SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dotyczace klatki piersiowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1041
Czesc.

Pytanie do osob z doswiadczeniem - obecnie trenuje klatke raz w tygodniu, na mase 14-16 serii i.. czuje ze to za malo :o tzn za malo razy w tygodniu - poniewaz jezeli klatke robie we wtorek to juz w okolicach piatku/soboty czuje regeneracje/mozliwosc i duze checi do nastepnego treningu klatki. Co na to poradzic? ulozyc plan z klatka 2 razy w tygodniu tj. wtorek + sobota? Czy przejsc na system treningow dwa razy w tygodniu cale cialo?

czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam J./

albo cos robisz albo nie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
Hmmm czy przyrosty dobre?

Sila poszla dosyc w gore(nie chce zapeszac). Pozbylem sie tez troche fatu(spadl obwod pasa), ale niestety przez ostatnie dni to nadrobilem, na szczescie juz z tym walcze i mam nadzieje, ze niedlugo bedzie si.
Powodem wiekszego spalania tluszczu jest to, ze ten trening jest duzo intensywniejszy od poprzednich.
Co do obwodow, to za bardzo nie wiem, bo nie mierze za czesto, ale chyba cos delikatnie poszlo w gore.

Takim treningiem cwicze jak narazie dopiero miesiac, ale musze powiedziec, ze jest to bardzo ciekawa odmiana jesli ktos do tej pory robil tylko splita.

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 211
Czy mi sie cos wydaje czy ja nie odp w tym topicu :/? po 1 na mase nie robi sie 16 seri tylko max 12, na mase nie cwiczy sie nie wiecej niz raz na dana grupe miesni, na mase jezeli chodzi o klatke stosuj progresje 4s/ nie wiecej niz 12pow. ogolnie jakie cw wykonujesz na klatke piersiowa?

...8 miechów bez kompa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Więcej nie znaczy lepiej. To, że w okolicach piątku czy soboty czujesz już wypoczętą klate to nie znaczy, że zregenerowała się ona w pełni. Nie musisz tego czuć ani widzieć a jednak będzie się regenerować. Ćwicz normalnie raz w tygodniu. Jeżeli rzeczywiście masz wyjątkowo wytrzymałe mięśnie przejdź na trening, w którym ćwiczysz partie 2x w tygodniu. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej intensywności (nie za dużej).

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2733
jezeli czujesz w sobote ze juz sie zregenerowales to jak zrobisz trening to do wtorku napewno sie nie zregenerujesz. ja wedle mojego skromnego doswiadczenia bym pozostal przy tym tak jak jest. tydzien czasu dla miesni klatki to nie za duzo zeby sie zregenerowac. jezeli czujesz zastoje to zmien cwiczenia moze. moze za maly ciezar i za malo spompujesz wtedy klate? moze warto zastosowac progresje obciazenia. za malo napisales o samym treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1041
Aktualnie cwicze tak:

Hantle/sztanga skos w gore 15 12(rozgrzewka) 10 8 6<>8 powtorzen

Hantle/sztanga(zalezy od tygodnia) skos w dol 12 10 8 6<>8 lub stale obciazenie i 4x8/10 powtorzen

Hantle plaska wyciskanie tylko ze w fazie koncowej hantle w pozycji mlotkowej
3x8/10 powtorzen

Rozpietki plaska
3x10/12 powtorzen

Plaska wywalilem na razie bo mimo poprawnej techniki lepsza pompe czuje wlasnie po tych skosach "poprostu nie czuje ze na mnie dobrze dziala"

Po takich cwiczenia czuje klatke naprawde dobrze napompowana

Moze moje watpliwosci wynikaja z tego ze jakis czas temu robilem Full body workout ktory mi sie podobal mimo tego ze jest dosyc meczacy ale czulem sie wtedy caly czas napompowany

dzieki za dyskusje
pozdro J.

albo cos robisz albo nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2089
Moim zdaniem, jeżeli klatka jest Twoim najsłabszym punktem i traktujesz ją priorytetowo, do tego masz młody(jednoznacznie - wytrzymały) organizm, to spokojnie możesz ją ćwiczyć dwa razy w tygodniu, najlepiej z przerwą trzech - czterech dni, żeby zdążyła sie zregenerować. Z rozsądnym planem, dietą i ewentualnie suplementacją po pewnym czasie musisz zauważyć przyrosty siły i masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1041
Mysle ze to przetestuje tylko jak rozstawic ilosc serii ? jezeli bym cwiczyl np we wtorek i sobote ? wiadomo w sobote mniej serii poniewaz krotszy czas regeneracji..

a taki eksperyment - we wtorek normalny trening a w sobote np wyciskanie na plaskiej 5 serii albo pompki na poreczach i to wszystko?

J./

Zmieniony przez - Jacky89 w dniu 2006-12-27 23:56:44

albo cos robisz albo nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2089
Polecam Ci trening klaty w poniedziałek i w piątek, ewentualnie w poniedziałek i w sobotę. myślę, że 15 porządnie wykonanych serii tygodniowo na tak małą partię mięśniową wystarczy. Podczas pierwszego treningu zrób około 8-9 serii, a podczas następnego dobij do do tych 15. Pamiętaj, żeby nie obijać się lub żeby nie robić żadnych dodatkowych serii, które tylko wymęczyłyby klatke, a nie przyniosłyby żadnych korzyści w postaci większej masy czy siły. Pamiętaj też, że na masę najważniejszymi ćwiczeniami są wszelkie wyciskania. To właśnie one przynosza największe przyrosty, dlatego wyciskania rób jako pierwsze. Oczywiście pamiętaj o odpowiedniej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
na mase nie cwiczy sie nie wiecej niz raz na dana grupe miesni



ale glupoty
a chocby FBW?

Tak w ogole to skomentowalbym to konkretniej, ale pozno jest.

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1041
niestety mam czas na silke we wtorek czwartek sobote i niedziele puki co :/

ale w sumie rozstaw dni miedzy proponowanym przez Ciebie poniedzialkiem i piatkie a wtorkiem i sobota nie rozni sie chyba ze o cos innego Ci chodzi :)

Pozdr J./

albo cos robisz albo nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2089
>>>Dżings
To są ogólnie przyjęte zasady, do których ja sięnie stosuje. Zarówno ja, jak i wiele moich dużo bardziej doświadczonych kolegów (od ciebie też:P) uważa, że około 45 dni w zupełności wystarczą na regenerację klatki piersiowej. Dam Ci przykład - w czasie trzech miesięcy, trenując klatkę 2 razy w tygodniu (mówię o masie) przybyłem na masie 4 kilogramy, a na płaskiej poszło mi 15 kilo, podobnie jest z moimi znajomymi, którzy nawet tak duże mięśnie jak mięśnie pleców ćwiczą dwa razy w tygodniu, a mimo to bardzo szybko przybywa im zarówno na masie, jak i na sile. Moim zdaniem wszystko zależy od wieku i możliwości organizmu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

połączenie grup i SW

Następny temat

Plan masowy do oceny

WHEY premium