SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KALISTENIKA + SIŁOWNIA PLAN

temat działu:

Plany treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 319 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 168
zna sie ktos moze na planach treningowych do kalisteniki? Wie ktos gdzie znajde jakis plan silownia + kalistenika? Ogólnie cały czas robilem samą siłownie ale ostatnio spodobała mi sie kalistenika i zauwazyłem ze dobrze idą mi cwiczenia kalisteniczne dlatego chcialbym wejsc w to troche bardziej
tylko totalnie nie wiem jak taki plan ma wygladac
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 319 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 168
wesoly404
Ćwiczę Bo Lubię
To dlatego że w tych planach używasz tylko dwóch ruchów z kalsiteniki podciągania i pompki na poręczach jak chcesz dodatkowo pod swoje cele to sam dołóż ćwiczenia izometryczne wedle uznania.
Nikt nie robi gotowców strikte pod kalistenike bo to nisza i to są cięzkie treningi które każdy zaczyna z innego poziomu wejdz sobie na workout polska forum i tam zapytaj
Sam widzisz że na SFD nikomu nie zalerzy i jak na razie tylko ja odpisuje sam to przerabiałem 11 lat temu i nic się nie zmieniło od tego czasu info o kalistenice po prostu ciężko znaleźć bo każdy tylko chce zrobić forme a od tego jest siłownia






Zmieniony przez - wesoly404 w dniu 2023-06-15 18:28:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Sprezycuj czy typowo trening z własnym ciężarem czy freestyle bo ludzie czasami mylą.
Jak trening z własną masa to spokojnie robisz to co na siłowni tylko bierzesz zamienniki z kalisteniki przygotuj się na kupno paraletek i pierścieni gimnastycznych.
Co do samego treningu jak chcesz być dobrze symetrycznie rozwinięty to ja i tak bym dźwigał na siłce w treningach na nogi bo tego nie przeszkoczysz duży mięsień potrzebuje odpowiedniej stymulacji.
Na stronie workout polska jest dedykowane forum do tego masz też stronę gimnastycy pl i grupę na Reddit gdzie możesz pogadać z typami co tak ćwiczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 319 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 168
Ćwiczę Bo Lubię
Sprezycuj czy typowo trening z własnym ciężarem czy freestyle bo ludzie czasami mylą.
Jak trening z własną masa to spokojnie robisz to co na siłowni tylko bierzesz zamienniki z kalisteniki przygotuj się na kupno paraletek i pierścieni gimnastycznych.
Co do samego treningu jak chcesz być dobrze symetrycznie rozwinięty to ja i tak bym dźwigał na siłce w treningach na nogi bo tego nie przeszkoczysz duży mięsień potrzebuje odpowiedniej stymulacji.
Na stronie workout polska jest dedykowane forum do tego masz też stronę gimnastycy pl i grupę na Reddit gdzie możesz pogadać z typami co tak ćwiczą


- Ogólnie chciałbym wejść w kalistenike te rózne pozy itp bo jakos mega mi się do podoba, co do sprzętu to chodze na siłke w miescie więc wszystko tam jest
jakie mógłbym zamienniki wprowadzić do jakich cwiczen bo nie zbyt sie na tym znam do tej pory dodawalem po prostu dipy z obciązeniem i podciągniecia z obciżeniem. Totalnie sie na tym nie znam i nie wiem zbytnio jak w to wejść by nie stracić formy i być nadal w cięzarach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Sorry zapomniałem dodać jak zaczniesz trenować i przełożysz trening z wilki na kalisteniki proponuje zmniejszyć ilość serino połowę dlatego że każde ćwiczenie z własną masa ma bardzo duże wymagania odnoście regeneracji i łatwo się zniszczyć jak nie jesteś jeszcze przystosowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 319 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 168
Ćwiczę Bo Lubię
Sorry zapomniałem dodać jak zaczniesz trenować i przełożysz trening z wilki na kalisteniki proponuje zmniejszyć ilość serino połowę dlatego że każde ćwiczenie z własną masa ma bardzo duże wymagania odnoście regeneracji i łatwo się zniszczyć jak nie jesteś jeszcze przystosowany



a jak z tymi cwiczeniami zamiennikami itp to co napisalem wyzej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Rozumiem więc freestyle.
To co robisz teraz to tak zwana baza trenujesz w fazie początkowej tylko żeby podtrzymać to co już masz trening nóg eliminujesz rób robisz absolutnie minimum bo duże nogi przeszkadzają oddalają dźwignie i figury robisz ciężej.
Cel skupić się na forach które w danym momencie chcesz się nauczyć robiąc regresję jako całą jednostkę treningową
Ja niestety więcej ci nie mogę o tym napisać bo porzuciłem ten styl po 5 miesiącach progres bardzo powolny a nie miałem motywacji żeby to ciągnąć.
Co do treningu kalisteniki mógłbym coś doradzić ale poza tym co pisałem to nie mam doświadczenia pomóc
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
wesoly404



a jak z tymi cwiczeniami zamiennikami itp to co napisalem wyzej?


Dużo trzeba by wymieniać podaj przykład które ćwiczenie chciałbyś zamienić to podam ci zastępstwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Sorry za opóźnienia ale klepie między seriami xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 319 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 168
Ćwiczę Bo Lubię
Sorry za opóźnienia ale klepie między seriami xd


moglbys napisac chociaz pare cwiczeń ktore mógłbym zastąpić lub gdzie moglbym zobaczyc cwiczenia? nie znam sie totalnie i nie wiem


Zmieniony przez - wesoly404 w dniu 2023-06-09 14:51:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Wyciskania spokojnie zamienisz pompkami pod różnymi kątami jak chcesz wyciskanie nad głowę to robisz to na paraletkach inaczej głową zaj**iesz o podłogę XD w staniu przy ścianie i lekko dotykasz ściany aż nauczysz się trzymać pozycję żeby dało się zejść
Jak nie dajesz rady robić pompek przy ścianie to lecisz inna regresję pike push up.
Plecy to wiadomo różne wersje podciągania
Wiosłowanie to masz też różne wersje full body row na poręczy od dipów uginasz kolana celujesz nimi poziomo do sufitu i przyciągasz całe ciało w pozycji poziomej do góry wiosłując lżejsza wersja to body row tylko nogi na ziemi prosta sylwetka i przyciągasz się do poręczy
Triceps głównie dipy ściąganie drążka dobrze symulować więziennym wjazdem na tripola tak to wpisz na YT wyskoczy jak to robić hehe masz jeszcze koreańskie dipy ale tego nie ma szans że zrobisz XD
Rozpietki pompki łucznika albo po prostu pompki w pełnym rozciągnięciu na paraletkach z pauzą szerokość delikatnie za barki głębokość zejścia zrobi robe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Na dół pleców możesz robić odwrotne martwe ciągi wisząc innych ćwiczeń nie podaje bo wierzę że jak chcesz doj**any core to od tego są ciężary a do freestyle resztę stymulacji dadzą ci treningi pod figury tzn trzymanie pozycji na czas i tu też proponuje zaopatrzyć się w gumy oporowe jak będziesz się uczyć front/back lever to pomaga w mind muscle conection
Co do struktury jak to ułożyć to tak jak na PW napisałem z dwie sesje bazy na początku i trzy max na skile żeby się nie zajechać
Staraj się trzymać dana pozycję najlepiej jak umiesz na maksymalnej kontrakcji chociaż z 2 sekundy i odpoczynek dwie minuty i powtarzasz aż czujesz że techniki zero wtedy przestajesz
Nie próbował bym też uczyć się więcej niż dwóch rzeczy na raz i też oddzielił skile żeby się nie dublowały
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW na redukcję do oceny

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium