcji tkanki tłuszczowej schodzę do poziomu 20 25 g tłuszczu ze źródeł typowo dostarczających właśnie tego składnika. Ale oczywiście wiadomo że tam Wpada jeszcze dwa trzy gramy na przykład z chudego mięsa drobiowego czy na przykład z dodatku awokado do sałatki i tak dalej gdzieś tam jakiegoś orzeszka również cię pod gryzie. Ogólnie W przypadku osób starających się budować masę mięśniową tutaj faktycznie U większości bardziej Sprawdzają się diety oparty na węglowodanach Jednak. Jeżeli mówimy jednak o uzyskaniu szczupłej sylwetki zejściu do pewnego poziomu tkanki tłuszczowej to oczywiście diety wysokotłuszczowe tutaj również się sprawdzają. Jednak bardzo trudno jest zbudować nieco większą masę mięśniową bazując na tłuszczach z niską podażą węglowodanów
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 11 Wiek 44 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 135
Osobiście po tak długim czasie nie widzę żadnej różnicy.

Jedyny problem z tłuszczówką jest taki, że posiłki są o małej objętości.

A w sytość tłuszczów nie wierzę, bo sam nie widzę żadnej różnicy, ba! wydaje mi się, że na wysokich węglach i 50-60 g tłuszczów dziennie chodziłem bardziej najedzony.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Powiem ci szczerze że ja też kiedyś próbowałem typowej diety tłuszczowej ale na zasadzie diety Kwaśniewskiego czyli faktycznie tego tłuszczu miałem w granicach 300 350 g jak dobrze pamiętam białka było 1 g na kilogram masy ciała a nawet chyba koniec końców było to 0,7 g na kilogram masy ciała węglowodany natomiast maksymalnie 20 30 g dziennie wpadały w jakiś tam podstawowy warzyw. O ile dało radę nieco schudnąć to koniec końców w formy nie mogłem zrobić na takiej ilości nie można było sylwetki dociąć potrzebne były wegle
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
Ja mam ok 0.8 g . Do każdego posiłku daje po równo +/-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć?

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium