SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SZEROKIE PLECY - podciąganie nachwytem szeroko czy normalnie ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1844
Siemanko mam pytanie dotyczące osób z szerokimi plecami ;) Jak to jest faktycznie z tym podciąganiem. Dotychczas myślałem, że jeśli chce mieć szerokie plecy to muszę się podciągać nachwytem szeroko ale nie dawno znalazłem pewien artykuł i się nim zaciekawilem, że wcale to nie daje lepszego efektu niż podciąganie normalnym chwytem. Za to jest ciężej i w ten sposob nie zrobie tyle powtórzeń np.: z obciążeniem jak bym łapał normalnie. Liczę na odpowiedzi osób, które podciągały sie na dwa sposoby i mogą powiedzieć jak to było z rezultatami.

Bo czasem głupi pomysł wcale głupi nie jest, lecz zazwyczaj i tak się okazuje głupi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
dokladnie tak jest. nie ma kompletnie znaczenia rodzaj chwytu dla poprawy szerokosci plecow w tym cwiczeniu.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33180 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284
Tak jak napisałeś , nie ma to większego znaczenia - stosuj normalny rozstaw bo na bardzo szerokim będzie cięzej i większa szansa że jakaś kontuzja się pojawi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Np dorian mówił że u niego na najszerszy najlepiej sie sprawdza ściąganie do brzucha. Bajwazniejsze to wyczuć jak dany miesien pracuje, bo to ze się podciąganiesz nie koniecznie musisz rozwinąć plecy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ludzie w tej kwestii często mylą pojęcia.
"Szerokie plecy" to jedno, a "rozbudowany najszerszy" to drugie. Szerokie podciąganie na drążku bardziej angażuje inne mięśnie odpowiadające za największą szerokość pleców pod samymi pachami, a konkretnie obłe większe. Sam najszerszy odpowiada w skrócie za przywodzenie rąk do ciała, a to możemy robić pod różnymi kątami. Świetne pobudzenie najszerszego uzyskasz zarówno przy podciąganiu w wąskim neutralu, jak i podczas wiosłowania sztangielką - różnice polegają tylko na tym, którą część najszerszego pobudzisz.

Tak więc podsumowując: Szeroki chwyt ma znaczenie, jeśli chodzi o "szerokość pleców", ale nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o rozwinięcie samego najszerszego. Jednak najszerszy kończy się jakieś 10 cm pod pachami i u większości ludzi plecy najszersze są "ponad nim". Tylko w przypadku wyjątkowo rozbudowanego najszerszego plecy najszersze są na samej górze najszerszego, a wyżej nieco "zakręcają" w stronę ciała.





Oczywiście mięśnie obłe pracują przy wszystkich ćwiczeniach na najszerszy, ale moim zdaniem w innych ćwiczeniach pracują znacznie słabiej.







Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2020-02-25 17:15:36
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1844
Właśnie mi zależy na mięśniach obłych żeby plecy były w kształcie V. Do tego dobre barki i jest efekt Oczywiście uważam, że najszerszy też trzeba ćwiczyć i nie ćwiczę tylko obłych kosztem najszerszego..

Bo czasem głupi pomysł wcale głupi nie jest, lecz zazwyczaj i tak się okazuje głupi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Kolejna sprawa to też waska talia by ten efekt Vki był dobrze widoczny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Z książki atlas delaviera czy się pytasz skąd akurat delaviera ma w formie graficznej
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
pytałem skąd pochodzą rysunki bo bardzo fajne , dzięki
resztę sobie poszukam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Delavier ma kilka atlasów. Niektóre mam w formie PDF, a jeden (dotyczący ramion) kupiłem w formie książkowej. Polecam wszystkie, ponieważ są prawdziwą kopalnią wiedzy. PDF'ami mogę się podzielić

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push & Pull do oceny

Następny temat

Trener do oceny?

WHEY premium