SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 85
Witam planuje powrót na silownie po 2 miesiącach przerwy. Wcześniej trenowałem 3 razy w tyg planem fbw i teraz planuje trenowac tak samo. Moim celem jest przybranie na masie.Bede trenować na zasadzie tydz 1 ABA tydz 2 BAB.Proszę o oceny mojego planu.
Płeć : mężczyzna
Wiek : 17
Waga : 54
Wzrost : 171
Cel treningowy : rozbudowa sylwetki/ masy mięśniowej
Staż treningowy na siłowni : 7 miesięcy
Uprawiane inne sporty :
Dostęp do sprzętu: Siłownia
Dieta : 3000 kcal
Plan A
Przysiady 4s
Wioslowanie sztanga 4s
Wyciskanie sztangi plasko 3s
OHP 3s
Dipy 3s
Unoszenie nóg do brzucha w zwisie 3s

Plan B
Martwy ciąg 4 s
Podciąganie 4 s
Wyciskanie hantli na skosie 3s
Wznosy hantli do boku 3s
Uginanie sztangi 3s
Deska 3s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62308 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777723

Plan treningowy masz taki podstawowy, a świeżakiem całkiem nie jesteś. Jednak 2 miesiące bez treningu to dość długo więc bez problemu możesz zacząć od takiego planu treningowego.

W planie pierwszym nie wiem czy nie za wcześnie wprowadziłeś pompki na poręczach bo to trudne i wymagające ćwiczenie, ale jeśli nie masz problemu z jego wykonywaniem po wcześniejszych ćwiczeniach to możesz sobie zostawić.

Plan B bardzo fajny, ale w tym unoszeniu bokiem musisz nastawić się na czucie mięśniowe, a nie na ciężar. Niestety wiele osób za wcześnie wprowadza to ćwiczenie do swojego arsenału i za dużo kilogramów w nim podnosi, a kończy się to później problemami z barkami.

Jak już chcesz dodatkowe ćwiczenia na brzuch/rdzeń dokładać do planu to dałbym zamiast unoszenia nóg na przykład side plank, tak abyś nie trenował tylko mięśni prostych brzucha, a planki fajnie się sprawdzą na początku jako wzmacniające rdzeń.

Ułóż dietę pod obrany cel treningowy, postaraj się zaplanować progresję ciężarową i pilnuj techniki podstawowych ćwiczeń. Kilka tygodni spokojnie możesz lecieć.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-28 12:53:51

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć. Plan wygląda jak najbardziej okej , zarówno rozkład serii jak i dobór ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Tak jak erwinoos.
Chociaż ja zamieniłbym dipy z uginaniem

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 85
Właśnie teraz też zauważyłem to bo wstępnie taki miałem plan bo w podciaganiu i tak ten biceps pracuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Kiedrek
Właśnie teraz też zauważyłem to bo wstępnie taki miałem plan bo w podciaganiu i tak ten biceps pracuje.


Dokładnie taki jest mój zamysł

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening interwałowy

Następny temat

FBW By Georgu - opinie

WHEY premium