SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rbrt94/Masa - zdj str 1

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
Post podzielony na "rozdziały:
1. Coś o mnie i przeszłości związanej z siłownią
2. Poprzednie i aktualny trening
3. Jak to u mnie wygląda z dietą?
4. Cele
5. Przyszłość - jak ja to widzę?
6. Waga, Obwody, rekordy, zdjęcia - Dodam jutro ( 22.05 )
7. Motywacja



1.Coś o mnie i przeszłości związanej z siłownią

Witam. Mam na imię Robert, 18 lat. Moją przygodę z siłownią rozpocząłem jakiś rok temu. Przez 6 miesięcy chodziłem na siłownie, jedząc wszystko co wpadło mi do ręki i nie przestrzegając żadnych wskazówek żywieniowych. Po stwierdzeniu, że faktycznie przybieram, ale na masie tłuszczowej załamałem się i "rzuciłem" siłownią twierdząc, że to tylko strata czasu jak i pieniędzy. Nastąpiła 6 miesięczna przerwa, po czym dowiedziałem się, że mój kolega chodzi na siłownie. No i postanowiłem wrócić, ale tym razem z większym doświadczeniem i motywacją.


2.Poprzednie i aktualny trening

Aktualnie ćwiczę na siłowni 5 miesięcy:
1 miesiąc act -> 2 miesiące fbw -> 2 miesiące split.
Aktualny trening, którym zamierzam ćwiczyć ( od jutra ) będzie push/pull/legs, gdyż nie mam czasu chodzić na siłownie więcej, jak 3 razy w tygodniu. Trening wygląda następująco :

Wtorek:
PUSH
Wyciskanie leżąc RAMPA
wyciskanie żołnierski RAMPA
wyciskanie skos hantle RAMPA
unoszenie na boki 1CIEZAR 4X 8-10
poręcze 1CIEZAR 4X 8-10
francuz 1CIEZAR 4X 8-10

Czwartek:
PULL
MC RAMPA
drążek RAMPA
wiosłowanie RAMPA
uginanie ramion z sztangą stojąc 1CIEZAR 4X 8-10
modlitewnik 4X 8-10
szrugsy 4X 8-10

Sobota:
LEGS
przysiad RAMPA
RDL RAMPA
wykroki RAMPA
uginanie 4X 8-10
wspięcia 4X 8-10

PUSH/PULL/LEGS - PULL/LEGS/PUSH - LEGS/PUSH/PULL

W ułożeniu treningu pomógł mi Tomasz1405 za co mu jestem bardzo wdzięczny.


3.Jak to u mnie wygląda z dietą?

Dieta - Wiele osób stwierdzi, że jeżeli nie mam dopracowanej diety na ostatni guzik to nie mam na siłowni czego szukać, a ja myśle inaczej. Jako, że dopiero przyzwyczajam swoje ciało do siłowni, uczę się poprawnej techniki oraz możliwości mojego ciała, tak samo chcę je przygotować do diety. Staram się jeść 5-6 posiłków dziennie, na które składają się:

Śniadanie Płatki owsiane z mlekiem, 2-3 jajka, łyżka oliwy
II Śniadanie 3 kromki chleba razowego z szynką, serek wiejski
I Obiad 100g makaronu/ryżu/kaszy + 100g kurczaka/ryby + warzywa
Posiłek przedtreningowy 100g makaronu/ryżu/kaszy + 100g kurczaka/ryby + warzywa
Zaraz po treningu banan
Posiłek potreningowy 100g makaronu/ryżu/kaszy + 100g kurczaka/ryby + warzywa
Kolacja 200g twarogu chudego

Jak więc widać, "dieta" jako tako jest. Staram się jeść zdrowo i spożywać jak najwięcej białka. Nie mam wyliczonych idealnych proporcji węgli, białka i tłuszczu bo twierdze, że na to przyjdzie jeszcze czas. Chcę stopniowo przyzwyczajać swój organizm do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych.


4. Cele

Mam wyznaczonych parę głównych celów:
- Utrzymanie mojej "diety"
- Ograniczenie do minimum słodyczy ( Jestem chyba od nich uzależniony, jeśli będe je spożywał oczywiście będe szukał wsparcia tutaj, mam nadzieje, że zj**iecie mnie za każdego zjedzonego batona :D )
- Przybranie na masie MIĘŚNIOWEJ
- Nie stracić motywacji.


5. Przyszłość - jak ja to widzę?

Więc tak : Do końca tego roku mam zamiar trenować tak jak teraz - Dobrym, ułożonym wspólnie z którymś z doradców tego forum

planem treningowym, bez dopiętej na ostatni guzik trening. Suplementów do końca roku brać nie chcę, gdyż myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas.

Nowy Rok - Jako, że będe już chyba miał odpowiednie doświadczenie i technikę na siłowni, pozwolę sobie ułożyć diętę idealnie dostosowaną do moich potrzeb. Planuje też na początek nowego roku swój 1 cykl.


6. Waga, Obwody, rekordy, zdjęcia - Dodam jutro ( 22.05 )

Wiek - 18 Waga - 86 Wzrost - 187
Obwody - dodam jutro
Rekordy - Klatka 1x80kg, Przysiad 1x100kg, MC 1x100kg,
Zdjęcia - dodam jutro
Zdjęcie po mojej magicznej "masówce"

Zdjęcie sprzed roku
Filmiki - będę starał się również umieszczać filmiki z ćwiczeń, w których nie będe pewny swojej techniki.

7. Motywacja

Zamieszczam wam parę filmików, które mnie osobiście motywują do działania. Niekoniecznie związane z siłownią, aczkolwiek pokazują, że jeśli się chce - to można ! Może pomogą jakiemuś początkującemu który będzie szukał motywacji, tak, jak pomogły mi:




















To tyle, pozostaje mi pogratulować tym, którzy wytrwali do końca i przeczytali całą moją wypowiedź ; ) Życzcie mi sukcesów. Pozdrawiam Rbrt94


Zmieniony przez - Rbrt94 w dniu 2012-05-21 22:25:51

Zmieniony przez - Rbrt94 w dniu 2012-05-21 22:58:15

Pain is temporary, glory lasts forever.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
Dzisiaj :
Posiłki:
6:45 200ml mleka + płatki owsiane, 3 jajka
9:45 3 kromki chleba razowego z szynką
13:15 100g makaronu + 100g piersi z kurczaka + warzywa z patelni
16:15 100g makaronu + 100g piersi z kurczaka - Przedtreningowy
Po treningu banan
19:30 100g makaronu + 100g piersi z kurczaka + warzywa z patelni
22:00 Będę wcinał twaróg chudy 200g

Trening:
Wyciskanie leżąc RAMPA

wyciskanie żołnierski RAMPA
1 seria - 10x 40 kg
2 seria- 10x 50 kg
3 seria- 8x 55 kg
4 seria - 8x 65 kg
5 seria - 6x 70 kg
wyciskanie skos hantle RAMPA
1 seria - 10x 7.5 kg
2 seria - 10x 10 kg
3 seria - 8x 12.5 kg
4 seria - 8x 15 kg
5 seria - 6x 20 kg
unoszenie na boki 4X 8-10
Hantlami 6 kilogramowymi
poręcze 1CIEZAR 4X 8-10
Ciężko było, ale dałem rade.
francuz 1CIEZAR 4X 8-10
1,2,3,4 seria - 10,10,8,8 x 25kg

Ogólnie jestem zadowolony, 1 dzień tym treningiem. Zobaczymy, jak będę się rozwijał dalej. Zdjęcia ( i obwody ) już na pewno będą w czwartek.

Pain is temporary, glory lasts forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 415 Wiek 6 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8888
Pierwszy, Powodzenia bd Sledzil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4914
Przypomniałeś mi o koledze który za każdym razem jak je batona to mówi że to na masę. Dobrze że ogarnąłeś się. Teraz trzymaj fason i rośnij :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
Dzięki ; ) Dzisiaj DNT więc jedyna aktywność fizyczna to poranne 2 wfy.

Jedzenie :
6:30 Śniadanie : Jajecznica z 2 jajek, garść orzechów, 2 kromki chleba razowego z serkiem wiejskim
10:30 II Śniadanie Serek wiejski, 4 kromki chleba razowego z szynką
13:30 Obiad 100g ryżu + 100g piersi z kurczaka (na parze) + warzywa gotowane
15.20 II Obiad 6 ziemniaków ( wiem, że nie powinienem ale chciałem sobie urozmaicić) 200g ryby (chyba morszczuk) na parze + surówka
~19 będzie to samo co na Obiad
~22 będzie twaróg chudy 200g w formie omletu z patelni : )

Jedyne, co mnie boli, że mam słabość do LODÓW ;/ I nie wiem jak i czym je zastąpić. Wszystkie przepisy, które są tutaj na forum są z wykorzystaniem białka, którego ja nie posiadam. Może znacie jakiś sposób na lody, które mógłbym od czasu do czasu zjeść ?

Zmieniony przez - Rbrt94 w dniu 2012-05-23 15:23:08

Pain is temporary, glory lasts forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4914
Ja zawsze w wakacje kupuję po 10 kilo truskawek i wszystko mixuję, dodaję cukru. To wszystko zamykam w starych opakowaniach po lodach/flakach. Dla mnie najlepsze lody na świecie. Już nie mogę się doczekać jak w tym sezonie zrobię całą zamrażarkę lodów :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
Obiecane zdjęcia :










Dzisiejszy trening :
PULL
MC 10x40kg 10x50kg 8x60kg 8x70kg 6x80kg
drążek 10-10-8-8-6 (bez ciężaru, bo nawet tak mam problem się podciągnąć ~3 razy, więc korzystam z pomocy ławki)
wiosłowanie 10x30kg 10x35kg 8x40kg 8x50kg 6x60kg
uginanie ramion z sztangą stojąc 1CIEZAR 10x22,5kg - x4
modlitewnik 4X 8-10
szrugsy 10x20kg(hantla 20kg) - x4

Posiłki:
6.30 Jajecznica z 3 jajek, Chleb razowy z szynką
9.30 Serek wiejski ze szczypiorkiem, 4 kromki chleba razowego
12.20 Bułka grahamka z pastą jajeczną (własnej roboty)
15.30 3 Gołąbki z kurczakiem w sosie pomidorowym (własnej roboty)
19.00 3 Gołąbki z kurczakiem w sosie pomidorowym (własnej roboty)
22.00 Będzie serek wiejski i chleb razowy ; )

Nie bać się krytykować, wiem, że najlepiej nie jest. Aczkolwiek cały czas się staram, rozwijam. Modelem najlepszym nie jestem, co innego, że kumpel nic mi nie powiedział, że mam tak śmiesznie uniesione ręce albo krzywo stoje. Ale nic, oceniajcie, komentujcie.

Pozdrawiam

Pain is temporary, glory lasts forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
DNT

6:15 3 Kromki chleba razowego, serek wiejski, 200ml mleka, platki owsiane
10:30 4 kromki chleba razowego z szynką drobiową, serek wiejski
12.45 3 gołąbki z kurczakiem w sosie pomidorowym (własnej roboty)
15.45 100g piersi z kurczaka w formie "nuggetsów" + sałatka
18.45 100g piersi z kurczaka w formie "nuggetsów" + sałatka
21.45 200g twarogu chudego

Niestety wkradł się dzisiaj również baton (K%#wa). Ale pokolei staram się eliminować złe nawyki.

Pain is temporary, glory lasts forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5941
fajnie zaczales prowadzic ten dziennik, jak tak dalej bedzie to moze byc calkiem ciekawy, oczywiscie powodzenia

...Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt...
Zapraszam do dziennika: http://www.sfd.pl/_Dziennik_treningowy_by_Misiekk_-t825731.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
Misiekk
fajnie zaczales prowadzic ten dziennik, jak tak dalej bedzie to moze byc calkiem ciekawy, oczywiscie powodzenia


Dzięki, wiadomo, że początki są najgorsze ;). Staram się jeszcze podpatrywać z innych dzienników, co ciekawego zamieścić, a co mogę ominąć.. No i nie wiem czy już o tym pisałem, ale zdjęcia do porównania będę wrzucał co 3 miesiące.

Pain is temporary, glory lasts forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 914
TRENING

przysiad RAMPA 40kg 50kg 60kg 70kg 80kg
RDL RAMPA - opis poniżej
wykroki z hantlami Hantle 3kg 5kg 7,5kg 10kg
uginanie 4X 8-10
wspięcia 4X 8-10 20kg (hantla)

RDL - dziwnie wyszedł, pierwszy raz robiłem i nie do końca umiałem załapać ruch jaki mam wykonywać. W przyszłym tygodniu nagram filmik żebyście mogli ocenić, co robie źle i co poprawić.

"DIETA"
9.15 Jajecznika (3 jajka) + 3 kromki chleba razowego i 2 pomidory
10.00-12.00 Siłownia
12.45 Pstrąg z grilla + ryż
13-14 Podjadałem czereśnie i truskawki
15.30 Pstrąg z grilla + ryż + warzywa
18.45 Karkówka z grilla + sałatka warzywna
21.30 Będzie serek wiejski lub twaróg i chleb razowy

PODSUMOWANIE TYGODNIA

Trening mi spasował, oprócz małych problemów z techniką reszta przebiegła pomyślnie. Czuje po każdym treningu, że ćwiczyłem, pompa wchodzi jak powinna. Od przyszłego tygodnia będę się starał dodawać przynajmniej 1 zdjęcie jakiegoś wybranego posiłku z dnia. Tak jak pisałem wcześniej, dodam również filmik z Rumuńskiego, abyście mogli ocenić moją technikę.

Waga na dziś : 86,2kg - Nic dziwnego, dużo biegam - jest ciepło więc wychodzimy z chłopakami pograć w piłkę.

W przyszłym tygodniu będę musiał odpuścić jakiś trening.. Może coś doradzicie ? Chodzę wt-czw-sob ale :
Pn mam wykłady z prawa jazdy, więc nie mogę
Wt mam okulistę na 17 a wcześniej szkołę , więc też nie dam rady
Śr znowu mam wykłady z prawa jazdy
I zostaje czw pt sb (niedziela silownia nie czynna). Co mam zrobić w takim wypadku?

PROSZĘ MODERATORA O ZMIANĘ NAZWY TEMATU NA Rbrt94/Masa - zdj str 1

Zmieniony przez - Rbrt94 w dniu 2012-05-26 20:45:54

Pain is temporary, glory lasts forever.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 3 dniowy pomocy

Następny temat

FBW 15 10 5 - problem z progresem siłowym

WHEY premium