SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 139
Cześć wszystkim,
Podejmuję wyzwanie znacznej redukcji swojej wagi, nie jest to moje pierwsze cięcie. Będąc jeszcze studentem dbając o dobrą dietę schodziłem do 83 kg i 78cm w pasie, co było dla mnie przyzwoitym wynikiem. Niestety obawiam się że geny determinują we mnie puszystą sylwetkę (czyli minimum nadwagę), ponieważ w moim przypadku nadwaga zaczyna się od 82.5 kg co od kiedy uzyskałem pełnoletność jest dla mnie minimalną wagą.
Coś więcej o mnie: mam aktualnie 27 lat, ważę 102 kg a aktualny wymiar w pasie osobiście mnie powala (niemal 110cm) . W przeszłości (na studiach i nie tylko) dużo biegałem (ponad 50km tygodniowo-2018 rok) oraz trenowałem futbol amerykański na pozycjach tight end i defensive end (2018-2020). Oddawałem również krew, co również wymagało pozostawanie w przyzwoitej wadze i formie. To zmieniło się po studiach które skończyłem na początku 2020 roku, kiedy mocno zachorowałem na przewlekłą chorobę. Od kiedy mam z nią do czynienia pozostanie w dobrej formie graniczy z cudem. Aktualnie przeżywam wyjście do stanu remisji, co pozwala generalnie wrócić do życia, a szczególnie do aktywności sportowej. Mam do dyspozycji własną szosówkę, którą jestem w stanie przejeżdżać do 200-300 km tygodniowo i domową siłownię którą wyposażyłem za 5 tyś oryginalnym sprzętem polskiej firmy ze Starachowic. Planuję osiągnięcie przynajmniej takiego wyniku jaki osiągnąłem na studiach biegając i ćwicząc na siłowni, czyli <80cm Pas; ,<85kg waga
Od połowy sierpnia trzymam dietę redukcyjną 2170 kcal z makro B190g T90g W150g z dużą ilością jogurtu Skyr, który dobrze syci i nie zawiera tłuszczu.
W dni treningowe podaż kalorii zwiększam do 2500 kcal.
Na ten moment zaliczyłem kontuzję kręgosłupa po treningu Push w poniedziałek i muszę odczekać aż mi przejdzie.
Pozostają mi ćwiczenia cardio, które staram się wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Niestety ale przez otyłość moje możliwości biegowe diametralnie się zmniejszyły i jestem w stanie biegać nieprzerwanie jedynie przez około 15 minut tempem 6min30sec/km. Jeśli chodzi o rower to jazda 20-50 km za jednym razem jest dla mnie w porządku. Generalnie jeśli chodzi o pracę to jest to docelowo praca za biurkiem, a więc znikoma aktywność fizyczna (aktualnie przebywam na chorobowym), nie licząc cardio.

Zakładam że droga do formy którą oczekuję będzie musiała potrwać swoje. Optymistycznie myślę że do lata 2024 (do czerwca jest równe 40 tygodni) uda mi się wyrobić schodząc z wagi minimum 0.5 kg na tydzień. Wagę stale kontroluję.
Jeśli chodzi o michę to zaczynam od 2200 kcal, które zamierzam zmniejszać do 1800 kcal (przy 82kg), tak mała ilość z uwagi na wyłączenie treningów siłowych (jak pisałem), z treningami +300kcal
Do diety dołączam suplementacje
3g monohydratu kreatyny (rano lub przed treningiem)
spalacz tłuszczu thermo speed 1 kaps rano + 1 kaps przed treningiem (kupiłem bez przekonania)
magnez
chrom
W diecie nie uznaję białka w proszku, źle toleruje go mój żołądek

Generalnie pod znakiem zapytania jest u mnie ewentualne kupno bieżni lub trenażera, ale to inwestycja dopiero na zimę/ późną jesień. Po prostu nie wiem czy warto, czy sama siłownia nie wystarczy. Po cichu liczę na powrót do futbolu am. ale jak już to zdecydowanie d-end, rola ofensywnego liniowego odpada (waga od 120kg). Jestem szybki na krótkich dystansach, a redukcja z dodatkiem siłowni i treningu Push-Pull-Legs pomoże zadbać o potrzebną sprawność.

Może ten temat który założyłem i potraktuję jako dziennik, uświadomi innym świeżakom, że nie należy się poddawać :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zdaje się, że wszystko to zostało już napisane w wypowiedziach powyżej. Warto jednak zebrać to w całość. Bez wątpienia otyłość nie jest dziedziczona genetycznie. To jak wygląda nasza sywketka wynika że stylu życia, a on uwarunkowany jest w dużym stopniu od tego, co przekazali nam rodzice. Z reguły dzieci odżywiają się jak rodzice i jeżeli rodzice nie poradzą aktywnego trybu życia, to dziecko również nie jest tego uczone, a później samemu trudno jest to zmienić.

Zdecydowanie masz zbyt małą ilość kalorii. Bliską wręcz głodówce. W dłuższej perspektywie nie jest to dobre rozwiązanie.

Poza tym, jak robisz zdjęcia sylwetki, to sugeruję w dobrej jakości. Ważne żeby były te same warunki, czyli odległość, poza, światło i bielizna. Powyższe zdjęcie niestety nie nadaje się do niczego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Popełniłes podstawowy błąd jaki robi większosć osób czyli dałeś za duzy deficyt kcal na start i wnet już wszystko się zatrzyma. Trzeba wyliczyć prawidłowo zapotrzebowanie i wejsc na wyzsze kcal i zaczac od nowa ale bez takiego cięcią https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Kolejna sprawa przecież jak masz taką nadwagę to bieganie takim tempem to przyniesie więcej szkody niż korzyści. W Twoim przypadku zwiększenie pulsu to obstawiam osiągniesz idąc ciut szybciej i to wystarczy żeby robić aeroby a nie walczyć o życie starając się biegać tempem które miałeś 20 czy Jeszcze więcej kilogramów temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68490
Cześć.
Ambitne plany, ale podpisuję się pod zdaniem, że chcesz zacząć zbyt ostro, a to w przypadku większości ludzi komplikuje redukcję (o ile w ogóle wytrzymają i nie zrezygnują).

Podstawowa rzecz imo - piszesz o jakichś przewlekłych problemach zdrowotnych. To powinno w Twoim przypadku WYKLUCZYĆ wszelkie ostre cięcia itp.eksperymenty na własną rękę.
Możesz sobie potężnie zaszkodzić...
Albo rób to pod opieką dietetyka klinicznego albo wcale, bo głodówki mogą zrobić niezłe zamieszanie w organizmie.
Bieganie w celu schudnięcia nie jest zalecane w początkowym etapie, ze względu na obciążenie stawów.
Chodzenie jest o wiele lepszą, bezpieczniejszą przy nadwadze, aktywnością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 139
Nie mogę się z Wami zgodzić co do BMR-u, tak niska ilość kalorii w pełni mi wystarcza. Odpowiednia ilość białka sprawia że czuję się nasycony, czyli nie głoduję, a do minimalnego spożycia węglowodanów namawia każda z książek która przedstawia swój pogląd na temat diety i uprawiania sportu, które czytałem. Jak mówiłem nie jestem w tym taki świeży, jak może się wydawać wielu z użytkowników tego forum. Podczas jednej z redukcji, tej do 83 kg, jadłem 2700 kcal tylko dlatego że trenowałem niemal codziennie, teraz trenuję mniej.
Aktualnie ćwiczę maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, a swoje BMR obliczyłem na calorie calculator net, uwzględniając niewielką ilość treningów i redukcję minimum 0,5 kg/week
Mój stan zdrowia poprawił się na tyle że mogę bez obaw odchudzać się pamiętając o tych wszystkich radach które przedstawione są w książkach, są bardziej rzetelne niż większość komentarzy tutaj, bez urazy oczywiście.
Zamieszczam dzisiejszy trening kolarski, udało mi się skończyć w sam raz przed wielką burzą która przechodziła przez Podkarpacie.
Tylko dwa treningi w tym tygodniu, postaram się o niedzielny jeszcze by spełnić swoje założenia.














Zmieniony przez - hannibalz w dniu 2023-08-26 16:50:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 139
Dorzucę jeszcze jedną z fotek swojej aktualnej sylwetki.

Z największej wagi (106.5 kg ) pozostało 101.2 kg, czyli ponad 5 kg w dół.

Aktualne wymiary przedstawia jedno ze zdjęć dodanych w załączniku. Chciałbym dodać że od trenowania futbolu am. przez niespełna dwa sezony wymiary moich ud poszły o 8cm w górę Zobaczę jaki wynik będzie po redukcji :D

Jeśli chodzi o bieganie to faktycznie pozostawiam tą aktywność na dalszy etap odchudzania.
Z doświadczenia wiem, że już dobrze biega mi się już z wagą w granicach 88-92 kg, dwa lata temu biegałem z nią od 5min15sec/km (dla dystansu 5kg) do 6min15sec/km dla tras powyżej 10 km, dodałem raporty z treningów dla pewności

























Zmieniony przez - hannibalz w dniu 2023-08-26 17:21:44

Zmieniony przez - hannibalz w dniu 2023-08-26 17:22:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68490
Moim zdaniem bardzo się mylisz co do oceny komentarzy tutaj jako nierzetelnych w porównaniu z bliżej nieokreślonymi książkami, bo na tym forum przewinęło się już mnóstwo ludzi, którzy z powodu zbyt dużych cięć kalorycznych dorobiły się takich czy innych problemów.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 139
Gdy moja codzienna aktywność wzrośnie, tzn. treningi siłowe pull-push-legs wejdą do kalendarza postaram się jeść więcej ten jeden posiłek. W każdym bądź razie kontroluję swój organizm i wiem kiedy jestem głodny, wtedy wlecą jakieś orzechy i już.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
hannibalz
Gdy moja codzienna aktywność wzrośnie, tzn. treningi siłowe pull-push-legs wejdą do kalendarza postaram się jeść więcej ten jeden posiłek. W każdym bądź razie kontroluję swój organizm i wiem kiedy jestem głodny, wtedy wlecą jakieś orzechy i już.
Masz typowe myslenie osoby bez wiedzy i odpowiedniego podejscia do tematu , wydaje ci sie ze ludzie którzy ci radza chca dla ciebie żle a ty jesteś najmądzrejszy ) rób po swojemu ale nie płacz w przyszłosci że masz jojo , rozwalony metabolizm i rozregulowaną gospodarkę hormonalną itp.

Wiedz jedno że my mamy jeść tyle ile wskazuja nam CYFRY bo to wyliczenia , wzory i cyfry decydują a nie uczucie głodu czy styosci które u większosci początkujacych jest zaburzone .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108285
hannibalz
… a do minimalnego spożycia węglowodanów namawia każda z książek która przedstawia swój pogląd na temat diety i uprawiania sportu, które czytałem…

Az ciekawa jestem co to za ksiazki czytales, ktore glosza takie madrosci.. Malo weglowodanow przy uprawianiu sportu? Hmm… a znasz jakiegos sportowca, ktory tak sie odzywia?
Właściwie wszystkie komentarze które to uzyskałeś są jak najbardziej prawidłowe, naprawdę każdy ci dobrze radzi. Niestety po tym co piszesz widać, że twoja wiedza jest bardzo powierzchowna, masz przed soba wiele miesięcy redukowania, zaplanuj to sobie mądrze i stopniowo, rob male stopniowe ciecia obserwujac organizm (pomiary, zdjecia), uczuciem głodu się absolutnie nie sugeruj, bo np. osoby na diecie 1000 kcal też często nie czują glodu, a czy to oznacza że im to wystarcza? Ryzyko przy rozpoczęciu niskimi kaloriami jest takie że zaraz organizm zrobi różne adaptacje i redukcja ci się po prostu zatrzyma, nie będziesz miał z czego ciac kcal na późniejszych etapach, poza tym jest wtedy spore ryzyko że będziesz albo podjadal albo np. raz w tygodniu nie oprzesz sie jakiemus cheat mealowi, co moze zaprzepascic caly tygodniowy deficyt.

Ale widze u ciebie taki plus, ze wydajesz sie dosc mocno zdeterminowany, wiec super, powodzenia!
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 139
To niektóre z tych książek, a temat 'ogranicz węglowodany' jest w książce Ashleya Kalyma

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deficyt kaloryczny - porady

Następny temat

Powrót do treningów

WHEY premium