SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 485

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Cześć, od jakiegoś miesiąca skupiłem się na zredukowaniu swojej wagi...

W ciągu dnia rowerkiem do pracy pokonuję 4,5km dystansu + korzystam na siłowni z bieżni; pokonuję dystans około 3km.
Tym sposobem zrzuciłem z siebie 8kg + oczywiście zacząłem się zdrowo odżywiać - nie liczę co prawda swoich kalorii spożytych etc bo nie ogarniam tego, nigdy tego nie robiłem, ale zrobiłem pierwszy krok ku temu, bo kupiłem wczoraj wagę kuchenną :D

Mój dzień przeważnie zaczyna się od
--- > opcja nr 1. <---
- 1szy posiłek - spagetti - 40g ryżu - 150g wołowiny z niską zawartościa tłuszczu (5%) - 150g sosu pomidorowego z dodatkiem pieczarek
- 2gi posiłek - spagetti - 40g ryżu - 150g wołowiny z niską zawartościa tłuszczu (5%) - 150g sosu pomidorowego z dodatkiem pieczarek
- 3ci posiłek - spagetti - 40g ryżu - 150g wołowiny z niską zawartościa tłuszczu (5%) - 150g sosu pomidorowego z dodatkiem pieczarek
- 4ty posiłek - orzeszki tzw. mix 200g
- 5ty posiłek - musli - 80g bez cukru z odrobiną mleka sojowego również niesłodzonego bądź zwykłe mleko z niską zawartością tłuszczu
--- > opcja nr 2. <---
- 1szy posiłek - musli - 80g bez cukru z odrobiną mleka sojowego również niesłodzonego bądź zwykłe mleko z niską zawartością tłuszczu
- 2gi posiłek - kurczak 180g - 60g ryżu i do tego sos borowikowy
- 3ci posiłek - kurczak 180g - 60g ryżu i do tego sos borowikowy
- 4ty posiłek - orzeszki tzw. mix 200g
- 5ty posiłek - ryba 230g i do tego kromka czarnego pieczywa
--- > opcja nr 3. <---
- 1szy posiłek - musli - 80g bez cukru z odrobiną mleka sojowego również niesłodzonego bądź zwykłe mleko z niską zawartością tłuszczu
- 2gi posiłek - ryba 120g + 60g ryżu i do tego sos borowikowy
- 3ci posiłek - ryba 120g + 60g ryżu i do tego sos borowikowy
- 4ty posiłek - orzeszki tzw. mix 200g
- 5ty posiłek - jajecznica z 3/4 jajek i do tego kromka czarnego pieczywa

W ten sposób odżywiam się przez 2 tyg, wiem moje posiłki mogą wydawać się "monotonne", ale nie mam po prostu czasu na urozmaicanie sobie posiłków, więc łatwiej przyrządzić mi jest jedno a np. podzielić to na 3 posiłki tak jak to robię ze spagetti.
Raz w tygodniu zdarzy się , że dziewczyna namówi mnie na gotowe jedzenie np. mcdonald, więc jeżeli już tam jem to kurczaka 9szt. + paczuszkę frytek + kawa, ale wtedy odpadają moje 2 standardowe posiłki.

Przy aktywności rowerem + bieżnia i sposób w jaki się odżywiam straciłem jak na razie 8 kg, ale muszę jeszcze zgubić min. 5 kg aby było w porządku według google z moją wagą :D

Dobra, koniec tej paplaniny o mnie, mam do dyspozycji siłownię oraz basen... Czytałem tutaj już wiele tematów, ale postanowiłem założyć swój i zasięgnąć rad doświadczonych osób, a więc moje pytanie brzmi czy mógłbym dodatkowo wykonywać jakieś ćwiczenia bądź korzystać z basenu ? Co wy o tym myślicie ? Mam jeszcze 5kg do zrzucenia, ale wciąż widzę za dużo tłuszczu na brzuchu i klatce i taki pomysł mi świta czy by w jakiś sposób może ćwiczeniami sobie tego nie ułatwić ? Jest wiele fajnego sprzętu, biegając obserwowałem jak osoby ćwiczą, troszkę podpatrzyłem, sam próbowałem, ale jestem w tym kompletnie zielony.

Dodatkowo dodam, że jeśli ma to jakieś znaczenie to wykonuję pracę fizyczną; bywają dni w których przez 9h muszę chodzić w dość niezłym tempie jak i przerzucać paczki o wadze 5kg i czasem po pracy nogi mnie już bolą i ciężko mi wycisnąć te 3km na bieżni dlatego chciałem się was poradzić jak i urozmaić sobie troszkę tą redukcję swojej wagi.. Nigdy się nie odchudzałem jak i nie korzystałem z siłowni, więc ciężko mi to wszystko ogarnąć.

Liczę na waszą pomoc :)

Pozdrawiam,
Damian


@EDIT:
moje założenia są takie żeby najpierw zrzucić wagę, a później zacząć już tylko ćwiczyć i robić aby mała rozgrzewkę na bierzni bo wyczytałem w necie, że niby takie coś jest lepsze niż ćwiczenie z nadmierną wagą, ale czy to prawda to też nie jestem pewien :P



Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-05-30 19:57:17

Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-05-30 19:57:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najlepiej dodać trening siłowy https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Odzywianie skonsultuj w dziale odżywianie i odchudzanie wg wzoru https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html


Trening siłowy wywołuje silniejszy bodziec do utarty tkanki niż dreptanie na bieżni

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koniec redukcji, zaczynamy Mase

Następny temat

nitrobolon II

WHEY premium