SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie na białko, WW i tłuszcze - jak dobrać ich ilość?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Witam serdecznie,
Dopiero dzisiaj odważyłem się założyć tutaj konto, jednak przy odrobinie pomocy z Waszej strony, z ogromną chęcią tutaj trochę posiedzę.
Sprawa wygląda tak. Kawał ze mnie chłopa - 130 kg, 192cm. No i oczywiście nie zawsze tak było - kiedyś tych kilogramów było znacznie mniej, bo aż o 50. Aby pozbyć się przynajmniej części z nich, bo zdaję sobie sprawę, że mówiąc o całości, mówimy o dłuższym czasie, potrzebuję pomocy. Nie wiem w jaki sposób dobrać ilość węgli, białka i tłuszczów do spożycia kalorycznego. Aby sukcesywnie obniżać wagę potrzebuję około 2k kcal dziennie. Czy ktoś byłby na tyle dobry, aby przybliżyć mi nieco proponowaną gramaturę poszczególnych składników odżywczych?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1087
Przy wadze 130 kg 2000 kcal to za mało, nie będziesz w stanie funkcjonować i wylądujesz w szpitalu. Wylicz 24 x waga x współczynnik aktywności(1,1 - leń 1,2 - umiarkowana 1,3 - praca stojąca 1,4- intensywne ćwiczenia+praca stojąca1,5 - wysoka aktywność+praca fizyczna). Później polecam Ci mieć rozkład 35% białka, 45% węgli i 20% tluszczy.
Obliczanie białka:
Wynik zapotrzebowania razy 35% podzielić przez 4= ilość białka w gramach
Wynik razy 45% podzielić przez 4 = ilość węgli
Wynik razy 20% podzielić przez 9 = ilość tłuszczy

Zmieniony przez - Krisev w dniu 2014-07-03 15:00:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Dzięki wielkie - właśnie o to mi chodziło.
Co do zapotrzebowania kalorycznego - ja nie spożywam więcej niż 2/2,5k kCal dziennie - problem leży głównie w tym, co jem. Ogromny procent nadwagi zawdzięczam napojom słodzonym i to samo ich usunięcie spowodowało utratę 10kg(bo to byłem w stanie zrobić od marca).
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 835
zajrzej do mnie jade na 2500kacl mam wage taka jak ty codziennie wklejam diete wegle mam do 150g bialka okolo 1,5 do 2g na kilogram ciala reszta tluszcze i leci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Właśnie przestudiowałem sobie Twój profil - wiele mi to ułatwi, szczególnie jeśli chodzi o pomysły na nowe połączenia. Staram się zatem zjeść do 130g białek, węgle ograniczam do 100, max 120 no i tłuszcze niechaj oscylują w granicach 30/40g. Zobaczymy za tydzień - w piątek zrobię sobie ważenie i dokładne pomiary. Dzięki za wskazówki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 835
zle, tluszcze maja byc na podobnym jak białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Zobaczę sobie po tygodniu dokładne efekty - w niedzielę zważę się i pomierzę dokładnie. Dzięki za wskazówki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy węglowodany po treningu zepsują ketoze?

Następny temat

Redukcja - skopałem sprawę ?

WHEY premium