SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Plan z założenia całkiem fajny jednak jak bym miał coś poprawić to mógłbyś sobie ten dzień góry grzbietu i klatki piersiowej połączyć te ćwiczenia w super seria. Klatka z górą grzbietu idealnie się nadaje do takiego połączenia i ten trening idzie zdecydowanie szybciej.

Poprawić trzeba by było jeszcze trening nóg bo słabiutko, tam trzeba dołożyć jeszcze jakieś ćwiczenia na tył uda żeby był kompletny.
Do tego wszystkiego jakieś dobre ćwiczenia na rdzeń i śmiało można startować.
W razie pytań pisz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
Okej jeszcze nie przećwiczyłem tego planu dopiero zaczynam więc narazie zobacze jak to będzie w ogóle wyglądać przez kolejny tydzien/ dwa :D ewentualnie w pózniejszym etapie bym wstawił superserie :D Na tył uda pomysle co bedzie ok robic u mnie na silce jakies unoszenie w lezeniu cos skminie :D a jeszcze pytanko jak wyglada metoda progresji w takim planie? domyslam sie ze nie bedzie to tak szlo "szybko" z kg do przodu jak na poczatkujacym etapie FBW :) tutaj chcialbym miec ciezar stały w cwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Oczywiście, że możesz używać stałego ciężaru, ważne żebyś mimo wszystko dokładał obciążenie np co tydzień.
Ta progresja ciężaru mimo wszystko jest ważna.

A tak jak piszesz zacznij plan wcielać w życie. Zrobisz kilka treningów i już będzie wiadomo czy wszystko pasuje czy ewentualnie trzeba wprowadzić jakieś zmiany w planie lub tak jak pisaliśmy wprowadzisz jakieś super serie czy coś co bardziej Ci odpowiada w treningu. Po początkowych treningach zawsze można jakieś zmiany wprowadzić jeśli coś nie pasuje w planie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
Okej to narazie nie będę myślał za dużo po prostu zacznę ćwiczyć tym planem, i zobaczę co i jak w sumie teraz to będzie takie trenowanie że tak powiem na "oko" bo trzeba sprawdzić możliwości dobrać odpowiedni ciężar itp.. to pewno chwilkę potrwa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
Dzisiaj robiłem barki+triceps panowie czym może być spowodowane "strzelaniem" "przeskakiwaniem" w barku podczas robienia unoszenia hantlami na boku? Mianowicie chodzi o prawy bark podczas tego ćwiczenia strzela mi coś w górnej fazie ruchu :/ natomiast lewy bark jest w porządku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
To jest chyba normalne, ja też tak nieraz mam. Poza tym pytałem o to swojego fizjo - mówił, że wszystko okey.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
RozbójnikWojtas
To jest chyba normalne, ja też tak nieraz mam. Poza tym pytałem o to swojego fizjo - mówił, że wszystko okey.


Wlaśnie kurde coś kliknąłem w necie i czytałem że to chodzi o jakiś rotator czy coś nie wiem nie zagłebiałem się to aż tak ani mnie nie boli ani nic tylko tyle że strzela i troche straszy hah zapytałem w treningowym zobaczymy co Rion powie :D


Zmieniony przez - pekulski104 w dniu 2020-10-19 18:20:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Wiesz z jednej strony nie jesteśmy idealnie zbudowani i zapewne stawy w pewnym zakresie mogą pracować różnie np prawy bark i lewy.
Jak powiedziałem kiedyś swojemu fizjo, że strzyka mi w barku, że słyszałem, że to jest normalne to mnie zapytał czy zawsze tak miałem ja mówię, że nie, że kiedyś nie strzelało, a on mi na to, że to właśnie wtedy było normalne

Staw ma pracować bez przeszkód jeśli coś boli, strzyka, przeskakuje to znaczy, że w stawie coś złego się dzieje. Może być zaburzona równowaga mięśniowa, technika ćwiczeń leży i kwiczy.

Jakim ciężarem wykonujesz unoszenie bokiem?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
rion10
Wiesz z jednej strony nie jesteśmy idealnie zbudowani i zapewne stawy w pewnym zakresie mogą pracować różnie np prawy bark i lewy.
Jak powiedziałem kiedyś swojemu fizjo, że strzyka mi w barku, że słyszałem, że to jest normalne to mnie zapytał czy zawsze tak miałem ja mówię, że nie, że kiedyś nie strzelało, a on mi na to, że to właśnie wtedy było normalne

Staw ma pracować bez przeszkód jeśli coś boli, strzyka, przeskakuje to znaczy, że w stawie coś złego się dzieje. Może być zaburzona równowaga mięśniowa, technika ćwiczeń leży i kwiczy.

Jakim ciężarem wykonujesz unoszenie bokiem?


Hahah ja znów coś czytałem że jakieś "rotatory" czy coś :D

Małym tzw na 10 powtórzeń, ok 6,5kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Rotatory to bardzo poważna sprawa i warto je wzmacniać odpowiednimi ćwiczeniami. Bo słabe rotatory stawu barkowego mogą się przyczynić do ich złego funkcjonowania. Dlatego warto je ćwiczyć bo silne rotatory stawu barkowego zabezpieczają w pewnym stopniu ryzyko kontuzji. W ćwiczeniach barkowych czy klatkowych.

Wznosy to ćwiczenie bardziej techniczne niż siłowe i łatwo sobie zrobić krzywdę, ważne żeby ramię szło w jednej płaszczyźnie z łopatką to bardzo ważne.

Akurat unoszenie bokiem atakuje 1 część z 7 części mięśnia naramiennego o czym nie każdy wie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny na mase

Następny temat

FBW na początek

WHEY premium