SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1575

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

69

Wzrost

178

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

Obecnie nie. Wcześnie krótko MMA.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia

Dieta

Jest, bez dokładnych wyliczeń.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Mutant Mass

Ostatnio przerabiany plan

Właśnie ten

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie robiłem rekordów, ale słabiutko jak narazie :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Moim zdaniem powienieneś zacząć od podstawowego FBW 3x w tygodniu czyli
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (podchwyt)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1415
Myślę ze jednak SPLIT mi bardziej odpowiada. Może mógłbym wprowadzić jakieś drobne korekty w moim planie i kontynuować według niego ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
j/w

zapoznaj sie z moja propozycja

https://www.sfd.pl/Pomoc_w_nowym_planie._Od_razu_podalem_info_o_mnie_przydatne_w_doborze_planu-t822354-s2.html

a dlaczego czytaj MIT 4

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Myślisz - zostawie to bez komentarza ja pomimo swojego poziomu wszystkie plany opieram o system FBW , a co do twojego planu to miernota a nie SPLIT ( podział ) wybierasz najgorsze wydanie tego systemu .

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-02-26 13:35:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1415
Czyli mam np 3x w tygodniu wyciskanie na płasko robić? Tomasz1405 mógłbyś mi to dokładniej wytłumaczyć? Będę bardzo wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Oczekujesz profesjonalnej odpowiedzi a jak ktoś Ci daje wskazówki to uważasz że wiesz lepiej choć do stażu Tomasza brakuje Ci wielę lat treningu. https://www.sfd.pl/MASA,_SIŁA_CZY_RZEŹBA_JAK_ZACZĄĆ_WSZYSTKO_NA_TEMAT.-t829333.html w tym artykule masz wyraźnie napisane że split przy Twoim stażu - "Prowadzi to do kolosalnego przeciążenia mięśni oraz układu nerwowego, w konsekwencji zawodnik stosuje mniejsze ciężary, odczuwa większą bolesność mięśniową oraz mniejsze przyrosty obwodów zbyt mocno trenowanych partii mięśniowych." dlatego Ci radzimy ćwiczyć planem FBW i z ćwiczeniami które Ci wkleiłem wcześniej ale jeśli uważasz że nadal masz rację to Twoja sprawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1415
adas199311 nie uważam że wiem lepiej, po prostu myślałem że split będzie lepszy ponieważ jak na razie dobrze mi szło. Mógłbyś mi rozpisać trochę dokładnie jak bym mógł wyglądać mój plan treningowy? Wczoraj robiłem plecy, biceps i przedramię. Więc jutro mógłbym się już przerzucić na nowy plan FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
Tak tu masz jeden z treningów użytkownika traktor71 i jest wszystko opisane - https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1415
Czyli mam 3 razy w tygodniu robić 6 tych samych ćwiczeń po 4 serie tak jak to opisał użytkownik traktor71? I teraz tak ćwiczenie:
1. Przysiad - Czyli ze sztangą na barkach?
2. Rumuński martwy - to raczej rozumiem.
3. Wyciskanie na ławce - to oczywiste.
4. Wiosłowanie -

?
5. Wyciskanie w staniu -

?
6. Podciąganie na drążku nachwytem - szerokim uchwytem rozumiem?


Zmieniony przez - Rafo04 w dniu 2012-02-26 14:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
ćwicz tak jak masz pokazane na filmikach tylko wyciskanie w staniu możesz robić z przed twarzy a nie z zza karku a podciąganie szerokim chwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1415
Czyli dobrze rozumiem że mam 3 razy w tygodniu robić tych 6 ćwiczeń? Czyli Pn, Sr i Pt.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wioślarstwo, czy coś innego?

Następny temat

Pomoc potrzebna w wybraniu planu treningowego :)

WHEY premium