SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy - stosowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Tak w skrócie szybko o mnie - staż na siłowni około 8 lat z konkretnymi przerwami (życie studenckie itd ;)). Od około 2 lat przykładam się do treningów, mam dopiętą dietę, ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyników. Z suplementów biorę bcaa, od stycznie beta alaninę i w celu uzupełnienia braków odżywkę białkową. Mam za sobą kilka cyklów kreatynowych mono i ostatni w listopadzie na jabłczanie.
Od marca chciałbym wskoczyć znowu na jabłczan + dorzucić jeszcze trochę dobrego węgla do pieca. Myślałem nad jakąś dobrą przedtreningówką bez kofeiny bo ćwiczę głównie późnym wieczorem. Czytając skład opierają się przeważnie na cytrulinie, aakg i beta-alaninie. Przejrzałem kilka produktów od znanych marek i wydaje mi się że dawki składników są po prostu małe, bo ścięte prawie o połowę, więc myślę o osobnym zakupie produktów i własnym dawkowaniu. Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale czy takie dawkowanie będzie w porządku: AAKG 5-10g , Cytrulina 3-6g, Beta-Alanina 3-6g ?

Jeżeli macie też coś konkretnego do polecenia bardzo chętnie się temu przyjrzę :)

Pozdrawiam i czekam na porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237831
Siemka, no tutaj jeżeli dawki tych składników w suplach wydają Ci się małe a przeważnie no do ogromnych nie należą tyko są stosowane minimalne dawki to najlepiej będzie kupić osobno wlaśnie beta alaninę cytrulinę, argininę i suplementowac je pod siebie ;)
Jedną z nich kupić smakową resztę bez samku i mieszać samemu przed treningiem ja tam
beta alaniny dałbym 5g
cytrulina 7-10g
Arginina też 7-10g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
mnie np spore dawki aakg i cytruliny jakoś dziwnie muliły, dka mnie optymalnie to gdzieś po około 5 gram, jak chcesz poczytaj jeszcze o glicerynie, kiedyś ochoczo stosowana na forum, obecnie chyba o niej zapomniano.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Witaj.
Ja właśnie kończę puchę loco
https://sklep.sfd.pl/LOCO_Power___Pump-opis42042.html
Nie ma kofeiny w składzie więc sobie podsypywalem sam wg mojego upodobania. Jednak jeżeli trenujesz wieczorami i nie chcesz stosować stymulantów to taka opcja również wygląda bardzo fajnie. Oczywiście również możesz stosować Mono preparaty tutaj jednak bym polecał zastosować stosunek 2 do 1 między argininą a cytrulina. Cytrulina ma działanie ochronne przeciwko enzymowi arginazy co zwiększa siłę działania samej arginin
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy takie dawkowanie będzie ok?
Cytrulina i AAKG - DT 6g przed treningiem czy rozłożyć też po treningu? DNT 3g rano i 3g wieczorem (czy lepiej odpuścić?)
Beta-alanina 3g rano i 3 wieczorem w DT i DNT

Tak jak wspominałem alanine biorę od stycznia, brać ją bez przerwy do cyklu czy dać odpocząć i zrobić przerwę?


Zmieniony przez - MałyDuszek w dniu 2023-01-29 21:15:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
w nietreningowy nie trzeba brać aakg czy cytruliny, jak już to przed snem, ale nie trzeba. betaalanine ciągnij dalej, daj przedtreningowo
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jeżeli chodzi o przedtreningówkę, to tak jak napisałeś, najlepiej jest dobrać każdy, istotny składnik z osobna i stosować działające dawki, a nie np. 800 miligramów beta alaniny, której nie może być więcej w porcji przedtreningówki zgodnie z prawem. W takiej sytuacji kreatyna i beta alanina w stałej suplementacji po 5 gramów dziennie. Do tego przed treningiem cytrulina 5 gramów i kofeina 200 miligramów o ile potrzebujesz efektu pobudzenia. W zasadzie nic więcej pod tym kątem nie potrzeba. W zupełności to wystarczy.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Cytrulina i AAKG - DT 6g przed treningiem czy rozłożyć też po treningu? DNT 3g rano i 3g wieczorem (czy lepiej odpuścić?)
Beta-alanina 3g rano i 3 wieczorem w DT i DNT

tego typu suplementy wrzucaj jedynie przed treningowo. Chyba ze celem jest budownaie wytrzymalosci, czy lepsza regeneracja. Jednak jezeli chcesz tylko pompe miesniowa, to dawka x2 i 30-40 min przed wysilkiem.

Tak jak wspominałem alanine biorę od stycznia, brać ją bez przerwy do cyklu czy dać odpocząć i zrobić przerwę?
nie ma potrzeby, to suplement ktory dziala dosc dlugofalowo, rozkreca sie nawet 3-4 tygodnie wiec tutaj na spokojnie

Polecamy również: Czy jest sens łączyć cytrulinę i argininę z beta alaniną?
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Dziękuje za odpowiedzi.
Temat raczej do zamknięcia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Na początku należy sprostować, ze beta alanina nie działa bezpośrednio i nie jest wsparciem przed treningiem, działa po wysyceniu się ta substancja organizmu, a pora podawania nie ma znaczenia, jednak efekt parestezji który towarzyszy jej przyjmowaniu powoduje, że wiele osób ten efekt motywuje bo "czuje że wchodzi", ale nie musisz jej brać przed treningiem. W kwestii argininy i cytruliny można je brać razem lub pojedynczo, dawkę należy dobrać indywidualnie osobiście argininy nie mogę dawać więcej jak 2-3g bo powyżej mam wrażenie że mnie zamula, natomiast cytruline mogę w dużych ilościach, ale zacznij od dawek np 3+3g jak nie będziesz czuć efektów to dodaj np. 1g aakg, jak nadla nic to 1g cytruliny i tak po paru treningach metodą prób i błędów dobierzesz sobie dawkę minimalną ale która działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Beta alalninę, o którą pytałeś jak najbardziej warto stosować stale, razem z kreatyną. Jest to wręcz idealne połączenie. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/suplementy-i-odzywki/kreatyna-i-beta-alanina-polaczenie-idealne-167

Poza tym, osobiście polecam wersję suplementów w proszku, bez dodatków smakowych. Ewentualnie tylko jeden z nich smakowy i wszystko wsypać w jeden shaker. Nie ma sensu wrzucać w siebie tyle słodzików. Poza tym, wyjdzie taniej.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ATP - suplementacja

WHEY premium