SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Praca nad samym sobą i kształtowanie charakteru

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14620

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 220
Witam.

Krótko i rzeczowo.
Ćwiczę 3.5 roku. Mogłem zrobić większy postęp. Wystarczyłoby, że spałbym codziennie po 10 godzin, jadł z zegarkiem w ręku, dbał o suplementację i liczył kalorie z ziaren słonecznika zawartych w chlebie razowym. Niestety - siłownia (pewnie wbrew temu co mówią o mnie znajomi) nie jest sensem mojego życia. Nie poświecę się w całości czemuś, w czym nie odniosę sukcesu - nie uda mi się to zarówno na płaszczyźnie kulturystyki, jak i trójboju. Na razie moim celem jest podtrzymywanie przyjemności, jaką uzyskuję z każdego powtórzenia, z każdego pieprzonego dołożonego kilograma żelastwa.

Przerobiłem wiele treningów. Nie przepadam za splitem, lubię częsty push/pull/legs lub jego modyfikację push/pull (nogi robione 4 razy w tygodniu: 2 razy dwójki, 2 razy czwórki - to była petarda). Lubię treningi typu FBW za ich prostotę i za to, że mogę się skupić na dwóch, góra trzech maksymalnych seriach w każdej partii. Dieta była intuicyjna, teraz przestrzegam pewnej rozpiski tj.
1. owsiane, rodzynki, oliwa, mleko
2 = 3. kurczak, ryż, warzywa, oliwa
4. wołowina, makaron durum, oliwa, pomidory
5. makrela / twaróg z oliwą i szczypiorkiem

Gramatura zależy od dnia - w dni treningowe podbijam węgle, w dni nietreningowe - ucinam. Duża ilość węgli (200 gram owsianych, 5 worków ryżu, 150 gram makaronu) mi nie służy, choć pewnie taka gramatura dla wielu z profesjonalistów to raptem dwa posiłki.

Osiągi siłowe - nie zawyżam, bo po co? Jak na osobę ćwiczącą naturalnie uważam, że moje wyniki są optymalne. Są ludzie, którzy po osiągnięciu takich wyników bądź nawet mniejszych sięgają po SAA, ja chcę jeszcze pomęczyć się na sucho :). Do rzeczy:
WL - 130 kg
DL - 175 kg, ale nie lubię robić martwego, co nie zmienia faktu że 190 kg spokojnie w zasięgu (podstawki dla gryfu delikatnie poniżej kolan 220 kg x 6)
Squat - 165 kg x 3, 170 kg x 1, przy czym realny wynik dla jednej, maksymalnej serii przy założeniu braku następnych ćwiczeń (oszczędzam czasami siły) to... myślę, że 175, 180 kg x 1. Przysiady u mnie nie są delikatnym ugięciem kolan, nie są też wzorowym Ass To The Grass. Schodzę nisko, ale dla niektórych zwolenników ATG pewnie mógłbym zejść z 7.59 cm niżej. :wink:
Wiosłowanie nachwytem - 140 kg x 7
Wyciskanie na barki zza karku - 80 kg x 10, 90 kg x 6 (wyciskam w niepełnym zakresie ruchu, tj. do momentu, gdy zobaczę, że gryf całkowicie chowa się za głową) - pewnie wg niektórych to pójście na łatwiznę, ale lubię taki zakres - a ćwiczę tak, jak lubię, a nie tak jak nakazuje pan z okładki.

Aktualnie robię bardzo powolną redukcję (w myśl zasady 'nigdzie mi się nie śpieszy'). Testuję na sobie działanie Test Freak + Ripped Freak + produkt typu Novedex (czyli ia). Moim celem jest zrzucenie zbędnego smalcu i utrzymanie ludzkiej sylwetki. Nie będę 100% naturalsem ("no przecież nie jesteś naturalny, czemu pijesz białko o smaku arbuza, skoro możesz zjeść naturalnego arbuza?") i nie będę 100% koksem (bo boję się ewentualnych skutków ubocznych).

Wzrost: 183 cm, waga - w grudniu ~98 kg, aktualnie ~93.5 kg.
Moje cele na przyszłość - rosnąć / gubić smalec, poprawić osiągi siłowe, a wizualnie zbliżyć się do wyglądu Marcina Łopuckiego (co pewnie będzie niemożliwe), a przede wszystkim czerpać radość z tego, co robię :)
Miało być krótko i rzeczowo, nie wyszło jak zwykle. Wymiarów nie podaję, bo ich nie znam - myślę, że zdjęcia ukażą moje mocne i słabe strony. Zalane 48 cm jest gorsze niż kuliste 44 cm. Zdjęcia zrobione bez pompy potreningowej.
Bez gadania, to zdjęcia:

















I parę zdjęć niedzisiejszych tj. z mniej więcej końca stycznia:







Więcej grzechów nie pamiętam. Proszę o wskazanie partii, na których rozwojem powinienem się skupić, o udzielenie paru dobrych rad na przyszłość.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
"Priorytetem jest ciężar i jak największy jego przyrost w jak najkrótszym czasie."
chciałeś dokończyć
"W jak najkrótszym czasie, bez znaczenia, czy zostanie zachowana
prawidłowa technika, czy porozpieprzam sobie stawy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 679 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8638
Wyniki siłowe dobre, sylwetka nie najgorsza, chodź widać że jest dość spory BF. Ważne że robisz co lubisz bez zwariowania. Próbowałeś dodać aeroby np w dni nietreningowe? Ja tak robię i powiem że poziom zatłuszczenia spada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4004
dobrze jest ;), jak bedziesz mowił ze czegos nie osiagniesz, to do tego nie dojdziesz !!!, nikt wielkim sie nie urodził , masz cel a mowisz ze go i tak nie osiagniesz ,to po co wgl, masz ten cel ? , miej cel wierz ze do tego dojdziesz i wtedy sie uda:)! podro.

Zmieniony przez - sztayer2f w dniu 2012-02-19 12:47:04

Zmieniony przez - sztayer2f w dniu 2012-02-19 12:48:01

"Pain... Determination... Dyscypline... BODYBUILDING!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
Plecy piłuj, brakuje szerokości, poza tym w miarę to wygląda, bary solidne i o to chodzi;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3874
Dobre Barki,pracuj dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 220
Ujmę to tak - jestem w stanie spokojnie znieść krytykę na temat moich przedramion, łydek czy góry klatki. Co do szerokości pleców - zdjęcia zostały zrobione być może ze złej perspektywy. Jestem 2 godziny po treningu, oto 'świeże' zdjęcia:







Jeśli nadal twierdzicie, że te plecy nie mają szerokości - to znaczy, że jednak macie rację :) Wtedy skupię się na poprawieniu szerokości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 238 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14908
Kurcze bym nie powiedział że było cię prawie 100 kg i przy takim wzroście. Jakie miałeś wymiary łacznie z pasem i udami przy tej wadzę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 220
Uda - około 75 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 220
Pas - około 89 cm. Przepraszam za podwójnego posta - zapomniałem wcisnąć Shift.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 238 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14908
To spore udka . Ale tych 90 w pasie też nie widać . Problem z zakupem spodni miałeś ? Bo ja powiem ci że jak widzę fajne spodnie to zawsze w udach obciśnięte na maxa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
masz soga za dobre podejście i dystans do tego, co robisz

dobra sylwetka, bf nie taki wysoki,
nogi spore, lecz szkoda, że bez definicji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fligu- 1 rok siłowni + rugby

Następny temat

Moja Zrzutka -35 kg Czas dokończyć dzieło

WHEY premium