SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny

temat działu:

Plany treningowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 315 dni Przeczytanych tematów 9
Witam,mam 18 lat i na codzień trenuje MMA,w wakacje nie będę miał możliwości trenowania MMA,ale planuje poprawić trochę swoją wagę,siłę,estetyke sylwetki oraz stójke.Mam plan trenować przez 5 dni:poniedziałek,wtorek oraz piątek na siłwoni,oraz wtorek i czwartek K1.Poniżej znajduje się plan treningowy FBW który sobie ułożyłem,i chciał bym prosić o odp czy ten plan jest dobry,ewentualnie jakieś poprawki.(Odrazu mówię że mam problem z prawym nadgarstkiem dlatego problematyczne są dla mnie niektóre ćwiczenia z masą własnego ciała np.pompki).
Napoczątek rozgrzewka,
A teraz ćwiczenia-nie koniecznie w kolejności którą podałem:
-Barbell uprihgt row 3*10
-Dumbbell shrug 3*10
-Chin Ups 3*5
-Pull Ups 3*5
-Dumbbell hamer Curl 2*12
-Dumbbell Curl 2*12
-Kettlebell farmers carry 2*16-8 każda strona
-Bench dips 3*8
-Dumbbell skullcrusher 3*8
-Barber deadlift 3*8
-Machine Pulldown 3*8
-Kettlebell swing 3*10
-Barbel Romanian Deadlift 3*8
-Kettlebell single leg calf raise 2*10 każda strona
-Calf raises 2*10
-Barbell squat 3*8
-Forward Lunge 3*8 każda strona
Na koniec jeszcze w formie cardio coś co tygryski lubią najbardziej czyli pare rundek na worku bokserskim.
Jest to plan na wakacje ponieważ po wakacjach wracam do 3-4 treningów MMA i 2 FBW.
Z góry dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62308 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777721

Nie wiem czy układałeś kiedykolwiek sobie trening siłowy, ale chyba nie masz za dużo doświadczenia w tym temacie. Nawet jak byś wziął jakiś gotowy trening siłowy i porównał go ze swoim zauważyłbyś na pierwszy rzut oka różnice.

Przede wszystkim jeśli chcesz trenować to ten plan musi mieć jakieś sensowne ramy. Nie możesz wykonywać ponad 15 różnych ćwiczeń w ramach jednego planu treningowego bo to nie jest mądre trenowanie.
W ramach treningu fbw najczęściej wystarczy 6-7 maksymalnie i to jest wystarczająca ilość. Wybierasz ćwiczenia złożone takie, w których progresujesz siłowo bo na tym Ci zależy. U Ciebie jest cała masa zbędnych ćwiczeń, która nie przełoży się na zdobywanie masy mięśniowej czy wyniki w mma.

Lubię formułę fbw bo jak dobrze dobierzesz ćwiczenia to nie tylko poprawisz te parametry, na których Ci zależy czyli siła i masa mięśniowa, ale też może się to przełożyć także na mma, do którego wrócisz po zakończeniu wakacji.

Pamiętaj też, że dieta będzie musiała być bardzo dobra żeby masę mięśniową poprawić przy takiej ilości aktywności fizycznej.

Polecamy również: Błędy w treningu FBW. Skuteczny plan treningowy FBW



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-23 19:08:23

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 234 dni Przeczytanych tematów 15
Witam , potrzebuje pomocy/opinii na temat planu treningowego.
Mam 16 lat, 174 cm i 72 kg a mój staż na siłowni to póki co miesiąc, jestem początkujący .
Znalazłem na internecie taki plan i potrzebuje opinii czy na dalszą metę się sprawdzi i czy jest odpowiedni, i też znalazłem jeszcze inny (zdj. pod postem) i nie wiem który lepszy. Chodzę 3 razy w tygodniu(poniedziałek,wtorek, piątek) a głownie moim celem jest spadnięcie z wagi tak poniżej 70 oraz zbudować tkankę mięśniową, jeśli zaś chodzi o tkankę tłuszczową to jak z miesiąc sprawdzałem miałem ok. 23%. Mam też wewnętrzny problem z nogami, też chciałbym je powiedzmy zmniejszyć"" :












Zmieniony przez - kacpi0000 w dniu 2023-09-08 15:42:23

Zmieniony przez - kacpi0000 w dniu 2023-09-08 15:45:07

Zmieniony przez - kacpi0000 w dniu 2023-09-08 15:47:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KALISTENIKA + SIŁOWNIA PLAN

Następny temat

Plan trenningowy

WHEY premium