SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
Witam serdecznej,
Mam problem z rzuceniem wagi. Od marca regularnie chodzę na siłownie 2/3 razy w tygodniu (treningi siłowe a później ok 20min cardio). Problem jest w tym, ze waga jak i obwody cały czas stoją w miejscu. Staram się trzymać kalorie jem ok 1650 kcal.
Największy problem mam z udami dlatego, ze wszystko odkłada się w okolicy kolan oraz brzuchem który wyglada ciagle na wzdety.
Mam 25 lat, wazę 54 kg i mam 150 cm

Co może być powodem braku spadku wagi ?
Jakie ćwiczenia mogę wykonywać na uda aby pozbyć się tej tkanki ?
Badania pol roku temu były w porzadku, planuje pójść w tym tygodniu zrobić jeszcze raz: morfologia, tarczyca, Androgeny, homa, dhea-so4, prolaktyna, testosteron, mocz.

Poniżej kilka zdj zrobionych dzisiaj na szybko.









Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754699
Podstawą kształtowania sylwetki jest solidny trening siłowy i dobrze dobrana dieta. Tutaj należy się przyłożyć, aby zmiany, wraz z czasem były widoczne.

Przede wszystkim, celem nie powinno być zrzucanie kilogramów. Masa ciała nie świadczy o wyglądzie sylwetki. Sugeruję skupić się na obwodach ciała mierzonych co dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Raz w miesiącu zdjęcia sylwetki w tej samej pozie, odległości, bieliźnie i świetle.

Jak na tę chwilę, zacznij od wypełnienia formularza ankiety działu i wklej go tutaj:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przede wszystkim to Twoje kalorie przy takiej aktywności wydają się dobrane zbyt nisko, liczyłaś je wg kalkulatora? wzoru forumowego? czy po prostu przyjęłaś na oko? zdecydowanie trzeba to przeliczyć jeszcze raz uwzględniając aktywnpość i nie zaniżając wartoći (mamy tendencję do nie doceniania swojej aktywności i brania wartości z dolnych widełek). Druga sprawa to waga nie jest tutaj wyznacznikiem szczególnie jeżeli jest to początek Twojej przygody to na wadze mogą się dziać cuda, progres weryfikuj mierząc obwody działa i nie skupiaj się na wadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33059 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Dobrze by było dać zdjecia sylwetki ale w stroju kąpielowym lub bieliźnie bo to najlepiej pokarze jaki jest aktualnei skłąd ciała bo waga i BMI nic nie znaczą a najwazniejszy jest stosunek masy mięśniowej do tkanki tłusczzowej ,. Poczytaj tematy podwieszone w tym dziale oraz w dzilae treningu dla poczatkujacych i złapiesz trochę podstawowej wiedzy co znacznie ułatwi start przygody .Musisz wyliczyc swoje zer kaloryczne a następnie wytworzyć mały deficyt zadbaj o solidny trening siłowy bo to on jest podstawą kształtowania sylwetki a następnie daj sobie dużo czasu na prace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754699
Słusznie zostało wspomniane w wypowiedziach powyżej, że ilość kalorii, którą spożywasz jest już bliska głodowej, jak nie głodowa. Taka ilość ma się nijak do kształtowania sylwetki, a tym bardziej utrzymania zdrowia i gospodarki hormonalnej w homeostazie. Dobrym rozwiązaniem będzie obliczenie zapotrzebowania kalorycznego organizmu za pomocą dokładnego wzoru i wklejenie tutaj całości obliczeń. Najbliższe 2-3 tygodnie zerowego bilansu kalorycznego i wtedy wejście na ujemny w celu redukcji:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
Kurcze zajedziesz sobie zdrowie a co najgorsze hormony, a u Was kobiet mega później ciężko jest to wyprostować potem, tutaj najlepiej obliczyć tak jak Panowie pisali od nowa zapotrzebowanie kaloryczne, wejść sobie na kilka tygodni na zero kaloryczne żeby poprawić samopoczucie itp i ewentualnie zacząć od nowa redukować

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
Kilka osób mi wyliczało zapotrzebowanie i zawsze aby być na lekkim deficycie powianam jeść +/- 100kcal 1700kcal, dodatkowo dodam że pracuje siedząco 8h dziennie prowadzę szkolenia. Robię może 4tys kroków dziennie. No i jak wspomniałam ćwiczę siłowo 3x w tyg na koniec treningu schody 30m. Poniżej wyliczenia przykładowej osoby.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33059 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
sillverstone
Kilka osób mi wyliczało zapotrzebowanie i zawsze aby być na lekkim deficycie powianam jeść +/- 100kcal 1700kcal, dodatkowo dodam że pracuje siedząco 8h dziennie prowadzę szkolenia. Robię może 4tys kroków dziennie. No i jak wspomniałam ćwiczę siłowo 3x w tyg na koniec treningu schody 30m. Poniżej wyliczenia przykładowej osoby.


Skoro twoje CPM wyszło 2100+ to redukcje zacznij od 1900/2000 tym bardziej ze nie znasz swojego ciała i przez pierwsze dwa tygodnie obserwujesz co się dzieje , jesli nic nie drgnie to ucinasz 100 lub zwiększasz aktywnosć a jeśli pojawi się progres to nic nie robisz aż do wystąpienia stagnacji



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2022-07-01 16:17:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754699
Zdecydowanie 2000-2100 kalorii na początek okresu redukcji tkanki tłuszczowej będzie dobrym rozwiązaniem. Schodzenie już na samym początku tak nisko, nie wróży nic dobrego. Poza tym, warto pamiętać, że przy niskiej aktywności fizycznej, zawsze lepiej jest zwiększać ją, niż odejmować kalorie do ilości wręcz głodowych.

Podziel więc te około 2000 kalorii na zalecane ilości składników odżywczych w postaci 1,7-2 gramów białka, 1 gram tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Znasz ich zalecane źródła?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można najeść się na zapas, by mieć więcej energii?

Następny temat

Ilość białka w diecie

WHEY premium