SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na Mase ! Świeżak ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Własnie brakowało MC i wiosła.
(A: MC+drążek nachwyt, wtedy zostaje przysiad (i ew uginanie), B: wiosło+drążek-można zmienić chwyt, i wtedy np przysiad i żuraw na nogi, wszystko po 2serie, albo inne kombinacje (2x wiosło czy co tam chcesz) - zobacz w linku FBW by georgu).

Jeżeli chodzi o przysiad to najlepiej odwróć się bokiem do lustra i patrz czy nie lecą Ci kolana do przodu, każdy na początku popełnia ten błąd.

Jeżeli o ściąganie drążka to miewałem tak, że mi coś "przeskakiwało" w barku. Spróbuj zrobić eksperyment i trochę (mało!) odchylić się do tyłu, wypiąć klatkę i przez to przyciągnąć drążek trochę pod kątem - nie pionowo, tylko troszkę pod kątem . Jak będzie ok, to poczujesz o co mi chodzi i zrobisz dalej normalnie. Chodzi o wyczucie ruchu.

Co do mleka-trzeba w******lać krowy, a nie tylko pić mleko i jeść kanapeczki.
Nabiał nie spełni dobrze roli podstawy diety, co najwyżej może ją wspomagać, ale to, że z etykietki wynikałoby, że zapewniasz sobie tyle białka ile trzeba nic nie znaczy (nie można się tym kierować). Wynika to z tego, że nie będziesz miał w nabiale wszystkich potrzebnych rodzajów białek i tyle.

PS - nie myśl, że jak zaczniesz w******lać oporowo wszystko to masa pójdzie ładna. nie rób masy agresywnej jak nie musisz stać na bramce. Rób jakościową i wszystko poczytaj o zasadach żywieniowych.
Masa może Ci nie iść, bo możliwe, że nie zwracasz uwagi na fazę negatywną ruchu (opuszczanie się na drążku, opuszczanie sztangi na klatkę, pochylanie sie w MC). Kontroluj te najmniej przyjemną fazę ruchu, nie opuszczaj np sztangi luzem, żeby odbijała CI się od klatki. Kontrolowanie opuszczaj ciężar. Potem się dowiesz, że z tą fazą ruchu w ćwiczeniu wiążą się specyficzne metody treningu w dalszych latach stażu np: specjalnie spowolniona faza negatywna (ekscentryczna), albo, samemu faza ekscentryczna na ciężarze, do którego podniesienia potrzebujemy partnera itd itp. To ona jest kluczowa, więc skupiaj się na niej, ale nie spowalniaj specjalnie.

Przypomnę, że warto wykonywać ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu. To banał ale wiem (widzę), że połowa ludzi ma to w dupie, nawet z wieloletnim stażem. Na przykładzie sztangi-opuszczasz do momentu, w którym gryf będzie tuż nad klatką - lekko nim dotykasz. Nie ma pół ruchów-bo to inny trening. Jak masz w planie napisane: "wyciskanie na ławeczce płasko" - to to znaczy, że opuszczasz do samej klatki. Jak masz napisane "docisk" to wtedy się pozastanawiamy

pozdr


Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2011-02-22 23:53:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
q34q34

?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
staram sie pomoc jak umiem. mi masa poszla po tych kilku zmianach (w technice), o które się nie dba nigdy na poczatku. jak mowie jakies bzdury to piszcie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 981
Co do tych powtórzeń i obciążenia tak jak mówisz wszystko się zgadza :)

Jeśli chodzi o technikę właśnie uciekają mi kolana ale jak je cofam to lecę do tyłu :E Oglądałem Jana Łuka co i jak robić ale muszę popracować nad technika natomiast wydaje mi się ze to wina kolana z racji roweru :)

Co do ćwiczeń rozumiem ze zastąpiłeś mi wyciąg i drążek MC i "posterior chain" co tez jest chyba martwym ciągiem jeśli nie to proszę mnie poprawić :)

Co do wyciągu nie wiem czy wy wiecie ale ja go ściągam zza pleców nie do klatki :)

Jeśli chodzi i te technikę to racja np. podobno przy wyciskaniu na klatę nie blokujemy w stawie łokciowym spróbowałem tak bez blokowani i jest dużo ciężej :)

Pozdrawiam i Dziękuję :)

Zmieniony przez - itozga w dniu 2011-02-23 11:30:51

Masa !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
q34q34

przeczytales caly ten temat od pooczatku,bo twoj post wyglada,jakbys z innej planety przylecial.

mam tylko nadzieje,ze autor tematu nie wzial sobie za bardzo do serca tych "rewelacji" ,ktore opisales.

pozdrawiam.


glowna zasada:

jestes na etapie poczatkowym-TYLKO CZYTASZ ,a jak chcesz cos napisac-POMYSL .


a jednak!
juz zdazyles namacic w glowie naszemu koledze.


itozga

nie sugeruj sie sugestiami kolegi.

"Co do wyciągu nie wiem czy wy wiecie ale ja go ściągam zza pleców nie do klatki :) "

tak myslalem.
dlatego masz problem z barkami.
wykonujesz cwiczenie w pozycji nienaturalnej.
to samo dotyczy wyciskan zza karku.
dlatego tak latwo o kontuzje w tych cwiczeniach.
przysiad-zaloz mniejszy ciezar!


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-02-23 11:37:39

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 981
Ok czyli nie zastępować tych ćwiczeń ?

Ok koniec gadania trzeba pracować dzięki pozdrawiam i do usłyszenia :)

Masa !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Ale to napisz co jest nietak, nie jestesmy tu chyba po to zeby bylo niemilo, tylko staramy sie doradzic, mm? ;]

z tego co napisales ("nie sugeruj się sugestiami kolegi") itozga ma wywnioskowac, ŻE NIE NALEŻY kontrolować fazy negatywnej, że w przysiadzie nie popełnia błędu (oprócz za dużego ciężaru), ŻE NIE NALEŻY wykonywać ruchu w pełnym zakresie??

Co do zaproponowanych ćwiczeń - wiosło warto chyba wcisnąć do planu, nie rozumiem co w tym złego?

Rady w stylu: "JESZ ZA MAŁO" - są ok, ale jeżeli ktoś zaczyna ćwiczyć na siłowni, może mu się wydawać, że TO ZNACZY, że powinien jeść dużo wszystkiego a to nieprawda (widać to po poście, w którym tłumaczy, że więcej cukrów trzeba:]).

Czekam na krytykę, też się czegoś dowiem, mam mały staż, ale wyniki poprawiły mi się po przeczytaniu i zastosowaniu porad, które w części przedstawiłem.
pozdr i no offence:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 981
Osobiście uważam, że wasze zdania i racje nie sa sprzeczne ze sobą :)

Zapomniałem dodać ze od marca idę już na K-1 bardziej konkretnie bo teraz zawsze chodziłem po treningu na naukę techniki i rozgrzewki.

Czy to coś zmienia ? Jak widać jestem bardzo aktywny z tym rowerem basenem itp dlatego tak ciężko z tą waga i masa :(

Zmieniony przez - itozga w dniu 2011-02-23 13:29:06

Masa !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Nie powiem bo mnie pobiją;p

oczywiscie ze zmienia, zalezy ile razy w tygodniu itd. zazwyczaj trzeba wybrac priorytet (siłka kulturystycznie czy k1/basen co tam masz). jak łączysz to masa nie pojdzie tak latwo, wszystko MUSISZ wliczac w diecie. to jest podstawowy problem

poza tym po siłowni stricte masowo/siłowo mikrourazy są bolesne na tyle, że mi po treningu klatki nie chce się np pływać motylem:D (mimo streczingu po siłowni nastepne pare dni nie mogę rozciągać klatki mocno np) itd itp.

swoja droga przy SW robienie masy kulturystycznej nie ma kluczowego znaczenia (oprócz przejścia do innej kategorii wagowej), a nawet MOIM ZDANIEM kloci sie z treningami SW, w których brałem udział - - > na SW zawsze cisnęliśmy na treningach albo wytrzymałość mięśni, albo ew. eksplozywność. Przykładowo-robienie 3-12 serii wyciskań po 8-12 powtórzeń, a następnego dnia robienie 100-200 pompek na treningu SW było bezsensowne. Mój mięsień dostawał sprzeczne komunikaty. Może się adaptować do jednego rodzaju wysiłku w jednym czasie, dlatego np bokserzy dzielą trening na makrocykle (pare tygodni siła, pare szybkosc itd).

Jeżeli mimo to chcesz budować masę/siłę przy SW, masz link:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568



Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2011-02-23 14:06:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 981
Osobiście na kondycje nie narzekam w żadnym stopniu z racji FR od małego-młodego. Myślę ze skupie się na masie bo wyglądam tragicznie a resztę delikatnie bez dużych wysiłków tylko technika. W wakacje już z jakaś masa mozna próbować chciałbym ważyć 60 kg chociaż ale się nie zapowiada jak się najem i widzę zbliżająca się porę drugiego posiłku to mam ochotę sie powiesić dla mnie jest katorga jeść dużo z racji tego ze praktycznie w ogole nie mam mnie w domu (teraz jestem chory) nauczylem sie jesc 2 razy na dzień kiedy tylko muszę głownie przed snem :) Jescze smiganie do dziewczyny wiec jadlem tylko obiady typu zupa i na kolacje 5 kanapek tyle brak śniadań jestem nieprzyzwyczajony.

Moze jakis XXL Mass :D ?

Masa !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła + rzeźba?

Następny temat

Palanie miesni przy areobach

WHEY premium