SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad - ocena techniki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 155
Siady do oceny. 1,5 miesiąca redukcji, czuć, że siła już nie ta i się pomyliłem w liczeniu bo miało być x10. Doł mógłby być wolniejszy i zastanawiam się czy przeprostu nie robię. Pzdr.



?si=MYToS-jj0VVD_t7e
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 909 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10912
Przysiady fajnie ten martwy faktycznie chwyt bym też zmienił. I ciekaw jestem jak wygląda to bokiem bo z tego ujęcia mam mieszane uczucia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160496 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234595
Witaj.
Ogolnie nie wyglada calosc zle. Faktycznie nieco zbyt mocno strzelasz z tego kolana. Zostaw sobie nieco zapasu przed pelnym wyprostem, bo robiac tak mocny strzal bedziesz rozluznial czowki i trzyal calosc na stawi ciezaru plus jeszcze bedziesz musial wyhamowac ped wiezadlami. Glebokosc spoko. Ja osobiscie bym tam mocno nie wypychal tez lokci w tyl, lekko jednak je schowal, takie wysuniecie mozna zastosowac jak walczymy o ostatnie powtorzenia by dokonczyc ruch. Jednak do serii roboczej nie ma potrzeby az tak je wypuszczac
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Tak jak Tomek napisał, całkiem niezły siad.
Nie ma co szukać dziury w całym
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 155
Dzięki chłopaki, porobię sobie trochę mniej powtórzeń x8 i pobawię się bardziej technicznie. Nie chcę schodzić z ciężaru bo mój facik będę spalał jeszcze długo i wiem, że siłą pójdzie w dół prędzej czy później, a że większość czasu leciałem na 10/12 powtórzeń mniejsza ich ilość może będzie fajnym urozmaiceniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 53 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 625
Jak dla mnie bardzo w porządku. Przed redukcją też mogłem więcej, ale u mnie też codzienne bieganie na czczo miało swój efekt. Co mogę poradzić, to pod koniec redukcji zastąpiłem poranne bieganie dłuższym szybkim chodzeniem. Czyli 30 minut biegania zastąpiłem godziną chodzenia (potem doszła jeszcze kamizelka obciążeniowa). Polecam. Jak dla mnie jest większy efekt palenia tłuszczu. Z tego, co niby można wyczytać, to szybkie chodzenie ogólnie spala mniej kalorii, ale więcej idzie z tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Rzeczywiście należy zgodzić się z wypowiedziami kolegów powyżej, jak i z Twoją. Technika wykonywania przysiadu wygląda dobrze i jak najbardziej z obciążeniem raczej bym nie schodził w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Oczywiście na tyle, ile będzie to możliwe. Zdecydowanie warto jest w tym okresie zachować jak najwięcej siły. Do pewnego momentu oczywiście nie będzie to możliwe. Wtedy należy pomyśleć o zakończeniu cyklu treningowego i wprowadzeniu strategicznego roztrenowania, oraz diet break.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 155
Dzięki za opinię, wezmę do serca zwłaszcza z tą diet break. Dorzucam jeszcze dwa filmiki z przysiadów przednich i MC. Wolę tutaj, żeby nie zaśmiecać:









W MC odrazu widać, że głowa ma iść z ciałem a nie sterczeć - coś jeszcze?


Zmieniony przez - Peregrino w dniu 07/04/2024 1:03:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Fronty wyglądają dobrze.

W MC ta głową wcale nie jest takim problemem. Osobiście spróbowałbym startować z biodrem tak z 2 cm niżej. Jak sztanga minie kolano wtedy mocno wpychasz biodro w środek ciężkości.
Ale ogólnie ten ciąg nie jest wcale zły. Nawet bym powiedział, że jest dobry.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
może mi się wydaje ale jak wstajesz nogi/kolana Ci do środka się nie schodzą?

W mc nie ma sensu robić przechwytu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 155
Rzeczywiście, nie widać tutaj ale nie schodzą. Dawno Mc nie robiłem bo już kilka latek to sobię wezmę do serca rady. No i nachwyt :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Rzeczywiście, w przypadku przechwytu w martwym ciągu, to może łatwiej jest wykonać ćwiczenie z większym obciążeniem, ale niesie to za sobą pewne ryzyko i możliwe konsekwencje. Między innymi to, że jeden z barków jest inaczej ustawiony i zawsze będą w tej sposób oddziaływały na niego inne siły. Drugą kwestią jest to, że dłoń w przechwycie generuje większe ryzyko zerwania bicepsa. Trzecią kwestią jest brak angażowania w ten sposób mięśni przedramienia i wzmacniania chwytu. Myślę, że nie warto w ten sposób wykonywać ćwiczeń.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu - porady

Następny temat

Plan treningowy dla 14 latka

WHEY premium