SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Protokół PePoNa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 67251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
od zeszlego czwartku nie robilem wypisek, jestem troche podlamany bo przez dolegające mi biegunki mam deficyt energi i spadki motywacji w tym tygodniu
piatek - sobota- niedziela byly beztreningowe na silowni. w piatek rano trenowalem mma oraz w niedziele wieczorem.
w sobote i niedziele jadłem nieczysto tzn nie mialem "michy zrobionej" bo nie mialem warunkow w kuchni, spedzilem ten czas w trasie "za kółkiem" oraz "w gosciach". bylem na uroczystosci rodzinnej i ładowalem kcal do oporu, cierpiac przez to biegunkami.. proszku zasadowego nie zabralem, a kapusty kiszonej i kefiru nie pilem. widocznie musze to wlaczyc na codzien do odzywiania w jeszcze wiekszych ilosciach. W tym tygodniu nie staralem sie za wszelka cene gonic kcal tylko unormowac funkcjonowanie organizmu, ale jeszcze sie nie udalo. po weekendowym obżarstwie wygladalem jak balon. organizm przez biegunki zaczal "ciagnac" wode do tego mnostwo glikogenu i zatracilem zupelnie widok "kratki" na brzuchu. dzis, w srode juz wrocilo do normy, ale nie zaczne kolejnego ladowania bez unormowania procesu wydalania... jem czysto, ale to za malo. Proces odbudowy flory bakteryjnej wymaga czasu...
waga utrzymuje sie mniej wiecej taka co tydzien temu, nic dziwnego bo jak nie wchlaniam tysiecy kcal to samo sie nie zrobi.. masa musi poczekac.

Dzis wolne, jedziemy z ukochaną do Sopotu na spacer. Milego dnia wszystkim!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104143
Zastanów się nad probiotykami. W jakimś opracowaniu przeczytałem, że bakterie z produktów fermentowanych docierają do jelita w ilości ~5%. Reszta ginie w kwaśnym środowisku żołądka. Ja biorę od ok 5 tyg probiotyki ze Swansona i zauważyłem znaczną poprawę w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Ważne jest aby je brać między posiłkami popijając dużą ilością wody. Potem posiłek z błonnikiem, który pozwoli bakteriom się namnażać. Na pewno nie rano na czczo bo wtedy środowisko w żołądku jest najbardziej kwaśne. Możesz jeszcze pić piołun, miętę itp.

Ale mam zasadnicze pytanie - po co kontynuować taką dietę, skoro w jednoznaczny sposób wpływa negatywnie na Twój organizm? Wydaje mi się, że bilans jest raczej ujemny.

PS Miłego relaksu ;)

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem podobnie przy podbiciu kalorii, tylko zamiast dołem wyłączało żołądek i szło górą. Łapałem tak masakryczne odwodnienie, że po tygodniu był grany szpital przez trzy dni pod kroplówkami.

Piję od jakiś pięciu miesięcy ten proszek zasadowy (smak taki jakby lekko metaliczny) do tego szamię hepatil complex, jakieś apteczne probiotyki (trzeba też uważać, bo niektóre nie podchodzą i można sikać nie tym co trzeba...), czarny pieprz, kefir. Podbiłem aktualnie kaloryczność na 6 tys i już praca jelit się uregulowała. Życzę wiec powodzenia bo tutaj trzeba czasu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
dzieki za rady, wezme pod uwage

30maj czwartek
caly dzien poza domem, wolne od pracy.. pojechalem a kobieta do Sopotu a pozniej do Gdyni na spacering :)

odzywianie
1. omlet z 4jaj 100g platkow owsianych 30g orzechow wloskich, 50g rodzynek i 30g masla orzechowego
2. 170g miesa z indyka + 100g ryzu + 300g brokul
3. salatka(salata lodowa, papryka, pomidor)200g z kurczakiem 100g
4. 170g miesa z indyka + 100g ryzu + 300g brokul
5. po treningu 25g izolat QNT METAPURE
6. 170g miesa z indyka + 100g ryzu + 300g brokul
7. mala pizza capriciosa

trening: MMA ciezkie 2godziny :)

31maja piatek
wolne od treningu, tak jak w weekend. Obolaly jestem strasznie. waga 103,6kg rano. Bilans ostatniego tygodnia to -0,1kg na pewno z powodu zbyt niskiej podazy kcal(celem znormalizowania wchlaniania) i problemow z trawieniem. Z drugiej strony znacznie sie poprawila sylwetka jakosciowo, wiec moge sie pokusic o stwierdzenie ze progres jest(sila wzrasta). Treningowo na spontanie wyszlo bardzo duzo treningow MMA ale jak "chce mi sie" to stwierdzilem ze teraz, "poza sezonem startowym" moge sobie pozwolic na przyjemnosci :) Przede wszystkim przyjemnosc i frajda z treningow w obecnym okresie sie liczy:) pozniej pewnie bedzie tylko silownia wiec nie bedzie czasu na takie rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 854 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19297
Zawsze (od kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem na forum) mi się podobała Twoja sylwetka (no homo ). Z tego co pisałeś to zawsze trzymałeś miskę, do słodkiego nie ciągnie?
Stosujesz słodziki w swojej diecie?

Mam zamiar przetestować kefir i kapustę kiszoną w celu poprawienia wyglądu skóry na ciele. Myślisz, że zjedzenie kefiru z płatkami albo zmiksowanego ze słodzikiem/owocami może zniweczyć rezultat ;)?

Będę śledził, powodzenia w dążeniu do celu ;)

Zmieniony przez - Kuba_94 w dniu 2013-06-02 15:15:49

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Kuba_94
do słodkiego nie ciągnie?



Przecież jednym z założeń dietetycznych Pepona było ładowanie kcal do oporu, słodyczy również. Przeczytaj temat od początku.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 854 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19297
Chodziło mi o to czy nie ciągnęło kiedyś, jak trzymał miskę raczej czysto ;)
Pytanie o słodzik również jest o przeszłość ;)

Zmieniony przez - Kuba_94 w dniu 2013-06-02 17:18:21

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
02.06 niedziela
wolne od pracy i treningu . bylem na meczu w gdansku i caly dzien na spontanie bez robienia michy, jadlem steka, tortille z mc bez sosow, tortille z kfc, kurczak z makaronem sojowym z rest. pekinskiej...

03.06poniedzialek
zmniejszylem ilosc kcal. przez biegunke utrzymujaca sie 5-6dni mam problemy skorne, co wymusilo na mnie zmiane jedzenia na low carb i niskokaloryczna. miesa jem 500g dziennie i warzywa oraz kapustke kiszona do posilkow i kefiry, poza tym 4jaja i bialko
mimo wydawaloby sie niskiej podazy kcal trening nóg udał sie super, ide w gore z obciazeniami i bylo ciezko, fajna intensywnosc

04.06 wtorek
posilki j/w w teorii low carbowo bialko 500g miesa i warzywa z kapusta kiszona i kefirem oprocz tego zjadlem paczke HITów o smaku kawowym i herbatnikow holenderskich polslodkich
bylem na ciezkim ponad 2h treningu mma, tym razem na widelcu byl grappling z Zbigniewem Tyszką, najlepszym polskim grapplerem, trenerem m.in. Oskara Piechoty ktory walczył w MMATTACK 3 i tak jak on maja pasma zwyciestw. Wymeczony i obolaly ale zadowolony

05.06sroda
jedzenie j/w wczoraj nie bylo biegunki, nie bylo wogole odwiedzin w wc dzis juz normalnieje wydalanie(poranna toaleta) nie ma sensu sie wazyc po tych ekscesach, zwaze sie jak zaczne jesc normalnie czyli w mega dawkach, mam przygotowane enzymy ktore wlacze w suplementacje

dzis w planach kolejny trening mma 2h poki nie dojde do siebie z trawieniem to pojde w strone mma bo przyjemniejsze na ta chwile a jak zwieksze drastycznie kalorycznosc to wracam z impetem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3490
jakie masz problemy skorne? czyzby przez duza ilosc weglowodanow pojawilay se pryszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
przez niestrawialność pokarmów i w zwiazku z tym wyrzut toksyn przez najlatwiejsza droge transdermalną. a ze jestem alergikiem i wiele rzeczy mnie uczula i mam sklonnosc do problemow skornych to inna sprawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na jaki trening zmienić aby był ciągły PROGRES ?

Następny temat

Hipertrofia Funkcjonalna Dla Sportowców

WHEY premium