SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Próba założenia dziennika treningowego

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
na pewno w śniadaniu jest za mało białka i tłuszczy.
Gdy zwiększych ich ilość dłużej będziej czuła sytość po posiłku.
dodatek budyniu bym sobie darowała, jeśli już to taki bez cukru i też raczej nie na co dzień.

spróbuj skomponować posiłek w ten sposób:

50g mąki (np mieszanka gryczanej i kokosowej)
2 jajka
1 banan
łyżeczka masła migdałowego/sezamowego
cynamon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
Wczoraj 10.12 DNT


Ogólnie słaby dzień w kwestiach jedzeniowych. Wstałam późno, na śniadanie zjadłam kosmiczną porcję pieczonej owsianki (to było akurat bez przypału). Potem do wieczora byłam na zakupach, a obiad zjadłam w ikei. Nie mam pojęcia jakie miał makro, ale o zgrozo w smaku był dobry. W drodze powrotnej oczywiście coś się stało z tramwajami i musiałam iść kawał drogi na pieszo, bo nie jeździły... Przyszłam do domu i poszłam spać.

Dziś 11.12 DT

Trening B.
1. Martwy ciąg Sumo 3 x 10
30/30/30
2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3 x 10
6/6/6
2b. ściąganie drążka górnego do klatki 3 x 10 - jak zawsze musiałam robić zamiast tego podciąganie na maszynie
25/25/30
3a. wznosy z opadu 3 x 10
5/5/5
3b. snatch jedna ręka 3 x 10
7/7/7
4a. brzuszki
3 x 20
4b. odwrotne brzuszki
3 x 10
4c. "brzuszki" leząc na boku z nogami zgiętymi
3 x 10

Zrobienie tego treningu tak jak trzeba, z tymi podwójnymi seriami na mojej siłowni graniczy z cudem. Te sprzęty są tak poukładane, że trudno zgrać ćwiczenia. Poza tym przychodzi tam zawsze mnóstwo ludzi i jak tylko zostawisz swój przyrząd w momencie ktoś go zajmuje. Z treningiem A jest już lepiej w tej kwestii.

Jedzenie z dziś:
Napoje - ilościowo ok
Warzywa - ogórki kiszone, pomidor, cukinia

Muffinki upiekłam jednak w formie ciasta, składało się z mąki gryczanej i orkiszowej, purre z dyni, jajka, masła klarowanego, jabłka i kakao.

Jeszcze bym się chciała odnieść do Waszych rad i uwag, za które bardzo Wam dziękuję :)

1.
eveline
2 i 3 posiłek dzielisz na 2? jeśli nie to trzeba by było jakoś równiej porozkładać makroskładniki


Potwierdzam, czasem mam problem z równomiernym rozłożeniem makroskładników. Jak dwa są w miarę równo, to trzeciego gdzieś brakuje, gdzieś jest za dużo. Tam posiłek 2 był na dwa razy, nr 3 już nie.

2.
bziubzius
na pewno w śniadaniu jest za mało białka i tłuszczy.
Gdy zwiększych ich ilość dłużej będziej czuła sytość po posiłku.
dodatek budyniu bym sobie darowała, jeśli już to taki bez cukru i też raczej nie na co dzień.

spróbuj skomponować posiłek w ten sposób:

50g mąki (np mieszanka gryczanej i kokosowej)
2 jajka
1 banan
łyżeczka masła migdałowego/sezamowego
cynamon



Dziś zjadłam omlet wg tych proporcji bez banana, ale z kiwi, bo akurat muszę je dojeść. Nie mam w swoich zapasach masła orzechowego, więc ratowałam się samymi orzechami. Nawet mnie trzymało takie śniadanie.
A masło migdałowe chciałam kupić, tylko nie wiem jakie. Czy takie z samymi migdałami i dodatkiem soli będzie ok? Da się to gdzieś stacjonarnie kupić czy lepiej przez internet?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
12.12 DNT
Jedzenie
Warzywa ogórki kiszone pomidory
Napoje woda herbata

Muszę teraz uważać, apetyt mam ogromny, bo zbliża się @. Jeszcze nie spuchłam, co jest dziwne, ale może to za wcześnie.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
13.12.16 DNT

Miał być dzisiaj trening, ale plany mi się pokrzyżowały. Robiłam dziś testy punktowe skórne na alergie i spirometrię. Spirometria wyszła, jak pani powiedziała, rewelacyjne. Testy już dużo gorzej. Miałam na przedramieniu jeden wielki odczyn, trudno było oddzielić poszczególne alergeny. Wszystkie pyłki typu trawy, zboża, drzewa wyszły. Musiałam dostać jakieś leki, wapno, i adrenalinę miejscowo na te bąble. Pielęgniarki mi zabroniły jakiejkolwiek wzmożonej aktywności fizycznej przez cały dzień. Ogólnie czułam się po tych testach jakby mi ktoś dobrze przywalił. To pierwszy raz taka reakcja, bo testy miałam już kilka razy. W przyszłym tygodniu mam konsultację u alergolożki, ale już wiem, że znów będą konieczne szczepionki.

Wrzucam jedzenie. Ugotowałam sobie zupę pomidorową na kościach z kaczki, nie wiedziałam jak to liczyć, więc ściągnęła wartości zupy z neta. Trzeci posiłek jeszcze w przygotowaniu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
A co tam, podzielę się zdjęciem. To są wyżyny moich umiejętności w kategorii fotogtafia kulinarna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
Papryczki





Zmieniony przez - flashover w dniu 2016-12-13 22:13:41
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
14.12 DT

Dziś DT

Lubię tą wersję, z pierwszym ćwiczeniem średnio się lubimy, ale reszta bardzo mi leży. Postanowiłam pisać mniejszą czcionką, co robiłam poprzednio, żeby mi było łatwiej patrzeć na całość moich ćwiczeń.

Trening A.
1. przysiad przedni z push press 3x10
15/15/15
15/15/15
2a. wejście na ławkę ze sztanga lub sztangielkami 3x10 każda noga
14/14/14
14/14/14
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę 3x10 na każdą rękę
6/6/6
6/6/6
3a. wypady 3x10 każda noga
16/16/16
18/18/18
3b. pompki
15/15/15
15/15/15
4a. plank 3x
60/60/60
60/60/60
4b. woodchoper 3x10 na każdą stronę
5/6/6
5/5/5

Napoje - woda, pokrzywa - mogłoby być więcej
Warzywa - cukinia, papryka

Chyba mój telefon robi za duże zdjęcia. Wybrałam najmniejszy rozmiar, a patrzę tu przez komputer i straszą mnie olbrzymie zdjęcia papryki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7586
Wpisy zaległe z ostatnich kilku dni:

15.12. DNT

To było już tak dawno, że nie pamiętam jakichś szczególnych odczuć z tego dnia. Wrzucę tylko jedzenie.

16.12 DNT

Tu się zaczęła kapitulacja. Pojechałam do domu na weekend. Bardzo trudno trzymać mi tam swój codzienny sposób odżywiania się. Przyznaję, że wW ten weekend była to też trochę moja wina. Do tego co w zrzucie trzeba dołożyć jeszcze dwa krokiety ze szpinakiem i pieczarkami i kawałek ciasta, ale nie ja je robiłam i nie wpisywałam.

17.12 DNT

W sobotę jedzeniowa tragedia. Nie liczyłam, bo w sumie to nie było co liczyc. Jechałam na jajkach i kanapkach. Cały dzień piekłam pierniczki na Święta. Zjadłam trochę kupnych słodyczy i czułam się po nich bardzo zamulona.

18.12 DT

Powrót do rzeczywistości, chociaż jedzenie też nie najlepsze. Muszę przyznać, że o ile jak chodzę po sklepach, to różne ciastka, batony itd. mnie nie ruszają, to nie mogę przejść obojętnie obok moich domowych wypieków i słodkich bułek. Co do tych ostatnich, jak ich nie mam, to jest ok, ale jak mi ktoś podsunie pod nos, to zjem :( No i wpadło trochę moich pierniczków, nie powiem, dobre mi wyszły. Na szczęście większość z nich rozdam rodzinie i znajomym.

Bylam na siłowni. I jakoś dziwnie w ogóle nie poczułam tego treningu. Czułam się jakbym wcale nie ćwiczyła. Być może dopiero rano poczuję.

Trening B.
1. Martwy ciąg Sumo 3 x 10

30/30/30
30/30/30
2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3 x 10
7/7/7
6/6/6
2b. podciąganie na maszynie 3x10
25/25/25
25/25/30
3a. wznosy z opadu 3 x 10
5/5/5
5/5/5
3b. snatch jedna ręka 3 x 10
7/7/7
7/7/7
4a. brzuszki
3 x 20
3 x 20
4b. odwrotne brzuszki
3 x 10
3 x 10
4c. "brzuszki" leząc na boku z nogami zgiętymi
3 x 10
3 x 10

No nic, trzeba się ogarnąć, wyciągnąć wnioski i iść dalej.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
I po to tu jesteś, żeby docelowo nauczyć się:
a) mądrych wyborów
b) nie popadania w skrajności
c) nie ubolewanie nad tym, że się zjadło coś domowego - przecież nie szykujesz się na zawody ani nie masz restrykcji związanych ze zdrowiem, więc jak raz na oko policzysz sobie co zjesz i +/- wpasujesz w bilans to też będzie ok
d) kupne słodycze nie są Ci potrzebne a to co domowe to jw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amatorka matrioszka85 redukcja

Następny temat

pomoc z redukcji

WHEY premium