SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan - Problem z Brzuchem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Witam..
NO to zaczynam.

Opis problemu :

Mam problem z cwiczeniami w sumie to z tluszczem na brzuchu..
Cwicze od 2 lat tak rekreacyjnie pierwszy rok bez rzadnych supli i wtedy mialem w miare plaski brzuch . Od czasu pierwszego suplementu brzuch mi urosl 15 cm .

Waga 87 kg
Pas 92 cm

Robie co dziennie przed treningiem cwiczenia na brzuch min:

-Unoszenie nog do klatki w zwisie na drazku
- Brzuszki na lawce skosnejw dol
- Kilka cwiczen z a6w

1 Dzien w tygodniu trenuje brzuch normalnie
Cwiczenia na brzuch robie od 1,5 miesiaca

2 miesiace temu w pasie mialem 90 cm obecnie 92 heh

Cwiczylem na brzuch zamiast mi spasc to mi jeszcze urosl bralem jeszcze przy tym hmbolon Nx ..

Moze mielibyscie jakies rady dla mnie .. Mysle ze to wina rowniez tej wody na treningu przy braniu supli trzena popic ok 300ml wod w czasie treningu rowniez sie wode pije itd troche to rozciaga zoladek


A co Do Diety to jem to co przyrzadzi Mamuska ;p duzo kcl nie zjadam.

NIE WIEM CO MAM ROBIC

Chcialem zrobic forme na lato a przybylo 2 cm Jeszcze ten brzuch mam taki troche twardszy .

Moze macie jakies sposoby zeby za bardzo nie schudnac ogolnie tylko z brucha podobno miejscowo sie tluszczu nie da zrzucic ale brzuch jest wyjatkiem ?

Propozycje porady mile widziane PzdR . Za konkretne odpowiedzi i przydatne beda SOGi. PzDr

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Dzieki a ten trening na ciezkich ciezarach tzn trening na mase taa? duzymi ciezarami malo powtorzen.

Zastosuje sie do twoich porad .. Tylko zebym znalazl na to czas to bedzie dobrze.. Dzieki ..

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
odobno miejscowo sie tluszczu nie da zrzucic ale brzuch jest wyjatkiem ?

No wlasnie nie jest zadnym wyjatkiem. Zle robisz katujac brzuch codziennie, w dodatku przed treningiem.

To, ze przybierasz w pasie to zapewne wynik zlej diety. Niestety w tym sporcie, jak widzisz, daleko na maminej diecie nie zajdziesz. Chociazby nadmiar weglowodanow o nieodpowiedniej porze i w pasie przybywa.

Jedyna rada, to zacznij dbac o to co jesz. Odwiedz dzial odzywianie i poczytaj o podstawach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Nom to wszystko to ja wiem .. NIe jem zbednych weglowodanow staram sie nie wrzucac w siebie duzo kcl ..
A z wyrzezbieniem brzucha i ze spaleniem tluszczu na nim to chyba sie tak da widzialem tutaj na forum kilku ludzi ktorym sie to udalo np Krac jak sie nie myle z masy nie spadl z obwodow a brzuch wyrzezbil . wstawial wtedy foty jak robil forme na lato chyba.. Wiec moze jakis lepszy plan treningowy pomoze mi ktos ulozyc ?

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
No coz, jesli chcesz przeprowadzic redukcje masz tu swietny artykul jak to zrobic poprawnie
https://www.sfd.pl/[ART]_RZEŹBA-t569190.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Czytalem juz to wczesniej.. ALe niestety niektorych pkt nie jestem w stanie zrealizowac..

Tak myslalem zeby zredukowac sporzycie weglowodanow do jak najmniejszego poziomu zwiekszyc ilosc spozywanego bialka.

Do tego a6w raz w tygodniu HIIT-a i 1 raz w tyg normalnie trening na brzuch

Co o tym myslisz ?

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Tak myslalem zeby zredukowac sporzycie weglowodanow do jak najmniejszego poziomu zwiekszyc ilosc spozywanego bialka.

Nie mozesz nagle przestac jesc wiekszosci weglowodanow. Niestety, trzeba obcinac stopniowo - jesli teraz obetniesz wiekszosc bedziesz czul sie bardzo zle, brak sil na treningi, organizm moze zrzuci cos w pierwszych tygodniach, jednak bez dokladnie wyliczonej diety moga to byc takze miesnie.

Do tego a6w raz w tygodniu HIIT-a i 1 raz w tyg normalnie trening na brzuch

Raz w tygodniu trening brzucha - bardzo dobrze.
HIT - bardzo dobrze.
A6W - zapomnij o tym. Jak juz wiesz spalanie miejscowe nie istnieje - cwiczysz brzuch, aby zwiekszyc miesnie brzucha. A one potrzebuja do wzrostu regeneracji. A6W sparalizuje wszelki progres w przysiadach i martwych ciagach, w dodatku ryzyko kontuzji wzrosnie (oslabiony stabilizator).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Po pierwsze- brak żadnej ankiety jaka dałaby pojęcie o EFEKTACH maminej diety w twoim trenowaniu, oraz pokazałaby te obwody, o których spadek się boisz.
Przy maminej diecie( wierz mi wiem jak takowe wyglądają) nie zrobisz wartościowej redukcji. Koniec kropka. Podajesz przykład Kraca, ale on redukował z dużym naciskiem na utrzymanie lub nawet zyskanie masy MIĘŚNIOWEJ. Jeśli sam byś obciął delikatnie kcl a dostarczał wymagane ilości białka to też osiągnąłbyś podobny efekt. Mięśnie by zostały lub nawet były większe( kwestia jeszcze treningu) a tłuszcz sukcesywnie by schodził. Bo zasada zrzucania balastu najprościej jest taka, że należy obciąć kcl. Ale białko pełnowartościowe być musi.
Mniejsza z resztą o dalsze tłumaczenie bo wydaje mi się po tym co piszesz, że dużo powinieneś doczytać. Jedno sobie wbij do głowy jak napisał Ballomus- nie ma miejscowego spalania tłuszczu. Machanie nawet po 10000000 brzuszków nie sprawi, że przy całej sylwetce zatłuszczonej na brzuchu wyskoczy kratka. A musisz mieć wyższy bf skoro jej nie ma.

Morał z tego taki, że skoro twoje wysiłki nic kompletnie nie dają musisz się dobrze przyjrzeć temu co jesz. Jakoś nie przemawiaja do mnie zapewnienia o tym patrzeniu na to co jesz. I nie pieprz o wodzie którą popijałeś suple bo woda to źródło życia i jest niezbędna. Wody możesz pić ile wlezie( dzieląc na mniejsze partie co by właśnie bębna nie robiło) ale te 300ml raz na raz brzucha ci nie rozciągną.

Chcesz efektu to:

- trening całego ciała. Walenie brzuszków nic nie da samo w sobie. Trenuj ciężko całe ciało. Trening siłowy jest jedną z najlepszych form podwyższania metabolizmy a wiec i spalania. Do treningu takiego możesz 1-2 w tyg. dorzucić brzuch w granicach 3-4 serii od 12-20 powtórzeń, nawet z lekkim obciążeniem. Brzuch trzeba traktować prawie jak każdy inny mięsień. To codzienne walenie brzucha przez ciebie- nie komentuję.

- dieta. zmień żarcie lub żryj inaczej, skoro nie ma efektów sprawa prosta albo za mało się ruszasz albo za dużo węgli żresz.



- dorzuć spalacze. Zamiast ćpać specyfiki mające dać ci piękny brzuch weź się do roboty, bo się o******lasz. Ja bym nie obcinał diety maminej bo w niej i tak mało białka i żeby dostarczyć go tyle ile potrzebuje twój organizm muisz po prostu zjeść duuuuuużo. A biorąc pod uwagę formę domowych obiadków i w ogóle- siłą rzeczy napchasz wtedy też i masę węgli. Ale jeśli chcesz mieć jakieś muły to nie widzę innej drogi( no chyba że mama zacznie ci inaczej pichcić????).
Ale wyjśćiem jest ruch. Ruszasz się- spalasz kcl. A jak się ruszusz z głową to spalisz kcl a nie mięśnie.
Więc żarłbym dużo, a spróbował pomóc sobie:
-Tabatą
-hiit
-aerobami


Jak walniesz trening siłowy/ masowy( na obciążeniu) plus te wyżej to nie ma bata żeby coś nie drgnęło. Zastosuj to wszystko na raz, a jakiś efekt na pewno będzie.
Tylko rozdziel treningi siłowe, tabate, hiiit, aeroby żeby nie były jednego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Pytanie na poziomie treningu dla zaawansowanych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Dzieki grimigir.

Ta diete to ja uzupelniam roznego typu gainerami proteinami zakupionych w sklepach bo jak mowisz na maminej kuchni duzo nie zdzialam. No sa efekty w miesiac potrafilem pojsc 2.5 cm w lapce 5 kg w masie .. Ale z tym rosnie brzuch ..

OK sog leci grimgir thx

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
Podsumowujac..

Zwiekszyc spozycie wartosciowego bialka zmniejszyc stopniowo spozycie weglowodanow.

Trening silowo/masowy ? czy aby napewno ? Moze tak:

Pon: Plecy - Trik
wt: Nogi - brzuch - Tabaka
sr : off
czw: Bik - Barki
pt: Hiit
sobota:off
Niedziela: trik itd

3 cwiczenia na poszczegolne partei 4 serie po 9-6 powtorzen

*4 lata teori
**Praktyka 2 lata
*** Wiedza 6 na 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Raczej nie.

1 nogi+ plecy(dół= prostowniki, dominanta biodrowa)+ brzuch lekko

2 wolne

3 klatka+ plecy góra( najszerszy, czworoboczny, obłe)

4 wolne- tu może być tabata lub hiit lub aero

5 barki+ ramiona+ brzuch ciężko

6 wolne

7 wolne

W dni wolne- robisz aero, tabatę lub hiit. Ale musisz uważać na symptomy, jak będziesz notorycznie chodził styrany i podpierał się ryjem- zmniejszasz intensywność lub ilość.
Nie polecam tabaty hiit po zwykłym treningu.


Co do gainerów i białek- ja od 3 lat jadę na sucho przyjmując jedynie magnez, zma i tran z suplementów. Gainery są fabryką przyszłych cukrzyków, a co do białek nawet się nie wypowiadam bo wiele z nich testowałem na sobie i na 1000% mogę powiedzieć, że ze zdrowiem i naturalnością nie mają nic wspólnego. Za takie dodatki chwytają się prawdziwi sportowcy robiący kilka sesji treningowych dziennie. Wątpię by twoja aktywność taka była.
Rada? ŻRYJ ile wlezie, wybieraj z maminego talerza najbardziej wartościowe i żryj ile możesz, a z tłuszczem walcz aktywnością. Jak będziesz tyrał na siłowni i do tego PRAWDZIWIE zrobisz tabatę lub hiit nie zaleje cię a i mięśnie jakoś będą rosły.
Fakt na odżywkach można pewne efekty mieć szybciej, ale tak patrząc to czemu od razu nie łapać się za SAA? Też będzie szybszy efekt.

Chłopie, nie gainery i nie białka zrobią z ciebie silnego i wyglądającego faceta, ale praca, za******lanie na treningach i żarcie.

Żryj i trenuj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + cardio

Następny temat

split 4dniowy

WHEY premium