SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad - ocena techniki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 75 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 413
Cześć, przesyłam nagranie z prośbą o ocenę techniki, czy cały ruch jest dobrze wykonany? Czuje trochę plecy po wykonywaniu stąd też zastanawiam się czy nie ma jakiś błędów technicznych.

class="link" target="_blank">Nagranie z przysiadów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Tragedii nie ma. Jest to całkiem niezły siad. Tempo mogło by być "lepsze" i mógł byś lepiej kontrolować ciężar.
Są moim zdaniem 2 kwestie:
- Kwestia napięcia całego gorsetu mięśni w okolicach brzucha. Braceing by się przydał.
- Kwestia tego, że jak zauważysz od 4 powtórzenia wychylasz się do przodu. Sztanga odchodzi od środka ciężkości i prawdopodobnie przez to czujesz plecy, bo musisz się ratować. Żeby to naprawić musisz "rozczapierzyć" palce u nóg na boki i wbić je w podłogę jak orzeł wbija szpony. W momencie kiedy ciągnie Cię do przodu możesz jeszcze delikatnie wypuścić kolana do przodu co pomoże Ci wejść pod sztangę.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć. Ja też zwróciłbym uwage na lepsze tempo , bardziej kontrolowany ruch i widac też ze podczas wstawania odrywa Ci się pięta, przenosisz cięzar na palce , a jednek mimo wszystko powiniennes wstawać / pchać ciężar z pięt , no i to co wyzej wymienione wiadomo a tak to generalnie ten przysiad nie wygląda źle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 75 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 413
Jeszcze pytanko, czy to że mam łokcie z tylu a nie pod sztangą jest okej? Czy jednak powinienem je na siłe wkręcać pod tą sztange? Slyszałem też o metodzie żeby spróbować złamać sztang jakbyśmy ją chcieli wygiąc przed siebie w celu ustawienia lepiej łokci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Nie jest źle ale schowaj łokcie pod sztange bardziej bo masz do tyłu a przez to tez ciagnie cię bardziej do przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie widzę dokładnie z tej perspektywy. Lepiej jakbyś nagrywał pod kątem. Nie widać w ten sposób chociażby rozstawu nóg i ułożenia sztangi. Wydaje mi się, że jest ona trochę za wysoko. Bardzo blisko karku. Dlatego też trudniej może być Tobie utrzymać napięcie całego korpusu. Być może również za słabo trzymasz brzuch, lub po prostu masz za słabe mięśnie głębokie brzucha.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_mięśni_głębokich__najważniejsze_ćwiczenia_core,_których_nie_robisz_-a4465.html

Warto również zwrócić uwagę na tempo w fazie negatywnej. Jest dość szybkie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening, a praca fizyczna

Następny temat

Plan treningowy ocena

WHEY premium