SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Witam
Przez wakacje zmuszony będę do trenowania w domu i szukam jakiegoś planu. Celem jest masa. Do dyspozycji mam hantle, sztangę, jakieś tam obciążenie (max ze sztangą 45kg więc malutko), drążek, mogę robić pompki na taboretach itp. Nie mam ławki, ale mogę wykonywać np. wyciskanie hantli czy rozpiętki.
Taki plan byłby dobry? 3x/tydzień za zmianę
A:
przysiady przednie 4x
wykroki 3x
pompki na taboretach 4x
wyciskanie hantli leżąc 3x
wyciskanie sztangi siedząc 4x
wyciskanie francuskie 3x
+ewentualnie pompki tyłem 2x

B:
podciąganie na drążku 4x
dzień dobry 3x
wiosłowanie sztangą 3x
unoszenie ramion bokiem w opadzie 3x
uginanie ramion ze sztangą 3x
młotki 2x

łydki 2x na tydzień po 5-6 serii

Zmieniony przez - AdolfiQ w dniu 2011-06-16 11:47:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Ja wiem że im mniej tym czasem lepiej, ale patrz ile mam obciążenia, nawet 5 serii siadów nie poczuję tak jak powinienem, a po np frontach z tym obciążeniem jak zrobię wykroki to już będzie lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrób z tego jeden zestaw.

Przysiady
Podciąganie
Wyciskanie leżąc
Wyciskanie z przodu stojąc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Przez wakacje nic nie zdziałasz. Sylwetkę ćwiczy się latami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Nie widze sensu robienia takiego planu krótkiego z małym obciążeniem , bardziej celowałbym w to co autor tylko przerobione. Jaki masz staż ?

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
snake126 on ma 45kg obciążenia więc sztange może nie ale hantle całkiem sensowne można już poskładać a to, że plan będzie dłuższy wcale nie oznacza, że będzie lepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Przysiad ze sztangą 45 kg to nie wiele , przysiady z hantlami są bardzo nie wygodne. Poza tym nigdzie nie napisałeś że hantlami więc zakładam ze sztangą. Ja zrobiłbym 2 zestawy po 5-6 ćwiczen tylko poprawione i tyle.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przecież to proste, masz za mało obciążenia na sztange, składasz hantle, a jak ktoś wychodzi z założenia, że ma być tylko wygodnie to niech ćwiczy na atlasie i się zastanawia, dlaczego mięsnie nie rosną. Lepiej zrobić ciężkie ćwiczenia podstawowe, niż się rozdrabniać.

Zmieniony przez - Massabitt w dniu 2011-06-16 17:10:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Raczej zostanę przy tym planie co napisałem, takie krótkie plany słabo na mnie działają. Najlepiej działają na mnie średnie treningi danej partii 3x w przeciągu 2 tygodni niż np 1 raz na tydzień (jak w splicie, chociaż tym systemem też ćwiczę ale teraz chcę zmienić na jakiś okres plan) lub 3x na tydzień (jak w FBW, którego osobiście nie lubię).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AdolfiQ jeśli FBW 3x w tygodniu z podstawowymi ćwiczeniami na ciebie nie działa, to gdzieś musi być błąd (słaba dieta, brak snu itp.).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Źle mi się ćwiczy tym systemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
im mniej tym lepiej(wbrew obiegowym siłownianym opiniom)
lepiej zrobić porządne 5 serii siadów niż 2 siadów,2 wykroków i jednego jakiewgoś uginania.

jak nie lubisz fbw to możesz albo go zmienić na inne fbw(być moze polubisz) albo porobić trening dzielony góra-dół,przód-tył lub push-pull.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat - trening, dieta, redukcja czy rzeźba ?

Następny temat

Trening na zwiększenie wytrzymałośći - FBW

WHEY premium