SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla początkującego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 383
Dziękuje wszystkim za dobre rady jak ułożę dietę to zaraz wkleję do tego tematu.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
jakbys tam mial jakies problemy ze zrozumieniem czegos to pytaj
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 383
Do Jacquess:
Rozpisałbyś mi przykładową dietę na jeden dzień? A i jescze jedno przeczytałem artukuły które mi poleciłeś i nie wiem jednego ile g węglowodanów i tłuszczy na kg ciała??

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Wedlug mnie to 100g maks 130g wegli(zaszalec mozesz w dni trenignowe) 2,2 - 3g. bialka na kgmc i reszte to tluszcze ale oczywiscie te zdrowe w stosunku 2:1:1. moja opinia

Zmieniony przez - FutureLife w dniu 2008-11-08 12:19:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 383
Mam pare pytań odnośnie diety:
1. Czy na śniadanie może być coś w stylu mleko i płatki owsiane czy nie za bardzo. Zauważyłem że wychodzi mi coś około 50g samych węgli więc to chyba troche za dużo:/ Ewentualnie czy to najlepiej zastąpić.
2. Jestem uczniem więc w szkole nie moge zjeść pełnowartościowego posiłku. Zawsze biorę pare kromek chleba zwykłego i jakąś szynke ale wiem że teraz to chyba nie przejdzie. Tak więc co najlepiej zabierać ze sobą do jedzienia w szkole??
3. Z wyliczeń wyszło mi coś takiego czy może być??
Waga ciała [kg]: 82
Ilość białka na kg masy [g]: 2
Ilość węglowodanów na kg masy [g]: 1,3
Ilość tłuszczy na kg masy [g]: 1,8
Zapotrzebowanie
Ilość białka [g] 164
Ilość węglowodanów [g] 107
Ilość tłuszczu [g] 148
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie 2411

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
1.Jesli platki + mleko to dodaj do tego jeszcze zrodlo bialka i tluszcze (zeby uzuskac z mleka duzo bialka musialabys go duzo wypic,a to jest niewsakazne)
2.Mozesz zabierac pojemniki na zywnosc,ewentulanie dobry razowy chleb + szynka z piersi,poledwica sopocka itd + maslo (zalezy od zapotrzebowania na tluszcze,mozesz tez nie smarowac niczym a odzielnie miec orzechy,czy polac chleb oliwa)
3.Wydaje sie byc dobrze,ale przy niskiej ilosc wegli,daje sie wiecej tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Na sniadanko moga byc tez jajca Hmm...wegle wciagu dnia staraj sie brac z warzyw(nie mowie ze jest to rygorystyczne i przymusowe). chyba ze to posilek przed i po treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 383
A jak wygląda sprawa z posiłkami przed i po treningu co najlepiej jeść? I czy może być taki plan treningowy:
Poniedziałek: Siłownia
Wtorek: Aeroby 30minut
Środa: Siłownia
Czwartek: HIIT
Piątek: Siłownia
Sobota: Aeroby lub HIIT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Moglo by byc. A co myslisz o HIIT 3 razy w tyodniu? Przed treningowy sklada sie z wegli zlozonych czyli makaronu/ryzu a nawet kaszy ,do tego jakies miesko albo rybka. ogolnie mowiac wegle zlozone i bialko. A posilek po treningowy wyglada podobnie. czyli ryz jakis po treningu (maks2-3h) i cos do tego.
Nie musisz sie martwic ze to w tluszczyk pojdzie bo to zostanie wykorzystane przez organizm jako uzupelnienie i magazynowanie energii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 383
Acha na coś już zaczynam z tego rozumieć:P:P
Co do ryżu. Ryż ma przecież dużo węgli a na dzień mam wyznaczone około 100g węgli więc nie wiem jak rozpisać tą dietę:/ Ehh będzie ciężko.
No w sumie HIIT 3 razy w tygodniu można spróbować:P Tylko nie wiem czy dam rady.

A tak poza tematem czy jak będe w niedalekiej przyszłości :P ćwiczył na mase mięśniową czy rozszerzą się o trochę barki bo jestem wąski w tych okolicach??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilka pytań początkującego

Następny temat

Ile to jest warte ?

WHEY premium