SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do Karola Małeckiego

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80301

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 770 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21771
Witam

Mam małe pytanie o jedno z twoich ćwiczeń. które pokazałeś w treningu na biceps: Uginanie z hantlami siedząc
3razy po 5pow. wtedy kiedy dane ramienie pracuje trzymasz sztangielke w skurczu izometrycznym. Czy to ćwiczenie mogę wrzucić w treningu na mase??? bo wygląda dość ciekawie

Każdego dnia jestem coraz większy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33
Witam, mam banalne pytanie ale wciąż mnie ono nurtuje. Otóż robiąc aeroby po pierwsze robię je zawsze na czczo, a po drugie ubieram się cieplej żeby się lepiej wypocić - widzę efekty. Przed aerobami zażywam BCAA a po nich ponownie bcaa i po prysznicu odżywkę białkową. Przeglądając fora widzę jednak że są różne opinie na temat potrzebnego czasu na wykonywanie aerobów na czczo lub w ciągu dnia (na czczo niby można osiągnąć efekty w krótszym czasie). Również pojawiają się różne opinie na temat tego czy ubrać się cieplej (np. grubsza bluza), bo wtedy niby bardziej wypacamy wodę niż spalamy tłuszcz.
Pytania są niby banalne, ale zależy mi na tym żeby wycisnąć z aerobów max.
Dzięki i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14281
Witam Karola.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14281
Mam dwa pytania odnośnie redukcji.
1. Co sądzisz o posiłku oszukanym , czy można go stosować i kiedy
2. Czy robiąc aeroby po siłowym stosować się do wzoru 220 - wiek = HRmax 60-75% (szybki marsz na bieżni),
czy morze bardziej intensywnie biegając lub interwały.

PS. Zależy mi bardzo na Twojej opinii . Dzięki , pozdrawiam . *_*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1520
Witam, na poczatek powiem, ze mam 19 lat, 169 wzrostu przy wadze 69kg i uwazam ze masy juz mam dosyc duzo jak na moj wzrost. Od stycznia wziąłem sie za robienie rzeźby, ale z dieta troche ciezko, gdyż duzo drozej to wychodzi niz na mase. Moze rozpisze taki przykladowy dzien jesli chodzi o jedzenie a potem trening.
7 - tu mam płatki, rzadko owsiane gdyz nie lubie, wiec jadam czesto justfit z owocami suszonymi oczywiscie z mlekiem, powinienem zjesc jeszcze bialko, czy zamiast jajek moge zjesc cos innego? serek wiejski np?
okolo 10 jak jestem w szkole - tu najczesciej pare bulek z szynka lub serem, to za malo, przyda sie jeszcze jakies bialko, co proponujesz?
okolo 13 - tu nie wiem co jesc, jestem jeszcze wtedy w szkole
16 - obiad, tu jem to co rodzice zrobia np. ziemniaki, jakas surowka + mięcho
18.30 posilek przedtreningowy - duzo pieczywa, jakis owoc (jak zjem duzo na obiad to przed treningiem nie dam rady wiecej jesc)
19.30 - 20.40 - trening
zaraz po jem jablko, 15 minut pozniej pije whey izolat pure 95,
o 21.15 robie koktajl z jaja, twarogu, mleko, jakis jogurt do smaku(za duzo chyba tych koktajli, ale po treningu nadal nie jestem az taki glodny)
przed snem znow pije izolat 95
Wiem, ze mam malo wegli, tluszczy, czytalem ze jak na rzeźbe to musi byc wegli i bialka 50/50, ale boje sie ze z rzeźby nie bedzie wtedy nic. Na mase jadlem ryz z jablkiem, makaron, kasza, teraz staram sie tego unikac i chcialbym jesc najwiecej bialka. Nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Mam jeszcze problem z tym, ze mam kiepski apetyt, czasem musze sie zmuszac, jak zjem duzo na obiad to potem jestem pelny do wieczora, co moge zrobic zeby wiecej jesc?
Jesli chodzi o trening to cwicze 6 razy w tyg:
pn bicek + klata
wtorek tricek + barki
sroda plecy + nogi
czw bicek + klata
piatek tricek + barki
sobota plecy + nogi
robie zawsze po 3 cwiczenia na kazda partie, zawsze po 5 serii, 20, 20, 2o, 20, 15 powtorzen, przerwy miedzy seriami do 30s, trening na prawde meczacy ale czuje jak piecze i to mnie cieszy. Brzuch robie zawsze po treningu, staram sie codzinnie. Aerobow poki co nie robie, gdyz nie mam sily isc pozniej na basen np. ale wiem ze one sa bardzo wazne. Tylko nie wiem czemu po takim ciezkim treningu nadal nie jestem bardzo glodny. Zalezy mi bardzo na rzeźbie. Prosze o pomoc jesli chodzi o trening i przy ulozeniu dobrej diety jesli bedziesz mial chwile. Z gory dziekuje Karol ;)

Zmieniony przez - kubaa94 w dniu 2013-01-27 19:18:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 867
Cześć Karolu.Mam takie jedno małe pytanko.Czy podczas robienia masy mogę ćwiczyć aeroby w dt czy w dnt. Ćwiczę aktualnie planem 4 dniowym Poniedziałek,Wtorek,Czwartek,Piątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
Cześć Karol,
W wielu swoich filmikach i odpowiedziach na pytania forumowiczów podkreślasz znaczenie treningu aerobowego po treningu siłowym. Trening ten ma zapobiec odkładaniu się zbędnej tkanki tłuszczowej na gdy jesteśmy na "masie".
Jednak samo "kręcenie aerobów" to spory wydatek kaloryczny, więc aby rosnąć przy dodatkowych np. trzech 20-minutowych treningach aerobowych w tygodniu, wypadałoby dodać powiedzmy 300 kcal do naszego dziennego zapotrzebowania. Czy zatem nie wyjdzie na to samo? Czy podczas wykonywania ćwiczeń aerobowych zamiast tłuszczu nie spalimy po prostu dodanej przez nas 300 kcalowej nadwyżki?
Bardzo proszę o wytłumaczenie tego zagadnienia.

Chciałbym jeszcze wiedzieć jakiej intensywności treningi aerobowe są w tym wypadku wskazane (w okolicach jakiego HRmax).

Pytam ponieważ bardzo słabo stoję z kondycją i chciałbym zacząć treningi Cardio. Kiedy będzie na to najlepszy czas? Przy redukcji, czy jednak na masie?

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Zmieniony przez - Michael90 w dniu 2013-01-27 20:52:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 579
witej. po 1 jak synek bo to jest najwazniejsze. mam 16 lat (od 15 stycznia) i cwicze juz od roku. dieta jakas tam jest zmienial plany i wszystko jak narazie masa i sila rosnie bardzo fajnie. moj problem natomiast lezy w klatce ale nie wiem czy bedziesz w stanie mi pomoc. mianowicie mam SZEWSKA KLATKE PIERSIOWA TJ. WKLESLA DO SRODKA. gdy nie cwiczylem nie bylo tego widac niestety teraz jest to widoczne. miesnie rozbudowaly sie po bokach dosc mocno do przodu natomiast na srodku miesnia nie ma. stosuje cwiczenia ktore bardziej angazuja srodek tzn. hantle suplinacja oraz sztanga wezej niz kazdy robi(taki sredni chwyt nieco szerzej niz szerokosc barkow). mam wklesly mostek bylem u lekarza ten powiedzial ze na operacje moja wada jest za mala i ze musze cwiczyc moze sie jakos wyrobi. jestem swiadom ze moja klatka nigdy nie bd idealna ale chcialbym jakos poprawic ten srodek aby klatka sie wyrownala.z przodu tego nie widac natomiast jesli popatrzymy z boku - MASAKIERA okropnie to wyglada. prosilbym Cie wiec o jakies cwiczenia na srodek klatki jak to wypchnac no ni wiem cos z tym zrobic. slyszalem zeby tez plecy dobrze cwiczyc bo to sie zrobilo od tego iz plecy mialem solabione w skkytek czego barki poszly do przodu. jeszcze raz prosze cie o pomoc. pozdrowienia dla calej rodzinki zony synka Stasia oraz dla Ciebie.

Zmieniony przez - maniekbar w dniu 2013-01-29 18:21:30

Zmieniony przez - maniekbar w dniu 2013-01-29 18:22:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2187 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9227
świetna technika, jedynie w cable wyżej podnoś ramiona, a na dole ugnij łokcie i przyciągnij drążek do pasa łącząc łopatki i przy wiosłowaniu u góry łącz łopatki a na dole je rozciągaj opuszczając barki. szacun za technikę, niech masa będzie z Tobą

zrobiłbym przerwę w śr i dodał trening w sb. bardzo dobry plan, ćwicz też większymi ciężarami 10-6 powtórzeń. jeżeli chodzi o bicepsy to trzeba być wytrwałym, postaw na technikę, ale pamiętaj, że to też kwestia genetyki.

najlepiej jeżeli nauczysz się ćwiczyć intuicyjnie. plan jest ok ale zmieniaj co trening kolejność ćwiczeń ilość powtórzeń i same ćwiczenia.

obowiązkowo wrzuć to ćwiczenie do swojego treningu

nie ma to znaczenia czy ubierzesz się cieplej. to tylko pot, a żeby zredukować tłuszcz to trzeba się trochę pomęczyć. zawsze bcaa przed aerobami a po najlepiej płatki owsiane i białko.

wszystko można, jeżeli już tak bardzo potrzebujesz to zrób to co 1-2 tygodni. tylko procesy tlenowe 60-75%

kolejne odpowiedzi niebawem

Get fit...
Be fit...
Stay fit!

www.zostanfit.pl
www.my-gym.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150
cześć karol! czy mógłbyś zweryfikować mój plan ?
PONIEDZIAŁEK
klatka piersiowa 4 ćwiczenia po 3 serie
WTOREK
wolne
ŚRODA
biceps 3 ćwiczenia po 2 serie
triceps 3 ćwiczenia po 2 serie
CZWARTEK
plecy 4 ćwiczenia po 3 serie
PIĄTEK
wolne
SOBOTA
nogi 3 ćwiczenia po 4 serie
barki 3 ćwiczenia po 4 serie

plus jeszcze po każdym treningu brzuch 2 ćwiczenia po 3 serie

Czy ten plan jest dobry? Cy może byś coś zmienił?
Dzięki za poradę
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening przód/tył.

Następny temat

Dziennik Trenigowy Tomasz Bobrowski

WHEY premium