SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z barkami

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2090
Cwicze na siłowni juz od ponad 3 lat, lecz ostatnio miałem 5-cio miesięczną przerwę i dopiero się rozkręcam.
Z treningu na trening widać efekty lecz martwią mnie barki, wszystko ruszyło do przodu a barki stoją w miejscu.
Jest coś takiego czym mogę poprawić efektywność ćwiczeń braków ? na co powinienem zwracać szczególną uwagę przy ich ćwiczeniu ? Z tego co mi wiadomo barki aby rosły potrzebują ruchu, czyli większa ilość powtórzeń w seriach tak ?

Powiedzcie mi czy ten plan bedzie ok ?
- wyciskanie sztangi zza głowy siedząc (16-14-12-10)
- wznosy hantli bokiem (wylewanie) (12-10-8)
- unoszenie hantli na boki w opadzie (14-12-12-10)
- unoszenie sztangi przed siebie (14-12-12-10)
- szrugsy (14-12-10-8)

Proszę o poradę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA_ALBO_BAN_!!!-t501693.html

Wypełnij.

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Ten plan to maraton dla barków...
Ja jestem z barków bardzo zadowolony, wręcz ostatnio zaczynam dostrzegać dysproporcje w stosunku do ramion I zastanawiając się dlaczego tak się dzieje doszedłem do wniosku, że nigdy nie zależało mi na specjalnym rozroście barków, przez co nie katowałem ich nadmiernie, nie obciążałem itp. Przez łapy zawsze byłem sfrustrowany, więc nie raz dawałem im w dvpsko ile wlezie i tu chyba pies jest pogrzebanym. Barki trenując spokojnie, nienerwowo rosły sobie w najlepsze. Oczywiście zmieniałem plany wielokrotnie, w tym z ilością dochodziłem do 25 powtórzeń i jak najbardziej polecam.
Moja propozycja jest taka:

- wyciskanie hantli 15/12/10/8
- unoszenie hantla leżąc bokiem na ławce skośnej 4 x 18-15 (moje ulubione ćiczenie - robiąc ostatnie powtórzenia ma palić ! )
- podciąganie sztangi do brody 12/12/10/10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27328
ja ze swej strony polecam wyciskanie siedząc sztangi do czubka głowy, jakie polecał kiedyś Wodyn. Siła bardzo dobrze idzie. powtorzenia standardowe, max 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Z własnego doświadczenia wiem, że problem z rozrostem barków w głównej mierze tkwi w złej technice. Sam trenował przez 6 lat, wszystkie grupy do przodu, ale barki były do kitu. Co mi pomogło? Przede wszystkim przy wznosach bokiem i w opadzie trzeba mieć łokcie wycelowane w sufit. Przy wyciskaniu hantli prowadź hantle zaznaczając trójką w powietrzu, a na końcu ruchu starać się, aby mały palec były wyżej niż kciuk.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
ja na barki nie narzekam ale potrzebna jest dobra technika . ja gdy robie barki to zwiększam co serie naklad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Też myślałem, że mam dobrą technikę, dopóki z 15 przy wznosach bokiem musiałem zejść na 8

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
nakłéad jedynie zwiększam w wyciskaniu z przed głowy i zza głowy unoszenie ramion robie jednakowym nakładem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
yyyyy.... ale o co kaman? Co to za jednostka "nakład" i co ma do tego fakt, że przy wznosach nie zwiększasz ciężaru?

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Wznosy są chyba najgorzej technicznie robionym ćwiczeniem na siłowni, przynajmniej według moich obserwacji. Sam taką samą drogę przeszedłem co Ty MASS, dokładnie z 15 na 8! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Autor nie wykazuje zainteresowania tym tematem-więc chyba dalsza dyskusja podchodząca pod spam-nie ma sensu.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-01-24 15:55:21

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT czy FBW - co lepsze przy redukcji ???

Następny temat

Rozpiętki na bramie - dolny obszar klatki

WHEY premium