SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę planu treningowego ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 671

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

66

Wzrost

180

Cel treningowy

Siła, masa, wytrzymałość.. :)

Staż treningowy na siłowni

na siłowni około roku, ale do niedawna, nie był to stały plan treningowy

Uprawiane inne sporty

uczę się skakać na skakance ( kondycja). Poza tym nic, tylko kulturystyka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia, w domu sztangielki 5kg, 3kg, 1kg

Dieta

Brak stałej diety, ale odżywiam się zdrowo. Piję praktycznie tylko wodę ( do posiłków mleko) I praktycznie codziennie jem takie rzeczy jak ryż, kurczak itp.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak przeciwwskazań, ostatnio robiłem sobie badania, wszystko OK

Zażywane suplementy

nie zażywam

Ostatnio przerabiany plan

Dla początkujących by Mawashi

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Wyciskanie na ławce leżąc: 74kg ( 2 miesiące temu) Aktualnie, nie sprawdzałem ile wycisnę maxymalnie.
Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, tak jak pisałem w temacie, proszę o ocenę planu treningowego. Jest to trening obwodowy.

1. Wspięcia na palce jednonóż z obciążeniem 12kg 12-15 powtórzeń na jedną nogę. ( łydki)
2. Prostowanie nóg w siadzie z obciążeniem 41kg 12-15 powtórzeń ( uda)
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego w siadzie do klatki piersiowej, z obciążeniem 41kg 12-15 powtórzeń (plecy)
4. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę, z obciążeniem 12,5kg na jedną rękę 12-15 powtórzeń ( klata)
5. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia z obciążeniem 20kg 12-15 powtórzeń ( barki)
6. Uginanie przedramion ze sztangielkami w siadzie ( z ,,supinacją" nadgarstka) z obciążeniem 10kg na jedną rękę 12-15 powtórzeń na jedną rękę ( biceps)
7. Pompki w podporze tyłem bez obciążenia 15-20 powtórzeń ( triceps)
8. Uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie z obciążeniem 5kg na jedną rękę 12-15 powtórzeń (przedramiona-prostowniki nadgarstków)
9. Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie z obciążeniem 5kg na jedną rękę 12-15 powtórzeń ( przedramiona- zginacze nadgarstków)

To na tyle, liczbę obwodów zwiększam co dwa tygodnie ( na razie to jedynie 3 obwody). Ćwiczenia wykonuję w Poniedziałek, środę i piątek. Proszę o konstruktywną krytykę

Nie mam w tym treningu nic na brzuch, ale co dwa dni robię ABS, więc nie uznałem za stosowne dawać coś na brzuch w treningu obwodowym.

Jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać oddzielnego tematu: Lepiej ćwiczyć jeszcze przez półtorej miesiąca tym planem, czy dodać trening B? W praktyce, wyglądało by to tak:

Pon: Plan Treningowy A ( który tutaj opisałem)
Środa: Plan treningowy B ( Jakiś sobie znajdę)
Piątek: Plan treningowy A
Następny poniedziałek: B
Następna środa: A
I tak dalej.. i tak dalej. Podobno mięśnie przyzwyczajają się do ćwiczeń, stąd to pytanie :)

Zmieniony przez - GodOfTheArena w dniu 2012-07-21 15:36:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
przeczytaj i zastosuj:

najwazniejsze tematy-elementarz nowicjusza:

traktor71:
https://www.sfd.pl/Ocena_planu-t872077-s2.html#post7

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
traktor71
przeczytaj i zastosuj:

najwazniejsze tematy-elementarz nowicjusza:

traktor71:
https://www.sfd.pl/Ocena_planu-t872077-s2.html#post7



Dzięki, ale według tego co do tej pory przeczytałem, musiałbym zmienić praktycznie cały swój plan treningowy, na co nie mam ochoty. Podoba mi się plan który mam, rozwija on wszystkie partie mięśniowe. Prosiłem jedynie o wytknięcie błędów które popełniam lub ewentualnie o korektę, ale nie o zmianę wszystkiego, co sobie ustaliłem Masz SOG'a, bo napracowałeś się żeby spisać ten rząd ,,przykazań", ale jednak byłbym wdzięczny gdybyś Ty, lub ktokolwiek inny, sumiennie ocenił mój plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
GodOfTheArena nie układaj planów jak się na tym nie znasz, przeczytaj uważnie linki od Traktora, wolisz trenować czymś, co nie przyniesie wielkich efektów, ale będzie "Twoje" czy treningiem, który efekty przyniesie dobre? Jak dla mnie lepiej schować swoją dumę na bok i słuchać starszych, doświadczonych osób które wiedzą co mówią, niż tracić czas - bo Twój "trening" będzie stratą czasu.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Xyron
GodOfTheArena nie układaj planów jak się na tym nie znasz, przeczytaj uważnie linki od Traktora, wolisz trenować czymś, co nie przyniesie wielkich efektów, ale będzie "Twoje" czy treningiem, który efekty przyniesie dobre? Jak dla mnie lepiej schować swoją dumę na bok i słuchać starszych, doświadczonych osób które wiedzą co mówią, niż tracić czas - bo Twój "trening" będzie stratą czasu.


Dobra, pomijając dumę.... mój trening nie powinien być stratą czasu. Jest to przerobiony trening Mawashiego. Składa się głównie z ćwiczeń, które wymienił. Mawashi na pewno nie jest amatorem, a drobna zmiana ćwiczeń, nie powinna z jego planu czynić ,,straty czasu". Proszę, to jest plan, który opisał Mawashi:
1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)12-15 powtórzeń
2a) Wspięcia na palce obunóż 15-20 powtórzeń
3a)Przysiady klasyczne bez obciążenia (m. ud) 15-20 powtórzeń
4a)Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło (m. pleców) 10-12 powtórzeń
5a)Pompki na kolanach 12-15 powtórzeń
6a) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz (m. naramienne) 10-12 powtórzeń
7)Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń
8a)Pompki w podporze tyłem (m. trójgłowe ramion) 12-15 powtórzeń
9a) Uginanie nadgarstków z obciążeniem (m. przedramion)

Jak widzisz.. zastąpiłem przysiady ( Gdyż mając dostęp do sprzętu, robienie przysiadów jest zbędne). Zastąpiłem również podciąganie na drążku, ale pomiędzy wyciągiem górnym a drążkiem, nie ma aż tak ogromnej różnicy. Ostatnim ćwiczeniem które zmieniłem, są ,,pompki na kolanach". Pompki robiłem dużo wcześniej, siłę klaty mam dużą. Więc potrzebowałem czegoś trudniejszego, a ćwiczenia ze sztangielkami wydały mi się doskonałym pomysłem. I jeszcze coś.. tym treningiem ćwiczę już dwa tygodnie, i zdecydowanie efekty przynosi, więc nie wmawiaj mi, że jest zły. Rozumiem że niektóre ćwiczenia można zastąpić czymś lepszym, ale żeby od razu przekreślać cały plan... przesadzasz.

Zmieniony przez - GodOfTheArena w dniu 2012-07-21 17:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nikt nie podda mojego planu korekcie....? :'-(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
chlopak,czego Ty chcesz?

dostales wszystkie info,aby taka korekte zrobic samodzielnie,ale....

Dzięki, ale według tego co do tej pory przeczytałem, musiałbym zmienić praktycznie cały swój plan treningowy, na co nie mam ochoty. Podoba mi się plan który mam,

wiesz lepiej,masz juz gotowa koncepcje-co robic,it'd....
WIEC CWICZ! i nie zawracaj gitary.


ZAMYKAM TEMAT.

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Plan na mase kolejny etap>!!WAŻNE!!

Następny temat

Piłkarz wybiera się na siłownie ....

WHEY premium