SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
Panowie wskażcie mi błąd proszę bo jest to moje któreś z kolei podejście w życiu do zrobienia absa a zawsze kończy się tak samo. Mianowicie chudnę patologicznie z z 88kg na 75kg i brzucha dalej nie widać a bez sensu dalej być na redukcji.
Problem wygląda tak że ostatni przystanek czyli środkowa część plus dolna nie chce się zredukować a wydaje mi się już dość długo już (6miesiecy), tak jakbym stanął w miejscu bo mam złe dobrane makro, podejrzewam za dużo węgla szczególnie w nietreningowe. Dodaje szczegóły mojego makro na codzień bez uwzględnienia treningów

2600kcal ( utrzymanie wagi 75kg)

208 bialko 32%
72 tluszcze 25%
280 wegle 43%

Siłowy trening poniedziałek + Brzuch allachy drążek
Siłowy trening środa + Brzuch allachy drążek
Siłowy trening piątek + bierznia 15min max skos
Siłowy trening sobota tylko nogi martwy

Mam wrażenie że ta resztka tłuszczu się utrzymuje poprzez niespalony nadmiar węgla , a zamiast tego dorzucić śmiało tłuszczu na noc

Pomocy proszę
Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 47 dni Przeczytanych tematów 179
Dalej kalorii bym nie ciął, bo zaraz nie będzie siły na treningi. To, co u mnie się sprawdzało, jak mi kiedyś bardziej zależało na niskim poziomie tkanki tłuszczowej, to lekki trucht/szybki spacer w 2 strefie tętna. Zbytnio się nie zmęczysz, nie powinno kolidować z innymi treningami a w tej strefie spalasz głównie tłuszcz. Wada jest taka, że żeby osiągnąć efekt, to trzeba poświecić sporo czasu, codziennie godzina i więcej... Z kolei szybsze i krótsze bieganie w obniżaniu poziomu fatu już się u mnie tak nie sprawdzało, ale oczywiście to kwestia indywidualna.


Zmieniony przez - fitfater w dniu 2024-03-10 21:46:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 33 lat Na forum 364 dni Przeczytanych tematów 5790
Ta rotacja węgle tłuszcze w dni treningowe i nie treningowe nic nie wnosi po prostu dodaj kardio lub zejdź z kalori o kolejne 200 to będzie dalej smalec schodził.
Jak nie schodzi to po prostu nie jesteś już w deficycie który pozwala gubić dalej.
Wszystko oczywiście pod warunkiem że dajesz radę funkcjonować bo 6 miesięcy to kawał czasu gdyby były jakieś problemy z energią w ciągu dnia to wejdź na zero na dwa tygodnie ale jak nie ma problemu to pogłębiają deficyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
No problem taki ze mam już 75 kilo a rano na czczo 74 więc więc dalej by na minusie i chudnąć to lipa, źle się czułem słaby itd to przestawiłem pory treningów i wszedłem na zero żeby chociaż utrzymać.

Moje jedzenie to
Twaróg chudy
Jajko
Owoce
Warzywa
Banany
Owsiane płatki
Mleko 2%
Bialko
Orzechy
Pestki dyni
Kurczak
Indyk
Watrobka
Serca indyka
Ryż brązowy
Kasza gryczana
Awokado
Tunczyk
Dzem
Makrela
Losos

Co radzisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
Jestem już strasznie chudy, rano 73,5 wzrost 182, i dalej mam iść redukcję czyli dalej zrzucić z wagi? Czegoś tu nie bo powinienem juz dawno budować sucha masę a nie chudnąć, jestem sfrustrowany panowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Waga nie jest żadnym wyznacznikiem i ty nie patrz na wage tylko skupiasz się na kompozycji składu ciała czyli masz patrzec w lustr jak zmienia się sylwetka , Jesteś zmeczony to zrób przerwe na 2-3 tyg i wejdz na zero a potem dalej tnij bo na mase niby mozna byłoby próbowac ale szkoda na tym poziomie odpuscic dalsze zbijanie fatu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
No niby tak ale czlowiek przy tej wadze to chuchro, na tym zdjeciu moim to jestem po trzeningu ale rano to jest jakas katastrofa wiec jak wpadne jeszcze na minus i zejde do 72-71 to nie bedzie to wygladac dobrze. Nigdy nie rozumialem tego jak inni zeszli do kratki majac wielka maase w lapach czy barkach bo ja jak nie przywale cos konkretnego do zjedzenia to masa mi nie pojdzie za chiny tylko maleje cały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
Aha moje suple to bcaa caly czas rano, kreatyna mono miesiac temu i aktualnie stack bb volumizer. Generalnie zawsze koncze tak samo ze schodze do pewnego pulapu gdzie jestem juz za chudy i zle sie czuje z waga a dalej kratki nie ma bez znaczenia od jakiej wagi zaczynam. 2 lata temu zaczynalem od 83 a skonczylem na 70 i to byla patologia, powiedzialem sobie ze wiecej juz tak nie schudne wiec zrobilem mase na 88 zeby sobie zejsc do 74 i skupiajac sie na grubosci miesnia brzucha a nie na jakims zwyklym machaniu x1000 no ale widze ze nawet to nie pomaga.
Ps. biore regularnie kolagen, pije duzo witamin i magnezu. Ogolnie dbam o to zeby dobrze sie czuc na treningu i w codziennym zyciu. Jak cos szwankuje czy jestem za slaby albo sie kreci to oswieca mi sie kontrolka i reperuje sie tluszczem i odpoczynkiem.



Zmieniony przez - sequel87 w dniu 2024-03-03 09:40:42

Zmieniony przez - sequel87 w dniu 2024-03-03 09:43:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 33 lat Na forum 364 dni Przeczytanych tematów 5790
Sam sobie odpowiedz co dalej ja jak jestem już mizerny na redukcji to po prostu przerywam bo moja filozofia to po uj się męczyć zawsze możesz wejść na zero trochę się odbudować i znowu kontynuować po miesiącu jeżeli dalej chcesz redukcję bo możesz iść też w drugą stronę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
Jestem na zero już ponad miesiąc bo zrobiłem jak mówisz, czuje się teraz dobrze na treningach tylko że mam już 74 kilo a dalej mam tłuszcz w okolicach pępka i nie tylko. Pytam poprostu co teraz, bo ja osobiście nie widzę sensu dalej chudnąć, jak robią ci co mają abs a nie chudną aż tyle co ja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 112
Chciałbym żeby mi to ktoś wyjaśnił o co biega bo jak mam na zero to stoję w miejscu, reszta tłuszczu nie zamieni się w mięsień, jak dam na minus to zaś za bardzo schudnę jak nikt inny co widzę, a jak zacznę się reperować to zaś stracę co mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale coś za coś. Skoro chcesz redukować tkankę tłuszczową, to musisz liczyć się z tym, że spadnie również trochę mięśni i odwrotnie. Budując mięśnie, odłoży się tkanka tłuszczowa. Dlatego najlepiej jest budować dobrej jakości mięśnie z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.

Przecież to oczywiste, że będąc na zerowym bilansie energetycznym stoisz w miejscu. Oczywiście zmiany są, ale bardzo trudne do zaobserwowania w krótkiej perspektywie. Nie ma możliwości, żeby tkanka tłuszczowa zmieniła się w mięsień. Jak chcesz zjeść nisko, to musisz być na ujemnym bilansie kcal.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium