SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan trenningowy

temat działu:

Plany treningowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 271
Witam wszystkich na forum. Mam pytanie odnośnie mojego treningu, który sama sobie ułożyłam. Z racji, że są wakacje postanowiłam zwiększyć objętość treningową z 3 na 4. Mam 14 lat 164cm wzrostu i waga waha się w granicach 56kg. Zauważyłam, że nie jestem dość ulana, więc postawiłam na nadwyżkę około 100-200kcal. Zapotrzebowanie wyliczyłam na oko około 2300kcal. Białka dość sporo 130-160g, tłuszczu 60g i reszta to węglowodany. Jem tak 85/15. Ruszam się dużo około 15-20k kroków dziennie ( czasem mniej, ale minimum te 10k jest ) i teraz 4 treningi w tygodniu + trochę roweru, bo będę musiała jeździć czasem na siłownie po 9km w stronę. Trenuję też brzuch 3 razy w tygodniu ( dopiero zaczęłam w tym tygodniu ). Staż już jakiś jest bo niedługo 5 miesiąc. W tym czasie rozbudowały mi się dość ramiona, dokładniej bicepsy. To tyle, jaka jest coś źle będę wdzięczna za poprawki. Tempa nie rozpisałam, bo nie chcę się tego sztywnie trzymać, lecz staram się robić wszystko dokładnie i nie szybko, tylko czuć mięsień, który trenuję. Ilość powtórzeń to około 8-12. Miłego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Nie napisałaś nic o stażu treningowym, ale skoro masz 14 lat to też nie będzie jakiś bardzo długi.

Co do planu to całkiem fajnie go ułożyłaś bo sam podział na górę i dół jest fajny, ale można pewne poprawki wprowadzić.

Plan pierwszy góry można by się pokusić o zmianę kolejności ćwiczeń i faktycznie najpierw machnąć wszystkie ćwiczenia na grzbiet, a później klatkę piersiową, ale to nie jest konieczność jeśli tak Ci się dobrze ćwiczy to zostaw. Natomiast jeśli będziesz mieć możliwość to postaraj się ściąganie drążka wyciągu górnego zastąpić podciąganiem na drążku.

Trening dołu można nieco urozmaicić. Nie wiem jak u Ciebie z ćwiczeniami typu martwy ciąg bo one dla dołu byłyby fajne, ale warto by było dodać jakieś ćwiczenie dedykowane pośladkom bo warto je trenować.

Ogólnie plany masz fajnie skomponowane i różnorodne, ale ja bym jeszcze dołożył ćwiczenia na łydki i brzuch. Nie musi być tego sporo, ale choćby plank i side plank byłby wskazany żeby ogarnąć mięśnie rdzenia.

Najważniejsza rzecz w Twoim przypadku to technika wykonania ćwiczeń. Masz sporo ćwiczeń w planie, które źle wykonane nie tylko nie dadzą progresu, ale mogą mieć wpływ na zdrowie. Dlatego dobrze by było trenować pod okiem kogoś bardziej doświadczonego.
Wraz z treningiem ważna jest też odpowiednia dieta dopasowana do Twojego celu treningowego.

Polecamy również: Technika ćwiczeń - uwarunkowania anatomiczne



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-26 11:33:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
A gdzie plan treningowy?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 271
oj przepraszam, nie chcący nie wkleiłam XD. Proszę:

Poniedziałek góra:
1. Wiosłowanie na TRX - 4 serie
2. Wyciskanie hantli na ławce poziomej - 4 serie
3. Wyciskanie na maszynie hammer - 4 serie
4. Przyciąganie linki wyciągu górnego siedząc - 4 serie
5. Wyciskanie żołnierskie - 4 serie
6. Wznosy hantlami - 4 serie
7a. Wyciskanie wąsko - 4 serie
7b. Uginanie na biceps na wyciągu - 4 serie

Wtorek dół:
1. Goblet squat - 4 serie
2. Unoszenie tułowia na ławce rzymskiej - 4 serie
3. Zakroki - 4 serie
4. Obwodzenie nogi w bok na wyciągu - 4 serie

Czwartek góra:
1. Wiosłowanie jednorącz hantlą - 4 serie
2. Wyciskanie hantlami na ławce dodatniej - 4 serie
3. Rozpiętki na maszynie - 4 serie
4. Narciarz - 4 serie
5. Wyciskanie hantli na barki - 4 serie
6. Wznosy hantlami - 4 serie
7a. Triceps na wyciągu - 4 serie
7b. Uginanie sztangą na biceps - 4 serie

Piątek dół:
1. Goblet squat - 4 serie
2. Przywodzenie nogi w bok z wykorzystaniem linki wyciągu dolnego - 4 serie
3. Uginanie nóg na maszynie - 4 serie
4. Prostowanies nóg na maszynie - 4 serie


Zmieniony przez - lajkon3 w dniu 2023-06-24 06:23:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
praktycznie na byle jakim treningu powinny być efekty u osoby początkującej, moze źle oszacowałeś odżywianie i za mało jesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 271
Teraz mam inny plan z gotowego posta, ale trochę zmodyfikowałam, bo w poniedziałek na triceps bym nie dała robić tego wyciskania wąskiego, a dodałam jedno ćwiczenie na barki kosztem jednego na klate, bo wychodziło 18 serii.

Upper body 1

1.Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
2.Wiosłowanie jednorącz hantlem 5x10p
3.Military press 5x10
4.Wyciskanie sztangielek na skosie 4x12p
5.Ściąganie drążka wyciągu górnego 4x12p
6a Wyciskanie wąsko hantlami 5 x 12
6b Uginanie ze sztangą 5 x 12

a i b to superseria.

Lower body 1

1.Przysiad tylny 5x10p
2.Zakroki 4x12p na nogę
3.Wykopy na maszynie / wyciągu 4x12p
4.Uginanie nóg w leżeniu na maszynie 4x12p
5.Wspięcia stojąc 5x30p


Upper body 2

1.Wyciskanie sztangielek na skosie 5x10p
2.Focze wiosłowanie 5x10p
3.Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4x12p
4.Arnold press siedząc 4x12p
5.Francuz ze sztangą łamaną 5x12p
6.Uginanie na modlitewniku 4x15p

Lower body 2

1.Przysiad 5x10p
2.Ławka rzymska 5 x 10p
3.Prostowanie siedząc 3x15p
4.Uginanie leżąc 4x15p
5.Wspięcia siedząc 5x30p



Zmieniony przez - lajkon3 w dniu 2023-06-28 06:00:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
można by dorzucić jakiegoś hip trusta, na 14 lat nie potrzebujesz nie wiadomo jakiego też treningu najważniejsze to nauczyć sie ruchu i czucia mięśniowego

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Trening Push Pull

WHEY premium