SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPLIT a FBW co lepsze ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2609

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

60

Wzrost

175

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

8mc

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga sztangielki drążek ławka

Dieta

na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

SPLIT (jednak mało ogarnięty niedopracowany, mogę powiedzieć że było to takie machanie byle by machać)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie 58kg MC przysiad brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 407
Zacznę od tego, że splitem ćwiczyłem 8 mc na masę przybyło 8kg w bicepsie 3cm, jednak był to mało ogarnięty trening klatka po barkach, biceps z tricepsem potem plecy. 4x w tygodniu PON WT CZW PT. Poczytałem troszkę i zastanwiam się czy dalej trenować Splitem jednak zmodyfikowanym czy zmienić plan na FBW. I tu pytanie ułożyłem taki plan FBW. Czy jest on odpowiedni ?

A

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s 12-10-8
Plecy: Wiosłowanie 3s 12-10-8
Klatka: Wyciskanie sztangi poziomo 3s 10-8-6
Barki: Arnoldki 3s 10-8
Triceps: Pompki na poręczach 2s MAX
Biceps: Uginanie ramion gryf lamany 2s 10-8,9
Łydki: Wspinanie się na palce z hantalmi

B

Nogi: Prostowanie nóg w siadzie 3s 12-10-8
Plecy: MC 3s 12-10-8
Klatka: Wyciskanie sztangielek skos + 3s 12-10-8
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed glowy 3s 10-8
Triceps: Wyciskanie sztangi wąskim nachwytem 2s MAX
Biceps: Uginanie hantli młotkowo 2s 10-8
Łydki: Ośle wspięcia

Odnośnie splitu:


I
Klatka
Wyciskanie sztanki - ławka pozioma 12 10 8 6
Wyciskanie sztanki - ławka skośna 12 10 8 6
Rozpiętki - ławka pozioma 12 10 10 8
Triceps
Pompki w podporze tyłem 12 10 8 8
Wyciskanie francuskie w leżeniu 12 10 8
Prostowanie ręki z sztangielką w opadzie 10 10 10

II
Plecy
Podciąganie na drążku - szeroki nadchwyt 4s max
Wiosłowanie sztangą w opadzie 12 10 10 8
Martwy ciąg 10 10 10 10
Biceps
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 12 10 8
Uginanie ramion na przemian ze skrętem nadgarstka 10 10 10
Młotki 10 10 10

III
Nogi
Przysiady ze sztangą 12 10 10 8
Martwy ciąg na prostych nogach 10 10 10 10
Wykroki ze sztangielkami 4s
Ośle wspiecia 20 20 15 15
Barki
Wyciskanie sztangi z przed głowy 12 10 8
Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie 10 10 10
Podciąganie sztangi do brody 12 10 8
Unoszenie sztangielek przed sobą na przemian 12 10 8

I pytanie czy split wystarczy 3x w tygodniu czy rozłożyć to na 4 dni ?
Osobiście wolałbym splitem trenować bo już wiem co i jak ale jeżeli FBW będzie odpowiedniejszy to przerzucę się na niego.

Siłownia (z dresiarskiego: siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) – miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się w siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (siłownię nazywa się wtedy masarnią).

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ekbkpe

zawsze wybieraj najprostsza wersję do swojego poziomu , a ty dopiero zaczynasz nie ważny jest staż tylko gdzie się znajdujesz .

zero filozofii 6-8 tygodni bierzesz prosty program treningowy i idziesz trenować .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

wracasz po tym czasie , zdajesz solidną relację z tego czasu i wtedy można myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 433
Moim zdaniem na Mase odpowiedniejszy jest split 3x w tyg.... osobiscie na split 4x w tyg zdecydowalem sie po 4 latach treningu... co do Twojego planu przy polaczeniu klata Triceps... to na triceps wystarczy 6 seri... To samo dotyczy sie bicepsa 6 seri bedzie ok 2x3s tutaj mlotki zostaw... reszta jak dla mnie jest Ok... fajnie ze stosujesz diete napewno to duzo pomoze... nie zapominaj o rozgrzewce... PZD

Zmieniony przez - koala1122 w dniu 2012-06-27 11:33:44

Pomoglem zajzyj na moja stronke... SuperTrening.com.pl Nie ma LIPY...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
W 'Wyniki w podstawowych ćwiczeniach' nie piszesz nic o przysiadzie i mc, a w treningu przerabianym masz i przysiad i mc, hmm ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 407
bm_pl To dlatego, że nie robiłem wcześniej nóg, mówiłem że trening był mało rozgarnięty, przysiad i mc też dopiero zacznę robić wcześniej wykonywałem inne ćwiczenia. Dzięki wielkie za pomoc lecą SOG'i

Siłownia (z dresiarskiego: siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) – miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się w siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (siłownię nazywa się wtedy masarnią).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
koala1122
Moim zdaniem na Mase odpowiedniejszy jest split 3x w tyg....


moim zdaniem na mase to jest dieta. a jeżeli juz chodzi o trening to lepszy bedzie FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 407
Mam dietę na mase ukierunkowaną, chodzi mi wyłącznie o trening. Skoro jest podzielność zdań dlaczego Split, dlaczego FBW ? Bo już nie wiem co wybrać.

Siłownia (z dresiarskiego: siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) – miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się w siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (siłownię nazywa się wtedy masarnią).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
zanim uzyskasz satysfkacjonującą odpowiedź(albo i nie) poczytaj pozostałe tematy tego działu,wszyscy tu jesteśmy początkujący, propozycje są podobne dla każdego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ekbkpe

trenujesz Staż treningowy na siłowni: 8mc

z czego zaczynałeś ? bo jak na taki staż to twoje wyniki są marniutkie ?

"Mam dietę na mase ukierunkowaną, chodzi mi wyłącznie o trening. Skoro jest podzielność zdań dlaczego Split, dlaczego FBW ? "

Nie ma czegoś takiego to tylko szkielety treningu

SPLIT - system dzielony
FBW - system całościowy

Wybierasz zawsze najprostsza opcję względem poziomu wytrenowania z czasem coraz to nowe i bardziej wyszukane opcje , żeby poddać organizm coraz to cięższym impulsom .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 407
zaczynałem z 30kg na klate 5 razy i 52 kg wagi . No i te 8 miesięcy to nie był ciąg w sumie 8mc wyłączając przerwy itp. Jeszcze troche za bardzo balowałem i masa szła w dół, ale czas wziąć to na poważnie.

Zmieniony przez - ekbkpe w dniu 2012-06-27 15:57:40

Zmieniony przez - ekbkpe w dniu 2012-06-27 15:59:16

Siłownia (z dresiarskiego: siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) – miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się w siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (siłownię nazywa się wtedy masarnią).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 359 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3491
ja zaczynałem z 40kg klatę, teraz 90... no ale masa zupełnie inna i trening też (FBW). Ja widzę w lustrze, że nie jestem PRO ;) więc po co mi izolowane ćwiczenia jak mam jeszcze problem z podstawami :/ Myślę, że najlepszy jest prosty FBW aby się wyrobić. Przez 2 lata co najmniej będę robił tylko FBW.

Zmieniony przez - Vladimir_Volkoff w dniu 2012-06-27 16:14:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje pomocy

Następny temat

Wybór ławki - Marbo czy Kelton ?

WHEY premium