SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o porady dla bardzo początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 165
Witam wszystkich,

Właśnie zaczynam (ponownie) przygodę z treningami. Po 10 latach żarcia co popadnie i praktycznie zerowej aktywności fizycznej przyszła pora żeby się trochę za siebie wziąć.
W czasach licealnych i na studiach regularnie cwiczylem (sporty walki + siłownia) z całkiem całkiem rezultatami bez suplementacji a potem jakoś tak poszło z górki że posadzilem dupe przed tv.
Głównie chodzi mi o wzmocnienie mięśni i spalenie tłuszczu. Siłownia nie wchodzi w grę ze względu na odległość i brak czasu. Ćwiczę w domu, narazie 20 minut dziennie z wysoką intensywnością bez sprzętu wykorzystuję swój ciężar ciala(zero przerw między ćwiczeniami) jak mam zakwasy to lecę aeroby/cardio.
Dietę zmieniłem na zdrowsza (duzo warzyw i owoców, pelnoziarniste makarony, dużo kuraka i ryb, raz w tygodniu wolowina) zjadam w okolicach 2000-2200 kalorii dziennie przy wzroście 171cm i wadze 78kg.
Nie wiem jakie są proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów.
Co byście polecili?
Czy te 20min dziennie wystarczy żeby zacząć spalać tłuszcz? Dodam że prace mam raczej aktywną, może nie do końca fizyczną ale wiekszosc czasu spędzam stojąc/chodząc.
Mięśnie jakieś jeszcze mi zostały ale narazie schowane są pod ciepła kolderka z tłuszczu.
Może jakaś suplementacja?
Dzięki wielkie za info.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Kania2504
ronie220
Zacznij od 2500 kcal, bo dwa tysiące to moze być jednak za malo.


Chyba masz rację, będę musiał dokładniej przeliczyć moje zapotrzebowanie kaloryczne.
3 kg spadku w tydzień to chyba trochę za dużo, co uważacie?


Na początek ok ale później ten spadek musi nieco wyhamować. Tak jak Ronie pisze na początku leci woda, glikogen

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Trudno co kolwiek napisać nie znając konkretów, tak naprawdę to nie napisałeś żadnych szczegółów

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 165
anubis84
Trudno co kolwiek napisać nie znając konkretów, tak naprawdę to nie napisałeś żadnych szczegółów


O jakie konkrety chodzi?
Sorry ale jak już wcześniej pisałem jestem w tym temacie całkiem zielony. Jak dawno dawno temu cwiczylem to nie stosowałam żadnej diety, suplementów czy konkretnego planu treningowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Wiemy tylko że trenujesz 20 min dziennie ale co i jak, co do odzywiania ok 2200 ale co i jak jaki proporcje, jak komponujesz posiłki wtedy by mozan coś napisać co zmienić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ile masz aktywności fizycznej oprócz siłowni? Jaki szacowany poziom tłuszczu?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Nie podałeś za wiele informacji o sobie, a warto by było zobaczyć jak trenujesz i jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne.

Podstawy są ok czyli zacząłeś się ruszać i poprawiłeś swoje odżywianie. A jakiś sprzęt poza masą ciała możesz sobie zorganizować?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 165
Znalazłem kilka kalkulatorów online i wyszło mi średnio 21% tłuszczu i dzienne zapotrzebowanie kaloryczne w okolicach 2400 kalorii.
"Trenuję" 6 razy w tygodniu.
Mój trening na abs: sorry nie znam dokładnych nazw poszczególnych ćwiczeń
1.pajacyki 1minuta
2.unoszenie kolan do lokcia po przekątnej stojąc 1 minuta
3. Russian twist 1minuta
4. Hill climber 1minuta
5. Brzuszki 1minuta
6. Plank 1minuta

Robię 3 takie serię bez żadnych przerw, z największą jak mogę intensywnością i staram się wszystkie ćwiczenia wykonywać dokładnie.
Na koniec jeszcze parę minut rozciągania cobra stretch, mostek.

Przykładowe menu
Śniadanie
Pieczywo razowe + smarowidlo + chuda wędlina + pomidor
Obiad
Pierś z kurczaka pokrojoną w kostkę usmazona na 1 łyżce oleju rzepakowego + brokuły + marchew + pomidory + cebula. Do tego makaron (brązowy)
2 jabłka, banan, pomarańcza.
Kolacja
Pieczywo razowe + wędzona makrela. + jabłko

Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane.
Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 165
rion10

Podstawy są ok czyli zacząłeś się ruszać i poprawiłeś swoje odżywianie. A jakiś sprzęt poza masą ciała możesz sobie zorganizować?

Co do sprzętu to może z czasem zainwestuje w jakieś hantle. Narazie mam w planach zakup drążka do podciągania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zacznij od 2500 kcal, bo dwa tysiące to moze być jednak za malo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Kania2504
rion10

Podstawy są ok czyli zacząłeś się ruszać i poprawiłeś swoje odżywianie. A jakiś sprzęt poza masą ciała możesz sobie zorganizować?

Co do sprzętu to może z czasem zainwestuje w jakieś hantle. Narazie mam w planach zakup drążka do podciągania.


To jak byś kupił hantle regulowane i drążek to już są takie podstawy. Oczywiście z czasem warto by było dokupić jakaś ławkę i stojaki i byłby komplet na domową siłkę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 165
ronie220
Zacznij od 2500 kcal, bo dwa tysiące to moze być jednak za malo.


Chyba masz rację, będę musiał dokładniej przeliczyć moje zapotrzebowanie kaloryczne.
3 kg spadku w tydzień to chyba trochę za dużo, co uważacie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 lata i co dalej, trening zbyt dlugi

Następny temat

Odcinek lędźwiowy

WHEY premium