SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nierosnącymi ramionami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
albo to jakas marna prowokacja, albo ty naprawde jestes frycek suchoklates
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Kolego,to jest dział dla zaawansowanych.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-03-10 16:05:15

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 376 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2630
za dużo serii na mięśnie ramion, czy dobrze widzę że w niektórych seriach (np. uginanie ze sztangą szeroko) nie stosujesz progresji? Trochę (łagodnie mówiąc) zbyt mało żelastwa dźwigasz, zwiększ ciężar, 18kg sztangą na biceps po 2 latach to można serie rozgrzewkową zrobić a nie serie właściwą


Zmieniony przez - beomzw w dniu 2012-03-11 13:43:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 694
widzę, że oczywiście jak zwykle nie można liczyć na pomoc, tylko na krytyke, ocenianie, a nie prosiłem o to, nie lcizac bodjze 3 osob. ok, przyznam ze temat zalozylem w zly dziale, bo te 2,5 roku, to nie jest staz ciagly, tylko od kiedy psozeldme pierwszy raz na silownie, a chodzilem dosyc w kratke, uzbierąłoby się pewnie mniej niż rok chodzenia łącznie, z licznymi przerwami. jeśli ktoś byłby tak miły jeszcze doradzić mi dokładnie jak powinienem ćwiczyć biceps, oraz triceps, w koncu on jest wazniejszy, to bede na rpawde wdzieczny, a osoby chcace dorzucic swoje 3 grosze nt tego z epowinienem rbac wiecej, ze jestem leniwy, chudy, bla bla bla, i inne tego typu komentarze ktore szczerze mowiac malo mnie interesuja prosiłym o powstryzmanie sie, bo nie o to prosiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
próbowałeś od czasu do czasu cykle z super seriami ? mi to pomogło .... mogło dojść do stagnacji ... i nic nie poradzisz . staraj sie czesto urozmaicać ćwiczenia manipulować seriami, ciężarami , np w pierwszym tygodniu na modlitewniku 4 serie ale np ilość powtórzeń 8 ze zwiekszaniem cięzaru a w następnym tygodniu 3 serie po 10 powtórzeń . Każdy człowiek jest inny i może byc tak że Ty akurat potrzebujesz czesto zmian w planach . mam nadzieje ze cos pomogłem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Superserie dla poczatkujacego........

Zlap czlowieku atlas od anatomii zobacz jakie miesnie sa w ramionach i pod wplywem jakiego ruchu sa najbardziej aktywne. Bo jak mamy mowic o kompleksowym rozwoju ramion, to pozbawiasz je wlasnie 2/3 potencjalu takim planem, duzo zaniedban. Poza tym do innych cwiczen tez sie przykladaj, skoro wazysz 86kg i dzwigasz tak malo to na pewno nie wplynie to w zaden sposob pozytywnie na budowe masy miesniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 694
chciałem zwrócić uwagę, że te 9kg złapałem w 9 tygodni, więc siła chyba nie mogła mi aż tak amsakrycznie skoczyć, ale wzrost siły widzę, poza ćwiczeniami na biceps. czy mógłbyś mi pomóc jakoś zmienić ten plan? albo ktokolwiek inny? byłbym bardzo wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 686
Antos chciałem zauważyć że temat jest w dziale "zaawansowani " wiec nie traktuje go jako początkującego :) aadriann zaraz cos rozpisze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 376 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2630
zrób tak: rozgrzewka prostą sztangą, lekki ciężar 2 serie mogą być tym samym ciężarem po 20 powtórzeń, między tymi seriami góra 20s przerwy - dobierz ciężar tak żebyś zrobił te serie nie męcząc się i nie tracąc energii, to ma rozruszać staw i podnieść temp w mięśniu

Potem robisz 3serie ciężkie 10-8-6 powtórzeń, z zegarkiem w ręku nie więcej niż 1:30min przerwy.
3 serie izolowane, naprzemienne uginanie ramion siedząc na ławce skośnej, tu masz dobrać taki ciężar żebyś to zrobił dobrze technicznie, żebyś w punkcie krytycznym mógł dopiąć biceps, opuszczasz dwa razy wolniej niż podnosisz, bardzo wolno 12-10-8 powtórzeń,ok.minuty przerwy
Ostatnie ćwiczenie dopompowujące- możesz zrobić na wyciągu dolnym, możesz młotki, osobiście robiłem uginanie jednej ręki z odważnikiem kulowym (jest inaczej niż hantlą bo środek ciężkości jest dalej od dłoni) 14-12-10, mocno dopinasz biceps na szczycie, ręka zwisa swobodnie nie opierając o kolano, łokieć przy zginaniu lekko w przód,nie więcej niż minuta przerwy

we wszystkim stosuj progresje ciężaru

Zmieniony przez - beomzw w dniu 2012-03-11 23:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 376 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2630
dobrze rozgrzej przedramię żebyś przy tych cięższych seriach nie nabawił się kontuzji, w tych seriach możesz się lekko bujać z ciężarem ale musisz bardzo wolno opuszczać ciężar, 3 razy wolniej niż podnosisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Fbw

Następny temat

FBW/inny trening BEZ NOG - kontucja PILNE

WHEY premium