SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ROZPIĘTKI - coś więcej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 119578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
wiem, dlatego go wrzuciłem, żeby koledze zobrazować sytuację.
pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Ok, postaram się. Próbowałem już przykładać się do techniki, ale szybko rezygnowałem, bo jednak jestem dość silny w innych partiach, a tak głupio zakładać na klate jeszcze mniej, żeby trenować, jakby technike od początku, tyle ile Ci co dopiero przyszli. Ogólnie przy wyciskaniu i tak przy dobrej technice nie czuje klatki. Dopiero jeśli wpierw zmęczę ją pompkami, albo rozpiętkami i zadbam o technike przy wyciskaniu wtedy coś czuje.. Macie jakieś rady jeszcze?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1053 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41928
widzisz, to jest podstawowy błąd to przejmowanie się ciężarem... ciężar nie jest tak bardzo istotny, nie ma co patrzeć na innych tylko na siebie.. ja tez miałem spore problemy z klatką, ale odkąd zwróciłem uwagę na lepszą technike i dokładniejsze, wolniejsze ruchy to klatka naprawde sie ruszyła mimo ze musiałem zdjąć z gryfu te 15-20kg.. tak więc zwróc uwage na to izolowanie piersiowych i na wolna fazę negatywną.. nie odbijaj od klatki, wykonuj pełne ruchy itd.. pozdrawiam

Zmieniony przez - pudzian89 w dniu 2008-09-30 16:12:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
pamiętaj, że nie trenujesz siłowo tylko kulturystycznie, a więc ciężar jest ŚRODKIEM do osiągnięcia celu a nie celem samym w sobie. rób dokładnie, powoli, napinaj klatę, zwracaj uwagę na negatywy, miej w dupie ciężar. zobaczysz, że efekty przyjdą bardzo szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dokładnie, koledzy powiedzieli już najistotniejsze sprawy związane z wyciskaniem.
Wracając do pytania odnośnie rozpiętek w FBW.
Można, ale w połączeniu z wyciskaniem lub dipsami. Myślę, że taka seria łączona może być (nawet w FBW) dobrym zaskoczeniem mięśni.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Ok, spróbuje nie patrzeć na ciężar, ale już widze te spojrzenia kumpli heh;)

Mawashi, dipsy, czyli pompki na poręczach? Ile tych serii łączonych proponujesz? Jakich? Wyciskanie i rozpiętki? Pompki i rozpiętki? Czy na zmiane? Może większą liczbe powtórzeń skoro mam trenować technike? Napisz coś o tym więcej. Innych też prosze o sugestie:)

Dzięki za rady powyżej.

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Może np. 2 serie rozpiętek wpierw, żeby rozgrzać? Bo naprawde trudno mi się wczuć w klate.. Najlepiej czuje klatke po 4-6 seriach pompek z dłońmi bardzo wąsko na wysokości brzucha, łokcie na zewnątrz, a nogi strasznie szeroko. To może wpierw pompki takie, a potem reszta?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Zrób 3 serie łączone (jeśli to FBW), w następujący sposób:

Do planu A daj
- wyciskanie na płaskiej + rozpiętki na skosie, wg omówionej tutaj techniki (wyciskania i rozpiętek )
Wyciskanie zrób jak pokazuje ten gościu, sztangę prowadź do linii obojczyków. Dotknij gryfem nieco pod nimi. Opuszczaj powolnym ruchem, podnoś dynamicznie. Później od razu wykonaj rozpiętki.

Plan B
Pompki na poręczach - dipsy
Rozpiętki na ławce płaskiej

Dipsy robisz z lekkim pochyleniem do przodu, opuszczasz się głęboko. I tak jak przy wyciskaniu, to musi być ruch z klatki i tricepsów a nie bujnięcie, czy wybicie przy pomocy jak największej ilości mięśni
Do tego od razu rozpiętki, wg techniki którą opisałem.

Nie ma bata, musisz poczuć klatkę
Ciężary i ilość powt. odpowiednia do danego etapu FBW. Jak 10 to 10, jak 5 to 5, nawet przy rozpiętkach.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Ok, Mawashi. Spróbuje zrobić, jak Ty mówisz. Mam jeszcze kilka pytań:

1. Rozpiętki na skosie w planie A? Jaki skos? Góra? Dół? Ile stopni?

2. Tutaj znowu opisze troche moją sytuacje, co do klatki. Trudno jest mi się wczuć w klatke, ale jak już się wczuje, to bardzo płynna jest granica pomiędzy wczuciem, a jej przetrenowaniem. Jest serio słaba w porównaniu z resztą partii. Np. jak robiłem splita, to zakawsy na klacie prawie przez cały tydzień, a na innych partiach prawie wcale.. Jaki rezultat? Klatka stoji w miejscu, a nawet czasem się cofa, a reszte idzie do przodu. Pomyślałem, że może po prostu trening klatki ma być taki, żeby nie było zakawsów, to FBW bardzo dobry. Reszta jeszcze lepiej idzie na FBW, ale klatka, albo za bardzo, albo w ogóle jej nie czuje, ale coprawda i tak rezultat lepszy niż przy splicie. To jak proponujesz, żeby nie skatować, a jednocześnie wczuć klatke odpowiednio do FBW? 3 serie łączone będą ok? Doszedłem do wniosku, że klatke mam jak praktycznie początkujący, a reszte o wiele do przodu, czyli idąc tym tropem na inne partie większa intensywność, a na klatke mała. Hm?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
1. Skos w górę, 30-45 st. Sprawdź na jakim lepiej poczujesz górę klatki.
2. Zacznij od jednej serii rozgrzewkowej - 15-20 powt i jednej superserii zasadniczej. Po 2-3 tygodniach obserwój efekty i dodawaj ilości superserii. Taka kombinacja będzie mocnym bodźcem dla mięśni i dalszą intensywność będziesz regulował ilością superserii.

Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2008-10-02 11:51:55

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

barki(tył)jak cwiczyć?

Następny temat

Dolne miesnie klatki piersiowej

WHEY premium