SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po półrocznej przerwie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Ale może być np. taka progresja:
wyciskanie sztangi na klatkę 12 powt.-47,5kg/10-50kg/8-52kg,5/
+ jeszcze dokładanie z treningu na trening?
A przedramion nie ćwiczyć?
Kolejność dowolna?
Pozdrawiam!


Zmieniony przez - cruncher01 w dniu 2008-08-18 09:18:00

Zmieniony przez - cruncher01 w dniu 2008-08-18 09:18:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Moze być jak dasz radę

przedramiona dość mocno pracują przy złożonych ćwiczeniach jednak możesz dodać do treningu

Kolejność możesz zastosowac taką jak napisalem lub zaczynać od największych partii tutaj dość duza swoboda jednak unikaj rozpoczynania treningu od ramion

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-08-18 09:27:36

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Jeszcze takie pytanie co do treningu FBW, dziś usłyszałem taką opinię, że nie ma on sensu ponieważ mięśnie potrzebują 24h odpoczynku po treningu i 48h na regenerację i ten trening mnie wyczerpie, to chyba jakiś mit???
I jeszcze co do ogólnego celu treningowego otóż mam średnią budowę ciała ważę 79+-1kg mam 183cm wzrostu i nie jestem raczej chudy, gruby też nie, mam ogólną masę mięśniową, i nie mam nadmiaru tłuszczu, jedynie trochę zgromadziło się go na brzuchu i większość osób mówi, że powinienem ćwiczyć na masę a ja chciałbym mieć ładny brzuch, idzie za tym redukcja a nie masa, już sam nie wiem jaki mam obrać cel :( Wiem też, że kluczem jest dieta
Pozdrawiam!

Zmieniony przez - cruncher01 w dniu 2008-08-18 18:19:30

Zmieniony przez - cruncher01 w dniu 2008-08-18 18:23:16

Zmieniony przez - cruncher01 w dniu 2008-08-18 18:25:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
generalnie tak jest to tak zwana nadkompensacja średnio po wysiłku proces regeneracji i odbudowy zasobów energetycznych z nadstanem następuje po około 48 godzinach więc po około 48 godzinach powinien mieć miejsce kolejny trening , najlepiej byłoby trafić na ten nadstan. Wówczas organizm jest gotowy na kolejny trening.

Ale oczywiście trening musi być o odpowiedniej intensywności, takie śwrodowisko stwarza trening FBW odpowiednia intensywność i częstotliwość treningó jest tutaj bardzo ważna

Co do sylwetki wszystko zalezy od Ciebie jaką chcesz mieć sylwetkę jeśli chcesz mieć masę taką jak teraz to pracuj nad definicją i ładną sylwetką

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
FBW to trening bardziej na utrzymanie takiej sylwetki jak mam teraz bo Split jest bardziej na masę prawda? Czyli powinienem zostać przy tym FBW jeśli chce mieć taką masę jak teraz? Chyba że lepszy będzie SPLIT sam nie wiem. Bo instruktorzy zaproponowali mi SPLIT dlatego to zamieszanie, chociaż myślę, że większa masa mięśniowa nie jest mi potrzebna.
Zaproponowano mi też zakup aminokwasów + carbo dla uzupełnienia diety cz to dobre rozwiązanie?
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
to nie jest tak do końca

W moim przekonaniu plany typu full body sa lepsze do budowania masy.
Mięseiń jest pobudzany 3 razy w tyg a nie raz co stwarza lepsze warunki do hipertrofii miesniowej.

Powiem szczerze że czekałem aż zapytasz o split skoro masz instruktora na siłowni. Oni choć nie wszyscy często się do tego typu treningu ograniczają.
Zapytaj dlaczego niby split jest lepszy???

A to czy budujesz mięśnie czy redukujesz zależy od diety

w razie pytań pisz

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Napisz jeszcze co myślisz o tych odżywkach w/w poście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Suplementy typowo jako uzupełnienie diety nie wiem czego Ci w niej brakuje więc w tej kwestii nie mogę pomóc

Co do aminokwasów zdania są podzielone jak kupiłem ostatnio BCAA z olimpa i czuje że regeneracja trochę mi się poprawiła.

Co do suplementów ja stosuje gainery i białko(na noc) z racji lekko mówiąc nieregularnego trybu życia ale dieta jest podstawą

Masz problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości składników???

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Tak mam taki problem, powiedz czy zakup tego ma sens i czy nie jest to kasa w błoto, zdecydowałem, że nie będę się zajmował masą tylko rzeźbą definicją i siłą. I czy te odżywki w tym wypadku będą odpowiednie Masz może jakieś porady?
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
to odżywka typu carbo na redukcji to kasa w błoto nie dośc że masz mniejsze ilości węgli to najłatwiej je dostarczyć z pożywienia

Jeśli już kupiłbym białko jakieś i ewentualnie aminokwasy bo one okołotreningowo teoretycznie chronią mięśnie przed katabolizmem

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w optymalizacji planu na mase.

Następny temat

Pomoc w ułorzenui treningu na MASSE

WHEY premium